Dárek pro paní učitelku

cipiskle 12.06.15 14:26

Dárek pro paní učitelku

Blíží se konec školního roku a mám dilema. Ráda bych udělala radost naší skvělé paní učitelce na ZŠ, ale nevím jak :-) Nechce se mi dávat obligátní čokoládu či řezanou květinu, těch dostane určitě hodně. Máte nějaký nápad, jak potěšit někoho, o kom vlastně tolik zase nevíte.
Dáváte dárky za vysvědčení? a pokud ano, tak jaké?
Budu ráda za každý tip. Děkuji :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Kamejka 12.06.15 14:56

Můj synek dostal v 5. třídě peníze na kytku, aby ji koupil cestou do školy. Jenže v květinářství bylo moc lidí - tak to otočil a ve školním „bufáči“ koupil zelené Orbitky a tyčinku Mars :mrgreen: Ale byl originální a upoutal pozornost ;)
Jinak na tyhle příležitosti mám ráda malinké drobnosti - nejlépe voňavé. Takže různé svíčky, originální krabičky, stojánky, ručně malované záložky do knih nebo čaje v pěkném balení.

Jitka77 12.06.15 15:52

Kytky jsou nejlepší, potěší, uvadnou a vyhodí se. Hlavně žádné „milé estetické předměty“ alias lapače prachu…

ijáček 12.06.15 18:03

Voňavé (ale klidně i normální) svíčky dostávám ráda.

Jitka77 12.06.15 20:24

Já jsem vypozorovala, že velikánská náruč plná kytek je něco, na co jsou učitelky svým způsobem hrdé… Dokonce snad i po očku kontrolují, jak moc plnou náruč mají ty druhé…

Prostě - neřešila bych, že „kytek bude mít dost“. Aspoň pokud bych neměla zaručený nápad na jiný dárek podle zájmů, osobnosti apod.

ijáček 13.06.15 00:50

@Kamejka To je moc hezké - nechala bych to na těch dětech. Žvejka a Mars - to je ono :lol: Jenom ne plyšáky :cert:

cipiskle 13.06.15 07:05

Ahoj všichni, moc děkuji za nápady. Žvýkačky a mars - to mne také nadchlo :-) to je paráda

llustrnka 17.06.15 00:08

Zlý nápad nie je ani podarovať napríklad sušené ovocie, samozrejme, pekne vkusne zabalené. Mňa však najviac potešilo, keď som v hud. škole, kde učím, dostala na polroka darčekovú taštičku s bonbónmi, ku ktorej bol priložený ručne písaný lístok od mamičky jednej mojej žiačky v znení „ďakujem, moja dcérka chodí na hodiny rada“.

Sicilanka 20.06.15 10:04

Příští rok to budu „řešit“ :D poprvé, ale zřejmě to bude zcela určitě obligátně neobligátní kytka - i když jich paní učitelka dostane nepočítaně, každá je svým způsobem originální a osobitá. A neznám ženu (tedy asi kromě hereček a zpěvaček), která by řekla, že kytek už má dost :lol:
Jak už tady některé z vás reagovaly, ztotožnila bych se také s tím, nedávat různé miniaturní roztodivnosti a dárky, které jsou velmi osobní a specifické, tam je zaručená trefa opravdu ruskou ruletou, takže ani kosmetiku apod. Možná bych nechala dítě něco vlastnoručně vyrobit (adekvátně tomu, do jaké třídy dítě chodí - týká se dětí na prvním stupni, ne starších (asi bych opravdu nenutila deváťáka vyrábět přáníčko se srdíčkem :lol:)

Sicilanka 20.06.15 10:12
A ještě jedna věc obecně - osobně se mi vždycky rozkmitá srdce, když jsem obdarovaná mimo jiné i fyzickým přáníčkem, tedy papírovým. Nešvar, který přinesly elektronické vymoženosti s možností zasílat gratulace smskami, mmskami a maily, degradovaly tento okamžik pouze na omezenou dobu, než je vymažete z telefonu nebo PC. Ráda se někdy zpětně a nostalgicky probírám těmito přáními a znovu se mi vybavují krásné vzpomínky na daný okamžik a jeho atmosféru.
Reaguji tak na slova:
@llustrnka píše:
dostala som na polroka darčekovú taštičku s bonbónmi, ku ktorej bol priložený ručne písaný lístok od mamičky jednej mojej žiačky v znení „ďakujem, moja dcérka chodí na hodiny rada“.

Zkrátka osobní přání a vzkazy jsou nepřekonatelné ničím :srdce:

ijáček 20.06.15 10:28

@Sicilanka Ano, mám v práci tzv. „nostalgický šuplík“, kam si dávám nebo spíš jsem si dávala pohlednice, přání apod. Už dlouho nic nepřibylo :,(

@Jitka77 Jasně že kytka potěší a je to fajn, cítit se aspoň jednou za rok jako filmová diva :lol:

mmaat 20.06.15 10:58

I na kytky může mít někdo jiný názor, moje matka učitelka dostávala kytek tolik, že je na konci školního roku nemohla pobrat. A vždycky říkala, že by byla ráda jen za jednu, kterou dostane ode všech. Ale moje matka je pragmatik, žádná romantická duše. Jednou se dětem zmínila, že kytky nechce, ať jí každý dá radši propisku, to je dárek, který využije. A byla nadšená, že je opravdu dostala společně s jednou velkou kyticí. :)

ijáček 20.06.15 11:06

@mmaat Taky jsem děckám párkrát naznačila, že kdyby dal každý pětikačku, tak by mi mohly koupit kytku z Alberta a já bych byla spokojená - ale ony ne, donesou všichni (skoro). Ten pocit je hezký, ale stejně je člověk nakonec rozdá.

ijáček 20.06.15 11:14

To se nebude úplně týkat tématu, protože tady jde o běžný dárek na konci školního roku. Já chci ale napsat o maturitním dárku.

Nejkrásnější maturitní dárek, který mě normálně rozbrečel, byl poukaz do lázní. Celý rok jsem se léčila se zádama a když jsme se loučili, dostala jsem obálku. Otevřela jsem ji a tam byly propagační materiály lázní Hodonín. Brala jsem to jako nejapný vtip, než jsem si uvědomila, že jeden z těch papírů je poukaz! Já jsem tak brečela dojetím. :oops:

No a jak psala Jitka výše, že se my učitelky poočku díváme. co a kolik dostala ta druhá, tak tentokrát jsem se nemusela dívat poočku - po cestě ze třídy se svou obálkou jsem potkala třídní druhé maturitní třídy a ta si nesla - obrovskou keramickou srnku. Hned mi oschly slzy. :lol:

mmaat 20.06.15 11:14

@ijáček no právě. Moj mámě to vždycky připadalo jako vyhazování peněz, za které by mohlo být něco „rozumnějšího“. Když jsme končili základku, většina třídy chtěla pořídit pochopitelně toho obřího plyšáka (podotýkám, že naše paní učitelka byla bezdětná a přes 50). Moje máma, která učila na stejné škole, nám to rázně rozmluvila s tím, že zjistí, co by se jí líbilo. Nezapomenu, jak byla dojatá, když po obligátní kytici rozbalila dárek a byly to hodinky na krk, které si moc přála. Podotýkám, že vůbec netušila, že je dostane, prostě se jednou před mámou zmínila, že si by je moc chtěla pořídit.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama