Dentální hygienistka

Lady A 26.02.12 21:57

Dentální hygienistka

Pohrávám si s myšlenkou objednat se u dentální hygienistky. Potřebovala bych dát pryč zubní kámen. No - můžu jít k našemu MUDr., ale ten má strašně dlouhou objednací dobu, to mě ňák nebaví.
Chodíte zde někdo?
Můj manžel lakonicky poznamenal:„Jak ty naši rodiče mohli žít bez dentálních hygienistek?“ No ale rodiče maj teď umělý zuby a tomu bych ráda předešla. :mrgreen: ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

doktorová 21.03.12 21:39

Ale jo, zajděte. Pokud to nějak zásadně nenabourá váš rodinný rozpočet, tak dva krát za rok zajděte.
Vyčistí kámen, pigmenty, probere hygienu, může dát cenné informace, není to na škodu.

" Jak rodiče"…

no jo, ale do důchodu šli lidi s klapačkama, ono obecně se spousta věcí neřešilo jako dnes, ale také to nebylo ideální…

Zajděte. Je to vlastně dentální prevence a prevence mívá smysl.

Já osobně chodívala dvakrát ročně. Nyní máme přiškrcen rozpočet, v podstatě na to nemám, ale jak se to trochu zlepší, opět chci chodit…

RainyWeather 21.03.12 23:51

Také uvažuji. Doktor mi pokaždé hlásí, že mám zubní kámen, ale nikdy ho neodstraní. Odcházím pokaždé tak zpocená a zdecimovaná, že nemám sílu ho požádat. Ale bojím se, že se hygienist(k)a zhorzí, až uvidí moje zuby, jsou opravdu v hodně špatném stavu (zuby si čistím, ale genetika, v mládí kupa antibiotik a - přiznávám - sladkostí a je to) a navíc mám paradontózu - nezhorší se mi to tím čištěním? Ačkoli spíš to vidím tak, že ta právě i tím zubním kamenem vzniká.

Lady A 22.03.12 08:16

Evi, tak jestli tam je ta paradentóza, tak určitě jdi. Dent. hyg. vyčistí právě ten kámen, který když se rozšíří pod dáseň, tak je to fakt náběh na pořádnou paradentozu a tedy na vypadání zubů. Našla bych si zařízení, kde ošetřují i přístrojem Vector - který čistí ty parodontální kapsy.

Já jsem už taky byla na dent. hygieně. Zjistila jsem, že příště půjdu jen na to pískování - leštění sodou a fluoridaci. Trochu to opravdu stahne odstín. No a předtím na zubní kámen u našeho MUDr. On to dělá automaticky. Nejsem si jistá, jestli to pojišťovna proplácí nebo jestli je to jeho iniciativa a dobrá vůle pro svoje pacienty.
Další rada: než podlehnete slevomatům (jelikož tam jsou někdy fakt super ceny), tak si zjistěte - nejlépe osobní návštěvou - kam vlastně si tu návštěvu máte koupit. Jestli je to moderní zařízení nebo jen zaplivaný koutek.

asperula 16.04.12 14:55

Též dentální hygienu doporučuji, ovšem záleží taky na hygienistce. Byla sem u pár a až s tou současnou jsem spokojená. Ta minulá byla sice fajn atd, ale zkrátka povídala a povídala místo, aby pracovala. Dokonce mého kamaráda lehce natáhla, protože zkrátka k ní musel třikrát, aby odstranila všechen zubní kámen. :twisted: Což mi přijde nefér že… Nicméně u té současné jsem byla opravdu hodinu a opravdu celou hodinu odstraňovala a odstraňovala, ať ultrazvukem, vodou - asi to pískování a pak mi rozepsala mezizubní kartáčky (od firmy, kterou sme společně vybrali) na jednotlivé mezery.
P.S: Chodím na stomatologiii v Lékařském domě v Holešovicích.

beliala 16.04.12 14:58

Ak to nie je nežiadúca reklama, môžem odporúčať zubnú ordináciu, kde pracuje ako dentálna hygienička moja sestra Nikola - DentiM, Praha.

Příspěvek upraven 16.04.12 v 15:08

Rubín 16.04.12 15:05

Děvčata a na kolik takové ošetření vyjde ? A co vše je v ceně ?

Ify 16.04.12 15:11
@EvaKm píše: … moje zuby, jsou opravdu v hodně špatném stavu (zuby si čistím, ale genetika, v mládí kupa antibiotik a - přiznávám - sladkostí a je to) a navíc mám paradontózu …

Tak to jsou přesně moje zuby. Na dentální hygieně jsem byla podruhé asi před dvěma měsící a naopak to stav chrupu se trochu zlepší - dásně mi méně krvácejí, lépe se dostanu do mezizubních prostor …

asperula 16.04.12 15:21

Asi to bude rozdílné, nejlépe se informovat u konkrétní hygienistky. Já platila 930.

Rubín 16.04.12 15:45

děkuji, za nedlouho jdu k dr. na prevenci tak se s ním poradím :kytka:

asperula 16.04.12 16:51
@EvaKm
@EvaKm píše:
Také uvažuji. Doktor mi pokaždé hlásí, že mám zubní kámen, ale nikdy ho neodstraní. Odcházím pokaždé tak zpocená a zdecimovaná, že nemám sílu ho požádat. Ale bojím se, že se hygienist(k)a zhorzí, až uvidí moje zuby, jsou opravdu v hodně špatném stavu (zuby si čistím, ale genetika, v mládí kupa antibiotik a - přiznávám - sladkostí a je to) a navíc mám paradontózu - nezhorší se mi to tím čištěním? Ačkoli spíš to vidím tak, že ta právě i tím zubním kamenem vzniká.

Evi, já se taky dřív bála, protože mám fobii z dětství, měla jsem takovou tu klasickou zubařku, co ošetřovala děti a přitom je nesnášela.
Nechci ti radit, ale asi by to stálo zauvažovat o změně zubaře, to že konstatuje, že máš zubní kámen a neřeší to, notabene když máš paradontozu, opravdu nevypovídá o kvalitnim doktorovi.

RainyWeather 16.04.12 19:10

Já vím, jenže u nás je o zubaře nouze, nikde neberou. Člověk tu (na severu ve výběžku) musí být rád, že vůbec nějakého doktora má :( Musím se dokopat aspoň na tu hygienu, ale bojím se, že mě sepsuje :-(

Lenka22 16.04.12 21:40

Jestlipak na stomatologii v Holešovicích berou nové pacienty? Hledám totiž solidního (i cenově) zubaře…

Tassia 16.04.12 22:52

Na dentálnu hygienu chodím ja aj moja rodina už asi 10 kov pravidelne 2 až 3-krát do roka. Môj zubár to považuje za nutné. Pre mňa je to už bežná starostlivosť o chrup. Ale je dobré si vybrať, pokiaľ je to možné, skúsenú hygieničku , lebo neskúsená vás môže odradiť. Ja platím 15-20,– €, podľa úkonov. Určite odporúčam. :mavam:

aangie 17.04.12 10:03
@beliala píše:
Ak to nie je nežiadúca reklama, môžem odporúčať zubnú ordináciu, kde pracuje ako dentálna hygienička moja sestra Nikola - DentiM, Praha.Příspěvek upraven 16.04.12 v 15:08

Beli, hoď sem nějaké ceny. Aspoň orientačně. Na stránkách nic nemají.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama