Distingovaná vůně na výzkumné pracoviště

SybilRamkin 19.12.19 13:28

Distingovaná vůně na výzkumné pracoviště

Poradily/i byste vůni, která se hodí na výzkumné pracoviště s převahou mužů? Zdůrazňovat nějak moc osobní půvab se u nás nehodí - podstatné jsou měřitelné výsledky, takže nějaká extra rajcovnost by působila spíš jako trapná snaha ovlivnit hodnocení. Hledám proto vůni, která by působila spíš zdrženlivě, distingovaně. Žádné dominantní, těžké smyslné vůně, které říkají „jsem dáma a ty jsi nula“ - ale ani nic submisivního, jako jsou dívčí, něžně květinové vůně. Ráda bych vůni, která lidi okolo mě potěší, nebude je ani utlačovat ani se jim podbízet, a spíš mezi nima a mnou udělá takový vlídný, zdvořilý odstup. Představuju si, že takhle by měla vonět třeba lékařka, se kterou budu konzultovat operaci nějakého svého důležitého orgánu :-)

Jitka77 19.12.19 13:56

@SybilRamkin Z květin bych nezavrhovala kosatec, může působit velmi elegantně a jemně, třeba stará dobrá Infusion d'Iris (Prada) nebo Chanel la Pausa… ale nejvíc mi k popisovanému sedí moderní vůně-nevůně, něco od Escentric Molecules nebo Not a Perfume od Juliette Has a Gun (ta je k vyzkoušení v Douglasu), ale je třeba zkusit na kůži, jak se rozvoní.

SybilRamkin 19.12.19 14:37

Diky @Jitka77 ! Těší mě, že jsem při snaze najít tuhle vůni zvolila i pár odstřiků, které zmiňuješ - mám Escentric 01 i 02. Juliette Has a Gun si moc chci odzkoušet, a jak koukám, mám blízko i pobočku Douglas, která tuhle značku vede (nevěděla jsem totiž, že ty nikové vůně má Douglas jen v některých pobočkách…)

Jitka77 19.12.19 14:48

@SybilRamkin Tak potom napiš, jak to dopadlo :-)

mmaat 19.12.19 16:54

Souhlasím s kosatcem, ten určitě zadání splňuje. Odtažitě a elegantně na mě působí i některé klasické Chanely, třeba No. 5. Ad Escentric Molekules - měla jsem několik vzorků a bohužel se mi nelíbil ani jeden. Vzpomínám si, že k jednomu jsem si poznamenala, že voní jako nic, pak vzdálený závan jehličí a pak zase nic. S těmito vůněmi - nevůněmi bych tedy byla poněkud opatrná, se mnou si třeba vůbec nerozumí.

Váš příspěvek