co vy a "fejky"?

foxy 4.3.11 09:43

co vy a "fejky"?

Tak mě napadlo založit tohle téma, snad tady nikde už není. Co vy a napodobeniny? Jde mi hlavně o módu a parfémy. Nosíte, nenosíte, vadí, nevadí…takže, co vy na to? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
jerry 4.3.11 09:51

Nenosím a vadí mi (a naprosto nechápu, jak někoho může uspokojovat nošení padělku - padělaná bankovka v portmonce by mu taky nevadila :conf: ?)…

zuz.ka 4.3.11 10:18

Nemám ráda, nenosím, nevyhledávám. Nechápu proč bych měla nosit „LV kabelu“, jen proto, že je tam LV. Módu mám ráda a samozřejmě, že by mi nějaký Haute couture kousek udělal radost. Ale proč to lámat přes koleno. Takže, co se týče vůní, oblečení či doplňků nekupuju fejky.

dracatko 4.3.11 10:25

Nenosím a nesnáším. Módu i parfémy příliš miluju a příliš si vážím lidské práce na to, abych si mohla koupit fake.

barbucha 4.3.11 10:39

Fuj.
Od zaručeně pravých LV, přes blyštivé skleněné kameny :wink: až po reprodukce Van Gogha v obýváku…ble.

 • Citovat
 • Nahlásit
meduza123 4.3.11 12:06

Mně by zajímalo, kdo by padělky vyhledával, kupoval si je a pak by se tím ještě chlubil :-) Jsem ráda, že u parfémů to poznám a dávám si na to velký pozor. Ale musim říct, že u oblečení se vůbec neorientuju a myslím, že bych to ani nepoznala. Na tržnicích ale nikdy nic nekupuju (maximálně zeleninu), takže to ani řešit nemusím (i když tam člověk nic poznávat asi nemusí, ví přesně co kupuje, že).

Mám doma jediný fejk a ten se příznám, že občas nosím :oops: Můj ex mi přivezl z Číny kabelku od Prady :D Je čistě černá, jen má ten malý znak (který čekám že brzy upadne a bude to tak jen lepší). Nejde mi o tu značku, ale ta kabelka je prostě bombová, jedna z nej kabelek co jsem měla. Maximálně šikovná a perfektně se nosí. Hlavně má ta věc pro mě velkou hodnotu citovou, takže u té jediné věci pravost neřeším. Asi jsem zbytečně sentimentální, ale že si na mě vzpomněl i přes to, že už spolu nejsme a koupil mi tam věc, na kterou jsem ulítlá, z toho jsem prostě i teď mimo :roll:

eskargoth 4.3.11 12:25

Nemám a nechci.. Kromě plakátu Toulouse Lotreca. Ale nechápu proč bych chtěla vlastnit něco, co vypadá jako něco jiného…

Evulik 4.3.11 12:31

ja mám doma tiež jeden fejk, ale fakt len JEDINÝ!!!! :oops: inak som zásadne proti napodobeninám…
Pred 6 rokmi sa mi na dovolenke v Chorvátsku zlomili moje slnečné brýle, tak som si na tom ich trhovisku kúpila tieto „Ray Ban-y“ :mrgreen: a prekvapivo mi slúžia dodnes!… mali aj Gucci, Diory a Chanely, ale tieto mi proste pasovali bez ohladu na „značku“ :mrgreen: :mrgreen:

http://www.123optic.com/…7-710_13.jpg

drobececek 4.3.11 14:01
barbucha píše:
až po reprodukce Van Gogha v obýváku…ble.

Tak to mi nijak zvlášť nevadí, protože reprodukce není padělek.

 • Citovat
 • Nahlásit
barbucha 4.3.11 14:06

No jo, ale co ty lidi k tomu vede? Přece vědí , že to není originál…a kolikrát to má i honosnej rám, jakože na krásnej pravej obraz :? …Osobně bych si radši (za stejný prachy) pověsila nejakou mazanici z vetešnictví.
Plakáty, toť něco jiného :wink: tam se s větším množstvím počítalo.

 • Citovat
 • Nahlásit
drobececek 4.3.11 14:13

Jinak napodobování drahých značek je nechutný fenomén dělání ze sebe něco co nejsem, protože naše „reputace“ v konzumní společnosti si to žádá. Co na tom, že je to vlastně úplně nekvalitní, hlavně, že dělám „dojem“. :roll:

Pro mě je to vrchol povrchnosti (v případě, kdy si to někdo pořizuje záměrně).

 • Citovat
 • Nahlásit
jerry 4.3.11 14:21
barbucha píše:
pověsila nejakou mazanici z vetešnictví.

Nebo se namažu a pověsím se sama :mrgreen:

moudjahidine 4.3.11 14:22

Ségra měla doma fejk pudru Givenchy, dala jí ho nějaká kamarádka a bylo to fakt docela děsivý. Nechápu proč někdo fejkuje takovýhle zboží. U Vietnamců na Mníšku zas prodávaj oční stíny Lacome (není to překlep) s typickou růžičkou…
Já se klidně přiznám, že mám doma taky jeden fejk kabelky. Jednou jsem brouzdala po netu a nachomejtla se k nějaký soutěži o kabelku Chloé Paraty black python. Tak jsem odpověděla na primitivní otázku Kdo je umělecký ředitel Chloé a že prej slosování, Zapomněla jsem na to, a po třech měsících mi přišel mail, že sem jako vyhrála a že když zaplatim poštu (88 dolarů), tak mi jí jako pošlou. Řekla sem si no co, vobrázek pěknej, paratynka normoš stojí ke čtyřiceti litrům (sem hovado naivní :roll: ). Tak jsem poslala prachy a za měsíc mi přišel pakl. Krabice, dustbag, všechny možná serepetičky a paratyna. No… jako krajta to neni na první pohled. Je to umělá kůže a textil a na tom snad ze slídy přilepenej vzorek hadí kůže. Kov vypadá trochu přešle, ale nápis Chloé na očkách u oušek kabelky je až děsivě autentickej. Tak jako kdyby neměla bejt python a je poznat, že to žádnej python neni, s origošem bych si ji i spletla, tvarově a vybavením je stejná, ale z nepoměrně levnějšího matroše. Bylo mi to hodně líto, ne že ne, ale párkrát jsem ji vyvětrala a zjistila jsem, že ji fakt nosím ráda. Je mi trochu trapně když ji někdo obdivuje, ale nikomu neříkám, že to je „paratyna“, prostě jen zajímavá kabelka, nic víc.

drobececek 4.3.11 14:24
barbucha píše:
No jo, ale co ty lidi k tomu vede? Přece vědí , že to není originál…a kolikrát to má i honosnej rám, jakože na krásnej pravej obraz :? …Osobně bych si radši (za stejný prachy) pověsila nejakou mazanici z vetešnictví.
Plakáty, toť něco jiného :wink: tam se s větším množstvím počítalo.

Třeba obdiv k danému umělci…to je samozřejmě ta lepší varianta. Sama si taky radši „zajdu na Degase“ do Orsay nebo si ho prohlídnu v knížce, než abych si doma pověsila reprodukci. Navíc si domov chci časem vyzdobit vlastními dílky, až na to zase budu mít čas. I když je pravda, že jsem jednu chvíli měla na zdi Bosche v plakátové reprodukci.

Ale jde právě o to, že to všichni vědí . Nikoho tím neohromíš…jakože máš doma krásnej drahej obraz. Zatímco padělky spotřebního zboží vznikají primárně za účelem falešného ohromování. Naši mají doma v obýváku reprodukci Vermeera čistě pro potěchu oka. Nikdy tím na nikoho nechtěli dělat dojem. V tom je ten rozdíl.

S tím honosným rámem souhlasím. To je v týhle kombinaci kýč na entou.

 • Citovat
 • Nahlásit
barbucha 4.3.11 14:29
drobececek píše:
Ale jde právě o to, že to všichni vědí . Nikoho tím neohromíš…

Takhle pojato, spolu s potěchou oka - souhlasím. I když bych to doma nesnesla, tak uznávám, že v tom rozdíl je. Trochu :mrgreen:

 • Citovat
 • Nahlásit
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek