Co vám zní v nose?

Tigra 11.12.10 10:22

Co vám zní v nose?

Znáte to, nějaká písnička vám utkvěje a nemůžete se jí zbavit a pořád vám zní v uších. Z reklamy, z rádia, ze vzpomínky…

A mně teď takhle utkvěl kardamom s citronkem z Voyage d'Hermès. Předtím se mi často ozývalo Nu, takový ten kostelní tón, a stejně podobným závanem často Rouge-Now or never od Lancome.
A ve světlejších chvilkách DKNY Woman, ne ty rajčata, ale univerzální citrónek.
Nedávno jsem zkoušela nějaké fialkové vůně, občas mi ty vůně, ne žádná konkrétní značka, ale parfémové fialky, proletí nosem (taková ta představa o Císařských fialkách :) ).

Co zní vám?


Reklama

Luna 11.12.10 10:56

Já jsem měla teď 14 dní krutou rýmu, takže jsem si představovala vůně. :wink: Vytvářela jsem si osobní kombinaci jasmínu, růže, tuberozy a aldehydových švihů bičem :wink: Dokonalé do mrazu. :whistle:

Ale co mi zní v nose pořád a co nikdy nepřestanu hledat, je vůně malířského ateliéru (hodně hodně terpentýnu! A lněný olej, ten taky můžu!). s trochou cigaretového kouře. Tuto vůni prostě cítím, i když nejsem navoněná ničím. Je to něco, co mi bude v nose znít navždy :wink:

Mirka 12.12.10 09:52

Vůně houslí po otevření pouzdra. Dřevo, laky, kalafuna. To nikdy nezapomenu.

domenica 12.12.10 12:21
Luna píše:Ale co mi zní v nose pořád a co nikdy nepřestanu hledat, je vůně malířského ateliéru (hodně hodně terpentýnu! A lněný olej, ten taky můžu!). s trochou cigaretového kouře. Tuto vůni prostě cítím, i když nejsem navoněná ničím. Je to něco, co mi bude v nose znít navždy :wink:

Přesně tohle zní často v nose i mně - děda maloval a ještě léta poté co umřel jsem se opájela tou nádhernou vůní a stále dokola otevírala šuplíky s malířským náčiním. Druhý, stále se připomínající vjem, je spojený s krasobruslením. Je směs vůně jemné kůže z potahů v autě, rukavic a první tatínkovy cigarety, v promrzlém autě, kolem šesté ranní, při cestě na trénink … a taky vůně ledu a gumy, pára, vůně rolby … (no jo! teď chápu svou slabost pro Lutense! :lol:)

Třetí milovaná vůně, co mi zní v nose, je aktovka z první třídy - vůně penálu, čínské gumy a desek na písmenka (tak trochu L´Heure Bleue :D ) …

RoSa 17.12.10 20:13

Ve středu jsem byla na koncertě, hráli krom jiného Zimu od Vivaldiho , a mně se při té hudbě nosem najednou prohnala vůně HIVER od Van Cleef & Arpels (neměla jsem ji na sobě ani nikdo vedle mě!) :P

http://www.youtube.com/watch?…

Lilian 26.12.10 12:17

Určitě to je vůně kůže…a někdy i vůně lepidla smíchaná právě s tou kůží, především, když jsi jdu opravit boty… Tam to tak krásně voní… Nikdy na tu vůni nezapomenu a zní mi pořád v nose :)

26.12.10 15:53
RoSa píše:
Ve středu jsem byla na koncertě, hráli krom jiného Zimu od Vivaldiho , a mně se při té hudbě nosem najednou prohnala vůně HIVER od Van Cleef & Arpels (neměla jsem ji na sobě ani nikdo vedle mě!) :Phttp://www.youtube.com/watch?…

Hm, zavřela jsem oči a čekala, co se mi nosem prožene, ale prohnala se mnou vlna emoce a po tváři se mi řinuly slzy jako hrachy. Už jsem Vivaldiho dlouho neposlouchala a což takový koncert, musím to napravit. Děkuji
Jinak ať nejsem :ot:, často se mi vybavuje 31 RC, i když jsem ho neměla zrovna doma, nebo i když jsem navoněná něčím jiným, mám pocit, že jí sem tam zacítím, nebo když si umyju hlavu a měla jsem jí před tím na sobě, cítím jí z vlasů, jako bych jí byla nasáklá, tato vůně ve mě zanechala hluboké stopy, nejspíš navždy, je to má :heart:.

Tigra 11.03.11 10:56

Před chvílí jsem dopsala příspěvek o kdoulovci a teď mi zní v nose vůně jeho „jablíček“. :)


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama