Dáváte vůním přezdívky?

Ada 06.06.07 22:53

Možná to někomu přijde jako degradace… ale já se tomu u některých vůní nemůžu ubránit a co tak pozoruju cvrkot v diskuzích, nejsem sama. Třeba L'Eau d'Issey se běžně říká Išák. Já říkám L'Heure Bleue Modrá hodina, protože lér blé mi přijde strašné. Alchimii občas řeknu Paramo, důvod viz recenze :) Máma své Red Door říká Ardenka, přestože má i jiné vůně od EA (kterým neříká Ardenky). A pro DKNY Women se u nás ujalo jméno Pilarka, protože jsme jednou v nějakém časopise četly, že tu vůni miluje Eva Pilarová. Ne že bychom my nějak extrémně milovaly Pilarku, ale vůni už to zůstalo :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Garfield 06.06.07 23:07

Myslím, že takové pracovní názvy vznikají běžně.
Mě se jednou mamka ptala, jestli to co mám zrovna na sobě je „krokouš“ :) Odvozeno od krokodýlka, který je znakem Lacost.Už to té vůni zůstalo ;)

Na Magnetism se mě zase jednou ptal přítel, co že je to za sladké lepidlo a pak tomu říkal magické lepidlo.

benvenuta 08.06.07 00:01

Ja si na ziadnu prezyvku nemozem spomenut. Ale rodeny Francuz/ka by si mozno myslel/a, ze vsetky moje vone maju prezyvky (aspon tie s francuzskymi nazvami), keby zaculi moju vyslovnost francuzstiny :)

eva 08.06.07 13:44

ada: přiznám se, že L'Heure říkám „lér blé“.. Zvykla jsem si a nějak už jeho název ani nemám spojený s „blé“ :-)) Vysvětlení jednoduché - Modrá hodina je moc dlouhé, tak už radši volím, myslím, říkám lér..nebo lér blé:-)) Když se spojí lérblé, není to tak zlé jak na první pohled vypadá:-))

katerinka 20.10.07 13:04

Moje sestra říká Serenity od Ghost " duch". Radostně mi sdělí , že je na voněná duchem :))), je to jeden z jejích oblíbenců. Já svému jedinému Creedu, říkám důvěrně " kreďouš" , do teď jsem nevypátrala, jestli se ty dvě e tam čtou jako e nebo jako i. A pro Naomi Campbell Cat de Luxe, nad kterou tady všichni ohrnujete nos, máme pracovní název „tlapičky“ , oběma se nám líbí :)

Ada 20.10.07 13:06

Creed se určitě čte „kríd“

Kerze 20.10.07 17:53

La chasse říkám Motýlci. Jinak, já mám tendenci překládat názvy do češtiny takže říkám Červený čaj, Štěstí, Narkoman, Sny atd. Můj muž nesnáší vůni Sunflowers, tak všem parfémům, které se mu nelíbí tak říká " nastříkej si ty sunflowers až u toho nebudu…!

katerinka 20.10.07 20:51

Dík Ado, ode dneška to bude " kríďouš" :)

Oleka 18.08.09 23:30

Občas řeknu jen sama mezi sebou: Třicet jednička na 31 Rue Cambon, a Černá Sonia na Le Parfum Sonia Rykiel (protože má černou kabičku) :D .

anmat 19.08.09 07:08

Kenzo Jungle Elephant - „slon“
Lolita Lempicka L - „vanilkový pudink“
Police Eyes - „modrá vůně“

Širín 19.08.09 08:08

Přezdívky nemám ráda ani v životě, takže vůně spíš jen zkracuji po názvech…

Le Baiser du Dragon –) Drak
Rose (Paul Smith) ---) Paul Rose Smith (jo, to nevím proč…)
Petits et Mamans –) Petits
Jungle L'Élephant –) Slon nebo Obranář (to je pro mě parfém obranář)
La Chasse Aux Papillons –) jasně, že Motýlci

No, ve finále prostě jen krátím názvy.

Ingrid 19.08.09 08:28

Taky nemám ráda přezdívky,takže jen občas zkracuju a překládám.
Slon
Motýli Čajík
Kenzo Amour byl u mne Pudink,to byla asi jediná výjimka,nesou­vicející se jménem parfému.Nač ale nejsem pyšná,to jsou nehezké patvary Inouš a Krystalína,na tom musím zapracovat,abych to nepoužívala.

klubko 19.08.09 09:18

Přezdívky se mi líbí, ale sama je pro parfémy nepoužívám, asi nevlastním žádný takový, který by k tomu sváděl. Snad jen Angelovi říkám občas Andílek.
Nedávno mě ale pobavila kolegyně, když na můj dotaz, čím je navoněná, odpověděla, že „Císařovnou Sissi“. Trvala na tom, že je to značka „Sissi“, až jsme došly k tomu, že ne Sissi, ale Sisley. A byla to Eau de Soir :)

Lenna 19.08.09 10:28

Kingdom - Srdce
DaG - The One = Zlatá cihlička
DaG - By = Leopard
Cinema d'Ete = Sluníčkový parfém
Eau de Star = Shnilé kytky
Angel La Rose = bonbony u tety Evy (vzniklo podle názoru neteře)

Mamčina Provocative Woman = Ardenka
Coco = Kokotka :oops: :lol:

Zavan smradu 19.08.09 12:46

najprv, pri precitani temy, mi napadlo, ze co je to zas za volovinu ale vlastne hej, davam parfemom prezyvky, Bvlgari Aqua marine je UFO a Gucci II modra kocka :twisted:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama