Dámské versus pánské vůně

rakuli 22.01.09 10:27

Dámské versus pánské vůně

Asi už se to tady probíralo…
Občas dostanu vzorečky pánských vůní. Moc se mi líbí, voní mi krásně, ale přesto bych si nikdy pánskou vůni nekoupila. Pánské vůně mi připadají tak nějak přirozenější, snad je to použitým kořením, bylinkami, citrusy…
Dámské vůně mi na druhou stranu přijdou občas vyumělkované, přezdobené, občas opravdu umělé.
Jak to vnímáte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Širín 22.01.09 10:39

Jednou mi tu kdosi doporučoval vůni sice pánskou, ale (i podle Ady recenze) prý se jen jako „pánská“ tváří. Šla jsem ji zkusit a podle mě prostě pánská byla…
I některé dámské vůně mi voní „pánsky“, ale podle mě jde o to, co si pod tím kdo představuje…
I když já mám ráda dřevité vůně, bylinné vůně a přes to bych si na sebe pánskou nevzala, a možná taky jen z principu, kdo ví…
Snoubenec zase používá vůně, které nejsou unisex (třeba Mitsouko).
Takže vlastně nevím nic :lol: .

evixx 22.01.09 11:09

… já vůbec neřeším - pánská/dámská, když mi vůně sedne ( k oblečení, příležitosti ) bez předsudků nosím … líbí se mi i pánský či chlapecký styl oblékání a svojí ženskost přitom strach nemám … některé pánské vůně mi přijdou i hodně zajímavé třeba v kombinaci s rozevlátou kytičkovanou romantikou ( i tu mám v šatníku :wink: ) - aby tolik „nejásala“, nemám ráda prvoplánovost

Širín 22.01.09 11:11
evixx píše: … já vůbec neřeším - pánská/dámská, když mi vůně sedne ( k oblečení, příležitosti ) bez předsudků nosím … líbí se mi i pánský či chlapecký styl oblékání a svojí ženskost přitom strach nemám … některé pánské vůně mi přijdou i hodně zajímavé třeba v kombinaci s rozevlátou kytičkovanou romantikou ( i tu mám v šatníku :wink: ) - aby tolik „nejásala“, nemám ráda prvoplánovost

Tak to Ti závidím… já bych si bez sukně a dlouhých vlasů jako žena nepřipadala :( .

klubko 22.01.09 11:16

Taky nosím převážně pánský styl :) Ale s pánskými vůněmi jsem opatrná. Většinou se mi líbí vůně, o kterých se říká, že jdou do pánska, některé unisex jsou dost povedené (třeba Bvlgari Black). Ale stejně instinktivně sáhnu spíš po nějaké té „femme“ :)

PaK 22.01.09 11:19

Mně by se na mě některé pánské vůně líbily a klidně bych je příležitostně nosila. Třeba London, Kenzo Power (to mi přijde vyloženě čajové) nebo Vetiver od Guerlainu.

evixx 22.01.09 11:21

… možná by bylo zajímavé hodnotit vůně bez znalosti toho, pro jaké pohlaví je předurčuje nápis na krabičce … nakonec - je to jen nápis a kolikrát si tím není třeba jistý ani sám tvůrce :conf: … rozhodne až marketingové oddělení, co má prodejní větší šanci :wink:

( … samozřejmě uznávám, že některé vůně by člověk zařadil celkem jednoznačně )

… už jsem unosila pánské Opium (krásná vůně sehnatelná za kráásnou cenu ), Body Kouros, Gucci modrou, dokonce i hnědou (příležitostně ke hnědému semiš. sáčku, kožené bundičce, do zakuřené hospudky atd. )… kolega dokonce větřil, že by to koupil manželce, po vyzrazení „výrobního tajemství“ si to rosmyslel :D

macska 22.01.09 11:30

Ve vůních to moc neřeším, pánský styl oblečení nenosím, ale zrovna k sukni se klidně postříkám něčím pánským, ať se to pěkně vyváží. Ačkoliv… Ono se to za mě vlastně řeší samo, protože moc pánských vůní se mi nelíbí. Vlastně jenom Vetiver od Guerlaina, Encre Noire, Dior Homme a Timbuktu (kterým jsem politá zrovna dnes).

(+ pár kadidlových nikovek, u kterých si nejsem jistá zařazením)

Amy 22.01.09 11:35

Já bych nosit pánské vůně nemohla, mám problém i s unisexovými vůněmi, většina z nich jde na mě hlavně do pánska a vonět jako chlap :speechless: , děkuju nechci :wink: Jednou jsem četla článek, kde psala tvůrkyně parfémů (jméno si vzhledem ke svému věku opět nepamatuji :oops: :oops: ), že ženy nemají nosit pánské a muži dámské vůně, protože jsou vytvořeny přesně na chemii kůže, která je u obou pohlaví rozlišná. Sakra, to jsem to ale vědecky popsala, snad tomu rozumíte, co chtěl básník říci :conf: :whistle:

evixx 22.01.09 11:40

… za hodně „ženskou“ vůni z těch, které v souč. době používám považuju Classique - tou se „vyvažuju“, když je oblečení hodně „pánské“ 8) . ..

Popelka 22.01.09 11:54

taky neřeším dámská-pánská.Prostě když se mi líbí a sedne mé kůži,tak se klidně pánskou zliju :lol:

Irena 22.01.09 12:10

Vůně vnímám jako příjemné a nepříjemné. Mezi pánskými bohužel převažují ty pro mě nepříjemné (jaksi tupě samčí, plechové). Takže bych chudáky muže vyzvala, aby prostě lovili v příjemných vodách bez ohledu na pohlavnost vůně. Ženy toho naopak nemají moc co v pánském sektoru ukradnout.

evixx 25.01.09 19:48

…tak dnes jsem vyzkoušela pánskou M7, přímo na kůži…a tak krásně kořeněně(..něněně :D) a sladce ambrově se na mně rozvoněla, že by mě vůbec nenapadlo hledat v ní nějaké mužské rysy … tím ji ale nechci pánům brát, souhlasím s tím, co mj. píše Ada ve své recenzi …„…na pořádném chlapovi M7 rozhodně přihřátá nebude, naopak, zdůrazní jeho mužnost…“ … navíc na mně opravdu dobře drží … jdu po ní !!! 8)

Fleur 25.01.09 19:56

Mám pár unisexovek (Bvlgari, L´Occitane), jednu čistě pánskou (Story od Paula Smithe) a nevidím v tom problém. Mívám dokonce období, kdy přečichaná dámskou nabídkou, zkouším výhradně pánské.

fiore 25.01.09 20:00

Já se zamilovala do pánské Prady :heart:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama