Coriandre - Jean Couturier

Amy 22.10.08 15:00

Coriandre - Jean Couturier

Mám ještě jedno téma k diskuzi, a to je tahle vůně. Našla jsem ji na www.fragrantica.com a vypadá na vůni, co si moje sestra přivezla kdysi z Německa, krásně to vonělo a v názvu bylo koření, já myslela, že kardamom, ale když jsem uviděla flakon, je to tahle. Znáte někdo?


Reklama

Fleur 22.10.08 20:11

Já ji znám - v Německu je to dost běžně užívaná kolínská, je považována za klasiku a dokonce jsem se o ní dočetla, že je velmi „ženská“. Vyrábí se přibližně od 70. let. Musím se ale přiznat, že když ji zhruba 3 roky našeho letopočtu před adanetem dostala moje kamarádka jako velmi nevítaný dárek, skončila chudinka vůně i po mém odmítavém verdiktu v popelnici.

Amy 23.10.08 06:59

Já už si vzpomínám jen matně, jak voněla, je to přece jen už dost dlouho, určitě tak 15 let, ale určitě mi voněla příjemně. Jestli je ještě k mání, tak zkusím ovonět. Třeba se mi taky už líbit nebude :wink:

Fleur 23.10.08 08:19

No, já myslím, že chyba byla spíše ve mně. Byla to pro mne úplně neznámá značka, orientovala jsem se pouze podle nabídky našich internetových parfumerií, kde ji samozřejmě nevedou, takže jsme s kamarádkou pojaly podezření, že jde o nějaký levný kup imitace bůhvíčeho na kyperském tržišti. Vůně nám připadala „do pánska“ - tedy chypré tóny a asi onen koriandr - a tím si definitivně zajistila cestu do odpadní nádoby. Ach jo :oops:

Amy 23.10.08 09:12

Do pánska? Zvláštní, to mě přišla krásně hlaďoučká a příjemná, no třeba je to opravdu něco jiného a pletu se. Vím určitě jen to, že v názvu bylo exotické koření. :oops:

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama