Dioptrické brýle

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
MarkeetB 3.4.13 12:26

Ahoj, není tu někdo z Vyškova či okolí, co zná dobrého očaře ?

Terinkka 16.4.13 20:39

Můžu poradit jednoho dobrého očaře přímo ve Vyškově http://iridologie.webnode.cz/
Je to pan Libor Němec, když jsem bydlela u Vyškova, chodila jsem k němu, takže z vlastní zkušenosti můžu doporučit.

• Citovat
  • Nahlásit
MarkeetB 13.5.13 10:41

Je děkuji moc. Moc jsi mi pomohla, poptám se na něj, a případně se k němu objednám a zkusím to tedy u něj.

deli33 23.3.14 13:55

brýle ze zennioptical.com

@Daisy.zlouky Chtěla bych se zeptat (vidím, že máš dobré zkušenosti se zennioptical.com, a musím říct, že mě brýle, které tam nabízejí, také zaujaly, a ráda bych si u nich objednala :D ): Jak je to s placením cla / DPH? Teď je ta částka, při které se to neřeší, poměrně nízká, tak bych byla nerada, kdyby se mi ty brýle nakonec nějak nečekaně prodražily. Děkuji. :mavam:

Daisy.zlouky 23.3.14 14:06

@deli33 clo se neplatí v případě, že částka nepřekročí 50 dolarů, ale nejsem si tím jistá, já už dlouho sama neobjednávala, naposledy minulý rok na podzim a to brala kolegyně, já jen dala požadavek ;) . Raději se poptej jinde. Jinak s obchodem jsme všichni dosud objednávající velmi spokojení, brýle dorazily většinou do týdne. Por začátek doporučuji začít s těmi nejlevnějšími - než zjistíš, jaká velikost, tvar a podobně.
Manžel měl ty nejlevnější asi patery a kdyby si troje z nich nepřišlápl, neztratil a nerozsedl, má je stále :mrgreen:

Deniiiskaaa 4.4.15 10:50

Prosím poradi mi tu někdo dobře stranky, kde mají často slevicky? Potrebuji si ted poridit uplne nove bryle, jak skla tak obroucky a rada bych usetrila kazdou korunu.:)

ijáček 29.4.15 19:13

Ráda bych se zeptala, jestli je tu někdo, kdo má zkušenost s multifokálními brýlemi. Dnes jsem u oční dostala na výběr - troje brýle nebo jedny multifokální. Vykládala jsem to v práci - polovina lidí je velice chválí, druhá naprosto zavrhuje. Bojím se koupit si něco, co mnoha lidem nevyhovuje, ale mít troje brýle taky není žádná hitparáda - stačí mi, že denně několikrát hledám ty jediné, co mám, a co teprv troje :lol: Teď mám brýle na čtení s cylindry kvůli astigmatismu, říkali mi, že si budu zvykat tak 14 dnů, zvládla jsem to tehdy za tři, za tu cenu, že jsem ty tři dni proslzela a celý svět byl lichoběžník. Ale pak už pohoda. Tak možná bych si zvykla i na ty multifokály. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Červánek 29.4.15 21:09

@ijáček nosím multifokály rok, mám je na nose tedy na očích celý den. Jsem spokojena, nemusím pořád sundávat brýle za jiné, ALE KATASTROFOU JSOU SCHODY DOLŮ!!!! Možná už z nich mám fóbií, prostě chodím po schodech dolů jako posr..á,
když nespěchám, tak mi to tak nevadí, když jsem ale někde ve městech, kde je metro a nejsou tam eskalátory, ale normální schody a já spěchám, tak je to horší, většinou mi nějaké ujede, ale řaději ať mi ujede - než se „nechat zabít“.

Jinak si je velmi pochvaluji, řídím s nimi v autě a to zcela bez problému - jak jsem si je nasadila u optika, tak jsem s nimi odjela, mám je v pohodě celý den od té doby.

Pak mi ještě vadí tma na řízení autem - ve tmě neřídím a když jsou pak v zimě či na podzim krátké dny, tak se dopravuji veřejnou dopravou - tento problém jsem již měla ale i před multifokály, takže to s nimi asi nesouvisí.
(Asi by to chtělo už korekci - ale to bych zase musela mít tento zásah srovnaný sama se sebou v hlavě - mám minusové dioptrie).

ijáček 29.4.15 21:16

@Červánek Tak před temi schody jsem byla varována.

• Citovat
  • Nahlásit
Ala en 29.4.15 21:54

@Deniiiskaaa Tady se nechají vybrat brýle za dobrý peníz.
http://www.bryle-domu.cz/

Daňule89 30.4.15 11:24

@ijáček

Moje známá nosí multifokální brýle už několik let a je s nimi spokojená, ale vím, že ze začátku si na ně hůře zvykala. Prostě to bylo něc nového a chtělo to čas.
Já jsem si na své poslední brýle nezvykla vůbec, nebyly to sice multifokálky, jen na dálku a astigmatismus a byť jsem se snažila asi měsíc na ně zvyknout, tak to nešlo, dělalo se mi při nošení skutečně fyzicky špatně a točila se mi hlava. Takže pro mě to byly jen zbytečně vyhozené peníze a bohužel ne malé.
A sejít schody dolů, to bylo opravdu peklo.

Je asi těžké snažit se předem odhadnout, jak na ně budeš reagovat a jestli ti sednou podle představ. :think:

MagnolieS 30.4.15 12:23

@ijáček Na multifokály jsem přecházela po bifokálech, mám je šestým rokem a druhé v pořadí, na nové třetí se chystám tak k podzimu kvůli zvyšujícím se dioptriím.
Nedám na ně dopustit i vzhledem k šílené pořizovací ceně, funguji v nich celodenně bez problémů, schody dolů i u mě trošku problém a to, že jsou záslepky po stranách už ani nevnímám, prostě víc pootočím hlavu, ale zvykla jsem si sundávám je jen na spaní.
Dioptrie plusové.

ijáček 30.4.15 15:25

@Daňule89 @MagnolieS @Červánek Moc děkuji za odpověď. Nakonec jsem se rozhodla pro dvoje místo těch multifokálů, kdyby to bylo pár kaček, ale jít do neznáma za ty peníze se mi fakt nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
MagnolieS 30.4.15 15:32

@ijáček Ano, to je velké negativum, zvlášť pokud se zrak zhoršuje, mé jedno sklo stojí 9-10 tis. Kč :cert:

bab58 30.4.15 16:53

@ijáček
Jdu sice pozdě, ale já osobně nedám na multifokály dopustit, ač jsem byla také varována a v mém okolí je dost lidí zavrhuje. Můj názor je ten, že je zavrhují spíše kvůli vysoké ceně, než že by jim jinak vadily, ale nechtějí to přiznat. Dříve jsem nosila současně dvoje brýle, jedny na očích, druhé na „šňůrce“ na krku a neustále podle potřeby přehazovala, v kanceláři jsem měla ještě třetí brýle na střední vzdálenost a na PC.
Běda, když jsem některé odložila a zapomněla doma nebo v práci, mám totiž přes pět dioptrií jak do dálky, tak i na čtení.
Multifokály mám již třetí, ty poslední jsem si nechala vloni udělat ještě navíc polarizační a samozatmavovací, tudíž jsem ušetřila za dioptrické sluneční, a mám tedy 4 v jednom.
Trvalo mi sice několik hodin, než jsem se je naučila používat (pohled do strany, pod nohy - schody, ale jde fakt jen o zvyk). Nedám na ně dopustit. Jediné jejich negativum spatřuji v jejich ceně, viz příspěvek @MagnolieS .

@MagnolieS píše:
@ijáček Ano, to je velké negativum, zvlášť pokud se zrak zhoršuje, mé jedno sklo stojí 9-10 tis. Kč :cert:

Bohužel jsem na tom stejně, každé 2-3 roky jsem nucena pořizovat silnější :? Za poslední brýle jsem zaplatila 24 tis. Kč, jelikož mám hodně silné brýle, nechala jsem si udělat extra tenčená skla.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Váš příspěvek