Doporučte prosím vůni podobnou Shiseido Relaxing Fragrance

elisa 30.12.10 10:20

Doporučte prosím vůni podobnou Shiseido Relaxing Fragrance

Ahoj, léta jsem používala Shiseido Relaxing fragrance, až mě nakonec začal nudit, a okurkový tón přímo odrazovat. Nicméně toužím po něčem podobném, ač o něco výraznějším (relaxing flagrance držel až moc „při těle“). Nesetkal se náhodou někdo s něčím takovým?

Pro úplnost:
Hlava: pelyněk, čajová růže, cassia (? – nejspíš listy černého a červeného rybízu), maliny, okurka, bambus, ženšen;
Srdce pivoňka, gardénie, kardamom;santalové dřevo;
Ze složení jsem vyčetla extrakty z: ženšenového kořenu (panax ginseng), listů japonského pelyňku (artemisia princeps), gardénie (gardenia florida) a kořenů bílé pivoňky (paeonia albiflora).

Hledání podobných parfémů a hledání podle jednotlivých složek mi uspokojivý výsledek nedaly. Budu vděčná za každý tip!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Tigra 30.12.10 11:17

Složení se mi moc líbí, škoda že tady není pořádná recenze, vypadá to, že by se mohla zařadit mezi moje favority. Jak to voní? Zeleninově, okurkově? Nakysle, nebo nasládle?

Já si podle těch popisů představuju, že by mohla být zastupitelná s DKNY Woman anebo Hermes Le Jardins - buď http://arome.cz/…tailvune.php?… - zelenější, trochu nahořklá http://arome.cz/…tailvune.php?… - citrusovější

Jestli chceš, tak ti můžu výměnou za vzorek Shiseida poslat vzorek DKNY a Nilské zahrádky.

elisa 30.12.10 12:27

Ahoj, děkuji za tipy, na Hermés už delší dobu pokoukávám, předevřírem jsem objednala odsřik z Un Jardin sur le Nil. Shiseido bohužel už doma nemám, zbytek jsem darovala kamarádce, která ho už dlouho obdivovala, takže leda z dalšího balení. Aspoň tedy popis: vůně je velmi jemná, přilne ke kůži a vůbec nejde do okolí. První tóny jsou okurkově-bambusové, pak se rozvoní letní louka. Vůně je něžná, hřejivá, působí velmi nevinně. Pozor, nekupovala bych použitou - do roka na světle se kazí.
DKNY woman znám, je hodně jiná, zelenější a výraznější. Navíc je celkem originální, snadno rozpornatelná.
Vzhedem k tomu, že je z přírodních ingrediencí, pravděpodobně náhradu budu hledat u přírodnějších značek, půjdu očuchat Florascenty (pivoine má společné rysy), tak uvidíme.

elisa 30.12.10 14:38

Zjistila jsem novou skutečnost, Shiseido výrobu Relaxing Fragrance ukončilo (jak mi to mohli udělat?!!). Dá se koupit ještě v pár obchodech v USA, ale to už jsou jen zbytky, ani na svých stránkách už ho nemaj. Tím spíše potřebuju náhradu.

jerry 01.01.11 19:50

Typově podobné (bylinkově osvěžující a relaxační) by mohly být:
No 5 Anthemis Nobilis
Mat; M

RoSa 02.01.11 14:06
elisa píše:
Zjistila jsem novou skutečnost, Shiseido výrobu Relaxing Fragrance ukončilo (jak mi to mohli udělat?!!). Dá se koupit ještě v pár obchodech v USA, ale to už jsou jen zbytky, ani na svých stránkách už ho nemaj. Tím spíše potřebuju náhradu.

Před vánoci ji měli v Marionnaudu na Andělu! Na takovém tom slevovém regálu, asi 2-3 balení… a velmi výhodně!!!

elisa 04.01.11 19:00

Škoda, že jsem se nezeptala dřív! Zřejmě doprodávají zbytky zbytků, zkusím se mrknout mimo Prahu, třeba někde ještě zůstaly. :-)

Díky za tipy, velmi zajímavé, zkusím!

jerry 04.01.11 19:08
RoSa píše:
elisa píše:
Zjistila jsem novou skutečnost, Shiseido výrobu Relaxing Fragrance ukončilo (jak mi to mohli udělat?!!). Dá se koupit ještě v pár obchodech v USA, ale to už jsou jen zbytky, ani na svých stránkách už ho nemaj. Tím spíše potřebuju náhradu.
Před vánoci ji měli v Marionnaudu na Andělu! Na takovém tom slevovém regálu, asi 2-3 balení… a velmi výhodně!!!

Byla jsem tam včera a už měli poslední 3 balení nějakého sprcháče (či koupelové přísady) a poloprázdný tester.

elisa 04.01.11 22:09

Děkuju moc, to je smůla, já jsem tam byla předevčírem a ptala jsem se vysloveně na „Shiseido Relaxing fragrance“ a bylo mi odpovězeno „Nevedeme“. Tak tam zkusím zítra a dupnout nožkou. :-) V Palladiu dnes mi bylo taky řečeno, že už dáávno vyprodali. Zkusím to. :-)

jerry 04.01.11 22:14

Nožkou nedupej a radši si ji najdi sama (je to rychlejší a jistější :wink: ).
Když vlezeš do Marionnad u Anděla, tak ji mají na slevovém stojanu uprostřed pravé části prodejny (ten stojan je označený jako „slevy“ či tak nějak) a je viditelný od vchodu.

elisa 04.01.11 22:36

Jak jsem ji mohla přehlídnout?! Trubka! Já jsem koukla na stojan Shiseida s kosmetikou, očichala pár předem zamířených kousků parfémů a běžela dál. Snad tam ještě bude. :-)

elisa 05.01.11 14:02

Shiseido doma stále nemám.
Anabáze.
Ráno jsem vyrazila na Anděl, měli tam tester a 2× esenci do koupele v potrhaných klabičkách (máme sprchový kout, je pro mě zbytečná). Ulovila jsem prodavačku a zeptala se, jestli by mi nemohla zjistit, kde Shiseido je k sehnání. Bylo mi řečeno, že to opravdu neví (hm… užitečná info). Tak jsem se ze zoufalosti ptala, co dělají s testery a „ochotná“ paní mi řekla prej si ho vezme někdo z prodavaček, tak jsem se ptala, jestli bych ho nemohla nějak získat (čti koupit), tak prej ne (a k tomu uražený pohled). Tak jsem si střikla pár památných střiků na kapesník a odkráčela.
Mnohem větší štěstí jsem měla Na Příkopech, tam byla velmi schopná milá slečna, která se okamžitě vrhla k telefonu a obvolala všechny pobočky v Praze (bohužel s chabým výsledkem: sprchový gel v Letňanech).
Naproti v Douglasu měli vše, kromě parfému (sprcháč, bass essence, tělové mlíko), tak jsem pověřila krásnou jako růže prodavačku s vegetativním výrazem v očích obvoláváním poboček (potřebnou ptací větu jsme daly dohromady spolu) a našli jsme parfém jedině v Českých Budějovicích. :-) Tak se v nejbližší době nedostanu.Tím asi pátrání uzavřu, budu se mazlit s navoněným kapesníkem a pokročím k dospělejším parfémům.
Po pečlivém pátrání po podobné vůní jsem dospěla k závěru, že z toho, co znám, se jí typově nejvíc blíží:

  1. Guerlain Aqua Allegoria Angelique Lilas (také floral green, trochu zeleně, trochu kytek, čistá vyvážená vůně, i když bělejší a těžší)
  2. Issey Miyake L'eau d'Issey (malinko sofistikovanější a znatelně jasmínovější, ale stejně čistá a harmonická)
  3. Estee Lauder Pure White Linen (je mnohem jednodušší a méně zajímavá)
jerry 05.01.11 14:22

Nezoufej - pár aromaček je z ČB - zkus založit nové vlákno (třeba do „dámských vůní“) s prosbou, jestli by ti někdo vůni v ČB nekoupil a neposlal.
Sama jsem takhle mimopražským několikrát vůně kupovala a posílala.
Tak třeba se ti nějaká dobrá duše ozve…

RoSa 05.01.11 14:33

… nebo ebay (ale moc jich asi není…):

http://cgi.ebay.de/…-relaxing-fr … 35aef5dbb8

tady za 139€ :speechless: (ale můžeš poslat návrh ceny): http://cgi.ebay.de/…-Relaxing-Fr … 230cde9bba

…když si vezmu, že v tom Marionnaudu stála flaška před vánoci něco kolem pětistovky, měla jsem jí v ruce a zvažovala koupi…

elisa 05.01.11 15:12

RoSa, ta cena na ebay je masakr, ale už jsem viděla i vyšší, fanoušků tahle vůně má určitě více a praxe ukázala, že je špatně nahraditelná, takže koho napadlo ji koupit v Marionnadu a šoupnout na ebay, ten už je v balíku. Ale to mě netrápí, jestli 500 nebo 900, to mě nezabije, hlavně, aby se někde našla. :-) Zkusím obvolat na vlastní pěst pár mimipražských parfumérek, třeba se poštěstí. :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama