Deník admina

Ada 1.8.14 14:26

Deník admina

Protože mi z různých stran chodí, že tady jen koukám a stejně nic nedělám, rozhodla jsem se tu chvíli deníkovat, jak vidím situaci na Arôme, co dělám jako adminka a co se mi honí hlavou.

Nepřidávejte sem prosím žádné příspěvky, když mi budete něco chtít, tak raději do SZ (když to bude relevantní, tak se o tom případně zmíním). Pokud sem něco dáte, přečtu si to a časem smáznu, což berte jako vzkaz, že jsem to četla a vzala na vědomí.

 • Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 Další »
Ada 1.8.14 14:57

Včera jsem byla půl dne pracovně pryč, takže všechno jsem řešila až odpoledne.

Bambitka a Hermesfan mají obchodní spor, který obě ocenily vzájemnými negativy. Z jejich diskuze a komentářů lze pochopit, že Hermesfan poslala Bambitce peníze jen tak v obálce, která dorazila vykradená. Následovala přestřelka a emotivní negativy. Snažíme se to s Josefínou porovnat.

Medojedka se v jednom vlákně pokusila pohádat s Bambitkou, naštěstí jsem přišla ještě včas.

Munu se snaží navrhnout nějaké praktické zabavení pro otrávené uživatelky, ale zatím marně. Doufám, že vytrvá :)

 • Nahlásit
Ada 1.8.14 15:04

Ve včerejším Reflexu vyšel článek Benjamina Kurase o nových autorských smlouvách Mafry. Je v nich stejná část o poskytnutí licence, kterou máme nově v uživatelských podmínkách na Arôme, a je to přesně ta část, o které jsem psala Haně (manažerka z Mafry, která má mimo jiné na starosti Arôme), že by potřebovala upravit. Pro potřeby Arôme je licence zbytečně široká a ještě děsí uživatele.

Mimochodem, Benjamin Kuras si také nevšiml, že licence není výhradní, a píše, že autor nemůže své články zveřejnit jinde. Jeden z nás je letadlo, doufám, že to nejsem já.

 • Nahlásit
Ada 5.8.14 18:26

Dnešní e-mailová porada s manažerkou Hanou vyznívá pozitivně: úpravy, které navrhovaly uživatelky v připomínkách, budou začleněny, k tomu i některé, které jsem navrhovala já. Na úpravě uživatelských podmínek se pracuje, nicméně mám obavy, jak se právní oddělení bude na hrabání v podmínkách tvářit. Snad budou benevolentní.

Všechno bude samozřejmě trvat. Doufám, že uživatelky budou trpělivé a budou mít pochopení pro chudáka programátora.

Titulní stranu Arôme čeká lehký redesign, z toho mám radost :)

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 6.8.14 16:23

Milé Arome,

musela jsem dnes vyměnit moderátora uzavřené skupiny Infarktovin. Uživatelky totiž vyházel a začal skupinu reorganizovat. Chápu celkem dobře jejich oprávněné rozhořčení nad takovým jednáním. Uzavřená skupina není v žádném případě prostorem pro libovůli moderátora. Základem je, že všichni členové naší komunity mají stejné možnosti, a to se zde už nedalo udržet. Co s tu uzavřenou skupinou bude dál, to se teprve ukáže.

Josefina

PS. Také mám radost, že mi přibyla do adminu posila v podobě Moniky. Pomůže to nejen lépe pokrýt časově nároky Arome, ale také „dvě hlavy více ví“.

 • Nahlásit
Ada 7.8.14 19:55

Medojedka se žádá, aby do tohoto tématu nic nepsala, a pokud sem něco napíše, aby se nedivila, že to zmizí. Viz první příspěvek.

Svůj dotaz dej do dotazů pro admina nebo pošli Josefíně přes SZ. Pokud ti neodpoví tam, neodpoví ti ani tady.

 • Nahlásit
Ada 8.8.14 20:44

Poslední dobou se mi zdá, že kam se hnu, tam jsou Jarucha, Medojedka, Bab58, případně Eunika a další, a něco řeší. Některé už se ani moc nebaví o parfémech. Ne že by pár věcí nebylo potřeba probrat, ale Arôme je web o parfémech, ne řešírna.
Dnes jsem umazávala pár diskuzí, kde se některé uživatelky snažily pohádat. Začínám toho mít dost, a jestli to bude nutné, uchýlím se k dočasným banům.

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 25.8.14 17:05

Novinky z naší redakce:

Do dění se stále více zapojuje adminka Monika a postupně proniká do složitých spletí funkcí Arome.cz.

Dáváme tu dohromady také redesign Arome, podle mého soudu je na co se těšit :-). Nový kabát Arome můžeme očekávat na podzim, když vše dobře půjde.

V nejbližších dnech vyjdou nová pravidla pro vlákna s Hromadnými nákupy.

Josefina

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 12.9.14 13:29

Novinky na webu na sklonku léta

Takže Arome.cz se zase může pochlubit novou funkcí. Jak si některé uživatelky již všimly, nově lze přidávat kromě recenzí k parfémům i tzv. komentáře. Vypadají jako klasické diskusní příspěvky a ačkoli nemusí splňovat náležitosti recenze, měly by být především přínosné a srozumitelné. Těším se na nové podnětné komentáře uživatelek.

Další novinkou je přiřazování diskusí k jednotlivým značkám či přímo parfémům do katalogu. Diskusi o daném parfému mohou uživatelky tak zakládat přímou cestou odkazem dole v katalogu.

Josefina

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 18.10.14 14:15

S potěšením jsme včera vydali další poutavý voňavý článek od uživatele @Nathan.

Zdravíme tímto i paní Voříškovou a těšíme se, že bude více takových recenzí.

za redakci Arome.cz,
Josefina

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 21.10.14 13:15

Doplňování katalogu parfémů

Tak jsem si „konečně“ zkusila doplňování vůní do katalogu parfémů a musím přiznat, že i když jsem „jen admin“, velice mě bavilo probírat se složeními a popisy nových vůní. O to víc se teď těším se, že k nim přibudou aromácké recenze a komentáře :)

Josefina

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 2.2.15 16:03

Protože doplňování parfémů bylo nad mé síly, podařilo se mi přesvědčit kolegyni Martinu, aby si parfémy vzala na starosti, tak se docela těším, že se databáze opět pohne.

Také stále pracujeme na redesignu Arome. Jde především o zpřehlednění a vyčištění některých funkcí. Chceme, aby se uživatelkám lépe četlo a vyhledávalo. Chceme, aby Arome více hlásalo, že každý může psát recenze na parfémy, pokud má co říci k té dané vůni zajímavého. Také chceme podpořit uživatelky v psaní článků. Nepřímo proto také vyzývám Vás, pokud máte nějaké parfémové či alespoň voňavé téma takzvaně v šuplíku, je nejlepší čas jej poslat na info@arome.cz

Jsem zvědavá, co mi k mým představám ukáže grafik :)

Josefina

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 24.2.15 16:54

Tak dnes mám takový den pletení a párání: Sice jsem zablokovala po několika upozorněních uživatele Vendy8, ale nakonec jsem jej musela do zítřka ještě odblokovat, aby dokončil své obchody se zdejšími uživatelkami :)

Josefina

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 5.5.15 15:07

Mnohé uživatelky bohužel nechápou, že jako admin nemám ani dostatek kompetencí, ani podkladů ani času procházet veškeré osobní záležitosti, které se na webu ventilují.

Uživatele, kteří budou dále rozpoutávat takovéto osobní diskuse na Arome, opravdu z diskuze vyloučím. Ať už banem, či smazáním účtu.

Josefina

 • Nahlásit
Admin Arome.cz 19.5.15 18:22

Rozhodli jsme se zrušit některá pravidla Inzerce. Chceme ponechat nadpisy inzerátů bez větších zásahů ze strany admina. Pravidlo, že nadpis v inzerci nesmí být napsaný kapitálkami, jsme tedy vyňali a už nebude platit.

Postupně by mělo dojít ještě k dalšímu uvolnění v této sekci. Naopak vložíme energii do jiných sekcí a funkcí na Arome.cz :) (coming soon…).

Josefina

 • Nahlásit
Stránka:  1 2 3 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu