Co vás láká na vůni: složka, příběh, parfumér, značka..

Anonymní 13.06.17 21:34

Co vás láká na vůni: složka, příběh, parfumér, značka..

Zajímalo by mne, co vás zaujme u neznámé vůně. Kdyby vás chtěl někdo nalákat, abyste zkusil/a jeho parfém, co by musel nabídnout - můj parfém vní po fialkách (růži, magnolii, kůži…)? Nebo: můj parfém vám vyvolá vzpomínky na dětství nebo pocit jako na dovolené nebo jako pád do horského potoka? Nebo můj parfém vytvořil Francois Ellena? Nebo můj parfém je ze stáje Chanel, záruka kvality?
Nebo.....???

• Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  1 2 Další »
Tanulik 13.06.17 21:50

@Romana Frangipani.cz Aby toto vlákno nebolo dlho prázdne ;-) pokúsim sa prezradiť vlastné voničkové tajomstvá . Ja som kvetinková , takže u mňa je ako prvé - výber zloženia . Voňa musí mať kvetinky , hooodne kvetín :-P . Je to úplne jedno, aké kvetinové zloženie je , najmenej rada mám olejovú ružu :cry: . Druhým krokom je výber " parfémového nosu , až na treťom mieste je značka , alebo parfemový dom . Páčia sa mi minimalistické flakóny a bezfarebná , alebo jemne zafarbená tekutina . Ak je parfém hodne farebný , proste akosi po ňom nesiahnem - čo je často hodne veľká blbosť a to zistím až po určitej dobe :-P

Anonymní 13.06.17 22:12

No jo, flakon, viď…ten může nalákat i odradit.

• Citovat
  • Nahlásit
Tana1112 14.06.17 12:33

Hezké vlákno :rose: . Pokusím se také přispět. Vzpomínky u mne hrají roli u „starších“ vůní, které jsem používala kdysi a vyvolávají mi asociace dodnes a také dodnes se bez nich neobejdu, i když nešťastné reformulace udělaly své :-(. Proto navždy bude na mé poličce např. Fidji (Guy Laroche) nebo Dune (Christian Dior). Bohužel už asi nikdy se nedostanu třeba k Tendre Poison… :-(
Nicméně nové vůně stále přibývají a s nimi samozřejmě touha je poznávat. Osobně se orientuji nejprve podle složení, pak podle parfémového „nosu“ a značky. Důležitý je pro mne i flakón (mám ráda ty minimalistické) a teprve jako poslední mně ovlivní „příběh“… Každopádně cesta poznávání je krásná … :kytka:

Hermesfan 14.06.17 12:58

vôňa.............jedine, nezaváži nič iné

Dayyo 14.06.17 13:12

Já si vůně vybírám vždy podle zalíbení. Nezáleží ani tak na značce, i když můj nos už je prostě moc zmlsaný, takže některé mainstreamové výtvory nemají šanci. Ale tak jako Tana, i u mně bude mít vždy na poličce své čestné místo několik vůní z dob dávno minulých: připomínají mi samozřejmě mládí , kdy život byl mnohem jednodušší a bezstarostnější a kdy se vyráběly vůně, které už dnes člověk nepotká: Tendre Poison, Nina Ricci Farouche a spousta jiných,které po reformulaci ztratily
svoji krásu: Dune,Tresor :-)
Samosebou hrají velkou roli i flakony: zjistila jsem, že mám k vůni úplně jiný, a to vřelejší vztah,pokud ji vlastním ve flakonu.

Tana1112 14.06.17 13:18

@Dayyo Vůni také musím mít ve flakónu. Odstřiky používám (a pořizuji) jen jako větší „vzorky“ k pořádnému vyzkoušení.

alibi 14.06.17 13:24

nejvíce mě nalákají sugestivní popisy a recenze v kombinaci s lákavým složením. i některé značky, od kterých jsem toho ovoněla hodně a převážně udělila palec nahoru, jsou u mě více v hledáčku než jiné.

potom prověřuju a pořizuju až podle toho, jestli mi voní, nebo ne. v poslední době raději prve odstřik a teprve potom flakón a mnohdy na flakon ani nedojde, protože poznám, že vůni mít nemusím. krásný flakon je bonus, ale zatím se mi to nikdy (u mě finančně dosažitelných vůní) neprolnulo (jakože megavoní a boží flakón k tomu). …

edit. vlastně kecám - Covet voní a flakonek je překrásný.

Otavak 14.06.17 13:38

Zajímavé téma..U mě je to asi nejvíce složení vůně.Mám rád kombinaci bylin,dřeva a kůže.I když nostalgie hraje také nemalou roli.Rád si občas připomenu alespoň vzorkem nebo odstřikem vůni,kterou jsem nosil třeba před 20 lety.

Tana1112 14.06.17 14:17

@Otavak Sice OT, ale musím to napsat: máš úžasnou ikonku :srdce:
„Bebel“ je prostě k sežrání :srdce:

Otavak 14.06.17 14:44

@Tana1112

Díky! Je to borec :palec:

Frankie 14.06.17 17:23
@Romana Frangipani.cz píše:
Nebo můj parfém vytvořil Francois Ellena?

Jde-li o šprým, pak je dobrý! :potlesk:

Biely kvet 14.06.17 18:24

Mňa lákajú najviac rokmi overené značky, je predpoklad, že vôňa bude kvalitná. Farba parfému je pre mňa tiež dosť podstatná. Siaham najčastejšie po žltých alebo oranžových…modrú alebo zelenú by som si asi nikdy nekúpila. Flakóny mám rada minimalistické, ale musia ma niečím zaujať. Rôzne vyzdobené, asymetrické, špicaté, atď. nemajú u mňa šancu. No a v neposlednom rade zloženie: milujem vo vôňach citrusy, heliotrop, tuberózu, pomarančový kvet, hyacint, korenie, pižmo, vetiver…

Hanka H 14.06.17 18:41
@Romana Frangipani.cz píše:
Nebo můj parfém vytvořil Francois Ellena

… ta rodina chrlí jeden Nos za druhým ;-)

Tak mě docela naláká, když parfém tady na Arome někdo pořádně pomluví … 8-)

Tanulik 14.06.17 18:48

@Frantatata @Hanka H Malá mýlka , možno rýchlostná … dá sa ospravedlniť , určite to opraví . ;-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek