Co vás dneska (parfémově) namíchlo?

Nelly 918 30.7.21 09:24
MagnolieS 30.7.21 16:06
@Hanka H píše:
Vidím, že diskuze o onom přelomovém článku - Jak chudé děvče k parfémovému štěstí přišlo, běží i tady. Je to opravdu výplod choré mysli :poblion: :pudl: , za mých mladých let se říkalo:
„Jsi tak blbá, nebo navedená?!“

A to už jsem dloouho neslyšela :lol: :potlesk: :lol:

JosefKamil 30.7.21 20:41

U nás na Žižkově se říkalo:
„Jsi blbej nebo chodíš s obrazama?“

Hanka H 30.7.21 20:49

@JosefKamil To jsem v životě neslyšela! :lol:

@JosefKamil To bylo „krade nebo chodí s obrazama“, ne?

JosefKamil 30.7.21 21:12

Volně cituji:
…moje spolužačka ze základní školy se šla optat své maminky, což byl samozřejmě ten správný investigativní postup. Rodačka z pražského Žižkova si ihned vzpomněla, že před druhou světovou válkou a během ní chodila po domech spousta obchodníků nabízejících všemožné zboží. K těm, co působili nejubožeji, prý patřili právě malíři, kteří se snažili prodat svá dílka. A ejhle, jsme doma! Výskyt tohoto rčení byl pak potvrzen i v moravskoslezském kraji a doložena dokonce kombinace "Jsi blbej, nebo chodíš s obrazama?“

JosefKamil 30.7.21 21:20

Já to mám od táty, který používal pár podobných přirovnání. Také občas žižkovský argot, což byla dle mého směsice germanismů a jidiš. Malý přklad: „Praštil se do šimpánu.“ Kam to bylo?

Hanka H 30.7.21 21:26

@JosefKamil Praštil se do šimpánu užíval i můj otec, původem z Příbramska. Ale kde se na lidském těle toto místo nachází, brňavka - loket? :nevim:

@JosefKamil píše:
Volně cituji:
…moje spolužačka ze základní školy se šla optat své maminky, což byl samozřejmě ten správný investigativní postup. Rodačka z pražského Žižkova si ihned vzpomněla, že před druhou světovou válkou a během ní chodila po domech spousta obchodníků nabízejících všemožné zboží. K těm, co působili nejubožeji, prý patřili právě malíři, kteří se snažili prodat svá dílka. A ejhle, jsme doma! Výskyt tohoto rčení byl pak potvrzen i v moravskoslezském kraji a doložena dokonce kombinace "Jsi blbej, nebo chodíš s obrazama?“

Já to znám jako když je někdo najednou záhadně bohatý nebo utrácí, tak rozprodává drahé obrazy ( třeba z dědictví).

Theaa 31.7.21 01:18
@Hanka H píše:
@JosefKamil Praštil se do šimpánu užíval i můj otec, původem z Příbramska. Ale kde se na lidském těle toto místo nachází, brňavka - loket? :nevim:

Taky to nevím Já si vždycky tak nějak automaticky představovala koleno nebo holeň. Ale vlastně ani nemám šajna proč. :-D

@JosefKamil šimpán je das Schienbein - tohle:

Hanka H 31.7.21 09:40

@Theaa @frangipani_romana Díky, už jsem si to také dohledala - holeň!

Hermesfan 31.7.21 09:55

@frangipani_romana

hnusná bolesť mimochodom

Theaa 31.7.21 10:33

@Hanka H
Já jsem si to nedohledávala, byla jsem líná. ;-)

Hanka H 13.9.21 10:38

K narozeninám jsem obdržela voňavý dárek, kterým se dárce (opět :-( ) netrefil do mého vkusu.
Chanel Allure EdP - možná pro někoho krásná vůně, ovšem já v ní cítím jakési podivně slané ovoce - broskev macerovaná v mořské vodě.
Tak jasně, chápu, že mezi běžnou populací povědomí o existenci jistých exkluzivních vůní této značky prostě není, ale třeba taková N°19 by potěšila .....
Ach jo .....

Stránka:  « Předchozí 1 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 Další »
Váš příspěvek