Doporučíte mi parfém pro ženu?

lisca 3.12.18 01:10

Doporucite mi?

Dobry vecer,
rozhodla jsem se poradit se u zkusenych parfemarek - zatim jsem porad jeste novacek, ikdyz nadseny:). Nedari se mi najit vuni, ktera by mi sedela. Pred porodem jsem dlouho nosila coco mademoiselle, ktera mi ted ovsem prijde nudna, a uz vubec ne nejak sofistikovana.. Navic opravdu nemam rada davovost at uz v cemkoliv. Asi hledam ve spatnych vodach, mozna hledam ve spatnych parfemovych rodinach. V parfumeriich mi vsechno prijde chemicke, a jaksi..nudne. Na policce mam parfemy, ktere mi kdysi vonely, napriklad jiz zminovany chanel, jil sander Eve, Coach, Guerlain Shalimar initial (z nej me ted vylozene boli hlava). Jedine, co me posledne zaujalo byl Cristalle od Chanelu, ale neni to to, co hledam.
Tak bych rada poprosila zkusenejsi, jestli vas z meho popisu nenapadne nejaky tip, nebo treba jen definovat jaky druh vune vlastne hledam, nedokazu to totiz nekam zaradit- jestli hledam kvetinovou, sveze kvetinovou, zelene kvetinovou, nebo chyprovou, atd atd. Mam takovou predstavu (snad to nebude znit uplne silene :)): Snova, jemna, svezi, ale ne jasava, to na zacatek. Pak kvetiny, mozna pivonka..?, ale se sladkosti opatrne, jen naznak. Spis je citit jakasi svezest, takova ranni, mlhava…Ta snovost je z ni citit - jakoby v kouri, ci jinak „zastrena“, a orient…najednou se odnekud zdola vynori akcent pripominajici orient, ale zustava v pozadi, nerusi tu jemnost a snovost kvetin a svezesti… Jeste jasneji ji vidim v barvach: na prvni pohled se zda, ze jde o pudrove ruzovou, ale to je jen celkovy dojem, protoze je slozena z mozaiky ruznych odstinu, ktere dohromady takto pusobi. Akcenty cervene, mechove zelene a zlate, objevuji se zlate zdobene ornamenty, ale porad je to v havu jemne zastrene ruzove, v mlze, oparu…ale ne tom dusivem, naopak, v te svezi ranni mlze.
Tak :-D snad jsem nikoho nevydesila..ona na to bude mit vliv i ta pokrocilejsi hodina..
Budu rada za jakekoliv reakce! Diky

lenka trnka 3.12.18 12:04

@lisca Obávám se, že konkrétní vůni ti neporadím. Úplně ti rozumím, také mi nic v parfumeriích nevonělo a dokonce se mi z většiny vůní dělalo nevolno, tak jsem hledala něco jiného. Zde na arome jsem díky místním znalkyním a jejich diskuzím postupně vyzkoušela řadu vůní, ke kterým bych se jinak nedostala. Doporučím ti to samé, zkoušet a hledat a věřím, že brzy najdeš. Je tu opravdu hodně dobrých duší od kterých lze koupit vzorky nebo odstřiky. Doporučuji zkusit např. exkluzivky od Chanelu (Jersey, 31 Rue Cambon, La pausa), nebo Guerlainy (Angelique Noir, Iris Ganache… ). Mě uchvátily! Ale pozor, je to tady návykové!
Tu snovou vůni popisuješ moc hezky, ale já zatím nic takového nepoznala. Třeba z místních někoho něco napadne :-)

Yvraine 3.12.18 12:31

@lisca
Svoji vysněnou vůni jsi popsala opravdu moc pěkně a hodně konkrétně… a v tom může právě být ta komplikace. Máš naprosto specifickou a velmi konkrétní představu, co chceš, což tě ale může při výběru dost limitovat. Vyzkoušíš vůni, je to ona vysněná, není to ona… a třeba pak té vůni ani nedáš šanci, aby tě oslovila, i když nesplňuje všechny požadavky do puntíku.
Takže za sebe osobně bych ti doporučila prostě zkoušet a zkoušet… a rozhodně se nedržet jen běžné produkce parfumérií. Tady na Arome určitě seženeš bez problémů spoustu vzorečků. Pro inspiraci můžeš zkusit projít vlákno Co jste dnes zkoušely?, kde Aromačky velmi krásně a barvitě popisují nejrůznější vůně.

danaada 3.12.18 15:23

Bohužel i já ti poradím to, co už tu zaznělo, musí se zkoušet a zkoušet. Možná tě nakonec samotnou překvapí, jaká vůně splní tvé požadavky :-) Jinak mně úplně při tvém popisu v hlavě naskočila Euphoria Blossom, ale pocity z vůní jsou hodně individuální a můj pocit může být naprosto odlišný od tvého.

lisca 3.12.18 18:11

Dekuju vsem za reakce, urcite budu zkouset co to da, jen je toho tolik, ze ani nevim kde zacit :)
Jinak jsem se jen nedavno dozvedela o odvetvi niche vuni, coz mi dodalo dalsi nadeji, ze by precejen mohl ten muj sen existovat. Ted jeste tim parfemovym morem proplout…
Euphorii Blossom mam doma vzorecek, zrovna vcera jsem se v tom znovu prehrabovala, jestli treba…ale bohuzel ne e:/ A mate pravdu, je to hodne individualni

Beverly 3.12.18 18:27

@lisca Myslím, žes tu střihla parádní recenzi a to ji ještě nemáš doma :palec: :-D

Korsicanka 4.12.18 18:30

@lisca Mně se tedy při tvém popisu vybavily pocity , jaké mám u Joyeuse Tubéreuse od Guerlaina. Ale jak zaznělo už několikrát, je třeba zkoušet a zkoušet. Lehkost a proměnlivost jeho vůní mě nepřestává udivovat, i když už mám zkušeností s niche vůněmi dost a dost :-)

GreyHound 5.12.18 11:33

@lisca : Ahoj. Pokud jsi z Prahy, tak zkus navštívit Ingredients store, Egoist Royal Parfums, parfumerii Odér, Cool Wood v Praze 5 nebo institut Guerlain. Za mě určitě FM Carnal Flower nebo Amouage Love Tuberose.

danaada 5.12.18 17:16

Jestli můžu poradit z vlastní zkušenosti, tak bych ještě chvíli zůstala u návštěv běžných parfumerií, na testování je tam větší vzorek vůní :-D V době když už jsem měla něco načicháno jsem před pár lety měla takové období (přibližně v době své registrace na Arome), kdy jsem celý podzim a zimu zašla alespoň jednou týdně do parfumerie, zkoušela vždy několik náhodně vybraných vůní, papírky si popsala a pak jsem si našla jejich složení a přečetla si k nim recenze. Postupně jsem byla schopná už sama rozeznávat víc a víc složek a postupně jsem také přišla na to, jaká kombinace složek se mi líbí. Ono to je totiž právě o těch kombinacích. Pak už jsem si cíleně nacházela parfémy právě se svými oblíbenými složkami a ty jsem zkoušela. (A můj parfémový vývoj byl přesně opačný, nejdřív jsem používala parfémy o kterých jsem si pak s překvapením přečetla, že jsou komplikované, ale postupně jsem přešla k těm jednodušším, protože se v nich prostě v práci cítím líp.)
Z niché vůní mi ten popis připomíná parfém Artemisia od Penhaligon´s, ale je maličko sladší, takže opět je to subjektivní ;-)

Váš příspěvek