deodoranty

coquine 20.3.10 17:10

deodoranty

Jsem také z těch „posedlých“, které by se nejraději sprchovaly několikrát denně a bez deodorantu by umřely. Vyzkoušela jsem vše, co je na našem trhu, ale po té, co mi známá- primářka z dermatologie líčila, co dovedou udělat hlavně antitranspiranty, a také poté, co jsem musela projít onkologickou léčbou, jsem byla nucená se nad volbou skutečně zamyslet. První volba: krystal bez hliníku, pokud zde na trhu nějaký najdete. Druhá volba: před několika lety i na našem trhu dostupný deodorant SANEX, který si teď vozím ze zahraničí, nejen pro sebe, ale pro celou armádu kamarádek. Je velmi jemný, příjemně voní, ale, pravda, pocení neomezí tak, jako antitranspirant. Je to vždy o volbě: buď budete mít potní žlázy ucpané a budete riskovat vážné onemocnění, nebo je necháte fungovat, při ruce budete mít vodu, žínku nebo vlhčený ubrousek a vyzkoušený deodorant. Dnes už vím, že zdraví je přednější.

Stránka:  1 2 3 Další »
Kamikaii 21.3.10 17:54

Anebo si jako já vyrobíš vlastní přírodní deo, či se pomažeš citrónem :heart: :P :D

LuciaG 21.3.10 17:58

Občas si robím vlastný deodorant a celkom funguje  :wink:

Majla 21.3.10 20:45

Jak to děláte?
:conf:

Jitka 21.3.10 22:04

Úžasné, děkuji, vyzkouším !

Marianna 21.3.10 22:06

To zní dobře a navíc je to tak jednoduché, že se mi to chce vyzkoušet. :P :D Kde se kupuje soda bikarbona (ani nevím, jak je to správně česky)? V potravinách nebo v lékárně? :conf:

Chtěla jsem vyzkoušet Vichy, ale když jsem se dívala na složení, ve všech je uvedeno aluminum chlorohydrate. Sice pořád netuším, jestli mám nebo nemám věřit o škodlivosti hliníku, ale nechce se mi to pokoušet. Krystal z DM drogerie nezabírá, modrý tuhý Adidas docela ano, ale nechává fleky a oblečení v podpaží je olepené od antiperspirantu.

Majla 21.3.10 22:09

Soda určitě v potravinách.Já také zkusím, ale musím koupit sodu, škrob i bambucké máslo, protože už skoro nemám.

melisaa 22.3.10 09:10
LuciaG píše:
ja takto: http://luciag77.blogspot.com/…archive.html

Jůůů to vyzkouším! S pocením ani moc problémy nemám, takže drastický antiperspiranty nepoužívám.. A tohle vypadá zajímavě!

LuciaG 22.3.10 11:25

Sodu kúpite v potravinách, u nás sa to predáva pri prášku do pečiva, vanilkovom cukre a podobne :wink:

Až vyskúšate, dajte vedieť vaše názory. Ja občas tej sódy pridám viac, dá sa s množstvom ingrediencií v recepte pracovať jak je libo.

zdenice 23.3.10 20:16

Ad coquine......Druhá volba: před několika lety i na našem trhu dostupný deodorant SANEX , který si teď vozím ze zahraničí, nejen pro sebe, ale pro celou armádu kamarádek. Je velmi jemný, příjemně voní, ale, pravda, pocení neomezí tak, jako antitranspirant.

Mohu se zeptat, kde se dá koupit????

Marianna 29.3.10 13:58

Dnes jsem vyráběla „home made deodorant“ podle receptu od LucieG. Právě jsem vypotřebovala antiperspirant od Adidasu, takže jsem obal vymyla, děrovanou „podlážku“, která se vysouvá a tím vytlačuje deodorant nahoru, jsem přelepila průsvitnou izolepou, aby mi tudy hmota nevytekla. Recept je úžasně jednoduchý. Počkala jsem, až vše ztuhne do konzistence krému, občas promíchala vidličkou a pak pomocí kuchyňské stěrky přenesla a natlačila do krabičky. V hrnečku, kde jsem ingredience zahřívala a míchala, to vypadlo jako maličká porcička, ale do deo-obalu se to vešlo tak akorát.

Zapomněla jsem tam dát těch pár kapek esenciálního olejíčku. :? Ale to asi moc vadit nebude, ne? Prostě to jen nebude vonět. Škoda, mám doma levandulový.

LuciaG 29.3.10 14:10

Marianna, nevadí to. Potom dávaj pozor, aby si si toho deodorantu nenaniesla veľa, mohlo by ti to mastiť oblečenie. Nanes iba malé množstvo. Ja ho nanášam prstom a poriadne ho votriem do pokožky podpazušia. Ak nanesiem príliš veľa, zvyšok zotriem papierovým obrúskom. Ide o to, aby si to votrela do pokožky, nie iba naniesla na jej povrch.

Marianna 29.3.10 14:13

Díky za radu, to mě nenapadlo. Já bych si tím určitě „ojela“ podpaží jako klasickým antiperspirantem. :D Dám si pozor.

Doufám, že bude fungovat. Pak napíšu, jak jsem spokojená. Na stres v práci to asi nebude, ale na doma by zabrat mohl.

melisaa 29.3.10 16:10

Dneska jsem zrovna nakoupila ingredience a jdu na něj! Olejíček dávat nebudu, protože mám asi jen samý syntetický.. :conf:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek