Deodoranty

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Barbarra 12.9.08 17:55

Dík za tip, tenhle deodorant jsem už obhlížela, ale bez nějaké reference se mi do něj jít nechtělo.

20.9.08 15:25

přirodní deodoranty

Ahoj Barbarro, deodorant omezuje rozklad potu, tedy smrad. nemá vliv na množství potu. Antipersiprant omezuje vylučování potu a současně mívá i složku proti rozkladu potu jako deodorant- je tedy účinnější. Jmenovaný driclor a excipial deo forte nejsou žádné jedovaté dryáky, ale antiperspiranty prodávané v lékárně, vyhovují i citlivé pleti, protože nejsou parfemované. Pozor, musí se aplikovat denně na noc, přes noc rozvinou svůj účinek. protože nemají žádnou vlastní vůni, doporučuji ráno ještě přestříknout deodorantem s vůní. Použitá aluminiová sůl - hlavní účinná složka je přírodní.

• Citovat
  • Nahlásit
Barbarra 20.9.08 16:20

Mám představu, co je antiperspirant a co je deodorant, minimálně si o tom člověk může počíst v každém druhém časopise. :)
Jde spíš o to, že nevěřím, že všechno, co je prodávané v lékárně je mému tělu maximálně prospěšné a bez vedlejších účinků. Kupuju si tam leda živočišné uhlí :) . Nijak proti takovým výrobkům nebrojím, netvrdím, že jsou špatné, ale sama nemám zájem si je kupovat. Hledám tedy deodorant, nikoli antiperspirant, a Driclor mi nevyhovoval hlavně z toho důvodu, že pálení bylo opravdu nepříjemné. Je to pro mě „dryják“ a skončil v koši. Samozřejmě s ním můžou být ostatní maximálně spokojení, je to individuální.

Liba 2.6.09 14:56

Já jsem minulé léto používala Weladu - citrus. Byl příjemný. Letos jsem vyzkoušela Citrusovo-salvejový deorozprasovac od Balea (DM). Jsem s ním velice spokojená, dělá stejnou službu jako Welada, dokonce mi lépe voní a je o pol levnější.

Arome HankaS 30.9.09 16:14

Sama musím používat antiperspirant, protože se také více potím. Ale kvůli aluminiu, které každý antiperspirant obsahuje, je to nezdravé. Tím že zabraňuje pocení, škodlivé látky, které by jinak přirozeně z těla s potem odešli, v těle zůstávají. Bohužel je již dokázané, že antiperspiranty zejména u žen přidávají ke vzniku rakoviny prsu..

Bea 29.10.09 19:22

Herbina

Zdravím všechny vůňomanky,
sentimentální utkvělost.Do roku 2000 jsem používala antiperspiranty Herbina stejnojmenné finské značky.
Voněly tak jinak, jemně,nádherně,nechemicky, příjemně… a fakt fungovaly celý den!!! Kupovala jsem je v Tescu za cca 80CZK.Pak odtud zmizely.Měla jsem nakoupenou zásobičku a pak přišly jiné starosti a nyní jsem našla doma ještě 1 poslední, tak jsem ho se značnou dávkou nostalgie spotřebovala. Poté jsem pátrala na internetu a zasílá ho drogerie Pemi. Složení jsem již zahodila,nedovadu tedy posoudit jak moc přírodní to je, či nikoliv, ale myslím, že tam bylo uvedeno, že je to bez hliníku …
Chci se vás zeptat, používali/používáte tuhle značku, taky jste si jí tak oblíbili jako já, nebo jsem sama takový blázen?
http://www.pemi.cz/…n-fresia.jpg
http://www.pemi.cz/…-on-soft.jpg

Marih 29.10.09 21:54

Užívám též Herbinu - nyní mám Len. U nás jí mají v lékárně za 68 Kč. Ale asi tě zklamu, hliník tam je.
Nicméně je fakt, že mi dost vyhovuje a když jí jednu dobu neměli, tak jsem po ní truchlila. :oops:

Bea 30.10.09 15:49

Aha Marih, to je fakt, v lékárně jsem je taky kdysi viděla, musím ty zdejší taky pročesat.Asi kde není hliníku není účinku ?? :-), ale to jsou vůničky, že???? :P

TaBeáta 18.1.10 19:46

Herbina je skvělá, nejvíc mi voněla fialka, ale už jsem ji dlouho nikde neviděla. Jen sem tam zahlédnu len, ale ten mi moc nevoní. Jinak se mi z antiperspirantů osvědčil Lady Speed Stick ve spreji. Antip. jsou skoro jediné výrobky, kde dávám přednost chemii, hliník nehliník. Připadá mi, že většina deodorantů od pachu chrání jen chvíli a člověk leckdy nemá možnost se v létě osprchovat během dne. A když si představím, že bych páchla..nene, na pocení mi nepománá ani antiperspirant, ale na pach ano.
O kristalech jsem teĎ na jiném servru četla diskuzi a téměř všichni si na ně stěžovali, že nefungují, to samé deo od Alverde.

Roza 19.1.10 20:37

Já radši používám deodoranty než antiperspiranty, páč se bojím toho hliníku. Mám pánský Old spice a potem určitě nejsem cítit. Nějak mi přijde, že dámské vůně nejsou tak svěží.

shanin 21.1.10 19:15

Krystaly (kamenec) na to pocení fakt moc nefungují. Ale jsou dobré na pořezání při holení. :-)

culíšek 27.9.11 23:05

Old Spice je super :potlesk: funguje skvěle. Osobně vyzkoušeno. Mě jde hlavně o netestovaný deodorant a bez hliníku. To první bohužel Old Spice nesplňuje :roll: takže jsem objevila tuhý od Speick (mají 2 druhy, jeden je přímo pánský, ale fajn vůně, na druhý se chystám později)Pro mě jeden z nejlepších deo, vůně vydrží a pot není cítit, ale zřejmě ho musíš použít častěji než u drogérkových. To už je „nevýhoda“ přírodních :wink: Jinak si dost chválí deoše z Body Shop… to budu teprve zkoušet, tak zatím nevím… ale kéž by… dám vědět.

Le.Noire 2.8.12 22:52

Ja som asi tak pred rokom prešla na prírodné deo, teda pokukovala som po niečom už dlhšie, ale odhodlala som sa až neskôr.. V lekárni bolo dvojbalenie Sanoflore guličky 1+1 zdarma za niečo okolo 6Eur, tak som to riskla, a spravila som dobre :palec: :D Sanoflore je fajn, tých 5-7hodín určite drží, trúfam si povedať že dosahuje úrovne bežných chemických ktoré mám „odpoužívané“,ako Nivea, Lady Speed Stick atd., dokonca je myslím ešte účinnejší, aspoň u mňa to platí :)
Potom je fajn Hamamelis deo gulička od Yves Rocher, alebo Neobio (zatiaľ mám vyskúšaný kokos/citrón. tráva, ale chystám sa i na santal/jasmín :) ) Čo ma sklamalo, je Lavera pomarančová, najslabšia s najkratšou výdržou z prírodných deo, ktoré mám vyskúšané.. :|

Juana 3.8.12 08:07
@Barbarra píše:
S jakým deodorantem (samozřejmě z přírodní kosmetiky) máte nejlepší zkušenosti?

Docela dost se potím:(, takže používám jen pánské deodoranty - ty mi zatím vyhovují nejlíp. Chtěla bych začít používat přírodní, ale nevím, pro který se mám rozhodnout. Moje kriteria jsou jen dvě:
1. aby „ustál“ moje nadměrné pocení a
2. nezůstávaly po něm fleky na oblečení. Výrobci přírodní kosmetiky se sice dušují, že ta jejich neobsahuje chemická barviva, ale když vidím deodorant mléčně bílé barvy, nemám k němu důvěru. (S vyhazováním zabarvených triček mám bohaté zkušenosti:( )

Uvažuju o Citrusovém od Weledy, deodorantu Verbena-Limetka a Levandule-Aloe Vera od Lavery.

Tvým kritériím bohužel žádné „přírodni“ nemohou vyhovovat.
Zkus Bourjois - parfemace příjemná, účinnost vysoká, měly by být bez hliníku a cena je více než vyhovující.

verunka2201 3.8.12 08:16

No já mám třeba kuličky od Primavery a ta mi teda nic nebarví a účinná je dost, ale já mám jiná kritéria: chci především omezit pach, o redukci pocení mi až tolik nejde.
Jestli někomu pomůže článek, Baru zkus taky kouknout: http://www.udvouverunek.cz/…o-asi-oceni/ Ale jak říkám, mám trochu jiné požadavky.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek