Eau de Shalimar

Ada 21.01.08 23:42

Myslíte, že se Guerlain inspiroval u Chanelu (No. 5 Eau Premiere)? A když máme Shalimar ve všech verzích včetně EdC a ještě Shalimar Light, bylo nutné ho ještě dál ředit?

http://www.mimifroufrou.com/…Shalimar.jpg

(Složení nám asi moc neřekne, citrusy, vanilka, jasmín, růže, kosatec, jde o to, kolik tam čeho bude, že…)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Oleka 22.01.08 00:06

Osobně si myslím že je to marketingový tryk, v dnešní době každá značka (i v parfumerii také) má uvadět na trh alespon 1-2krát ročně nějaké nový parfém( většinou nové verze parfému ve formě limitovaných edice) - smysl toho všeho - prodávat, prodávat a zůstat alespon v první desítce vedoucích výrobců ,– jinak tě pohltí malé, střední ale drzě usilující se o podíl na trhu firmy nebo tě o nějaké podíl tržeb připraví - a to je velmi varující v tržní ekonomice. Takže pořád musíte o sobě napomínat novými vyrobky atd.
Dříve Guerlain tvořil jednou za 3-4 roky jeden parfém, a možné bylo o tom říct, že je to něco, že je to „le chef-d'oeuvre“. Po prodeji 54% akcí Firmy Guerlain v roce 1994 Korporaci LVMH, a po vynucenému odchodu Jeana-Paula Guerlaina do penze v roce 2002 kvůli tomu že se už nemohl vytvářet marketingové rychlovky (to co od něho chtěla LVMH), ..... žádný nový parfém mě moc nezaujal, je to prostě škoda :(. Zůstávám obdivovatelkou starých DÍLŮ Doma Guerlain.
Ano, nejsou nové parfémy Guerlain špatné, v žádném případě, protože je vytváří týmy profesionalů,
ale osobně nechci říct - že mě to nějak zvlášt' zaujalo, nemají duši, které musíš v parfému pěstovat, jako svoje dítě, duše se nevypěstuje za 3-4 měsíce, stejně jako i parfém, který překoná století (cca Mitsouko, Shalimar apod.).

Chtěla bych vědět, co si o tom myslíte, o pořad nových a nových verzích parfému, protože normální člověk by nemohl za všemi těmi verzemi, nebo novými parfémy sledovat, už nemluvě o jejich koupě.

Ada 22.01.08 09:17

Na téma neustále nových verzí parfémů už se tu diskutovalo, většina z nás se o tom moc spokojeně nevyjadřovala :)

Oleka 22.01.08 10:20

Promin Ado, nestíhám číst veškeré diskuze :)

Irena 22.01.08 14:38

Já jsem ortodoxní spotřebitel. Když Shalimar, tak Shalimar, když Opium, tak Opium. Originál je jen jeden a dokonalost už nelze povýšit. Na klasice se mi líbí právě ta klasičnost, tradice, monumentalita, kterou vytváří čas.

benvenuta 22.01.08 17:52

Shalimar Light bol podareny, ale vzhladom na to, co Guerlain vyprodukoval medzitym, sa desim nejakej krutej parodie Shalimaru. Oooo Guerlain, ake uzkosti mi prinasas! …a ja ta stale milujem.

atyzek 08.04.08 19:24

Já jsem natrefila na Eau de Shalimar v jedné parfumerii a mě se moc líbil. Protože klasický a původní Shalimar mě neoslovil, snad měli i zkažený testr, ale možná k němu ještě čichově dospěju, tak nevím jestli nebudu zaujatá. Ale Eau de Shalimar voní pěkně sladce, jako slazená citronová kůra. Já sladké vůně mám moc ráda, tak myslím že konečně vytvořili Shalimar pro mě :) Jen mám trošku nepořádek v těch ostatních Eau Légére, Light.

radmila.k 08.04.08 19:40

Mě se taky líbí nejvíc. Na mě byl silný i Shalimar light. Tato vůně je jemnější, a taková ta shalimarová stopa v ní taky je.
Jinak Sh. Light a Legere je totéž.

Kerze 08.04.08 20:33

Mně se Eau de Shalimar moc nelíbí - zas tam víc vykukuje nějaký ostrý tón ( růže, kadidlo ), které mi v klasickém Shalimaru vadí - hlavně v edt.. Eau Légeré je sladší a hladší a tudíž půro mné ze všech verzí Shalimaru zatím nejlepší…Bohužel má celá edice jednu velkou chybu - edp počínaje Lightem konče - vůbec ale naprosto vůbec na mně nedrží - můžu se v něm třeba vykoupat a za půl hodiny o něm nevím - a lidi mi pak říkají: " Ty voníš tak jemně, jako vanilkový rohlíček. Co to je ? " …no přece největší orientální pecka v historii parfémů…:(

Mirka 08.04.08 20:39

Kerze - taky mám pocit, že na mě Shalimar Legere moc nedrží. Už jsem se ptala i známé, která ho má, jak na tom je, jak často se přestříkává, abych někoho neudusila … naštěstí jsem doma a děti si nestěžují…i když já ho skoro nenosím.

atyzek 08.04.08 20:51

Eau de Shalimar jsem zkoušela na kůži, ještě ho musím podrobit pořádné zkoušce, dostala jsem v prodejně odstřik :cool: ale vydržel vonět intenzivně cca 4hod. a potom trochu zeslábl. No už ho mám v tužebníku.

domenica 08.04.08 22:06
Kerze píše:
Mně se Eau de Shalimar moc nelíbí - zas tam víc vykukuje nějaký ostrý tón ( růže, kadidlo ), které mi v klasickém Shalimaru vadí - hlavně v edt.. Eau Légeré je sladší a hladší a tudíž půro mné ze všech verzí Shalimaru zatím nejlepší…Bohužel má celá edice jednu velkou chybu - edp počínaje Lightem konče - vůbec ale naprosto vůbec na mně nedrží - můžu se v něm třeba vykoupat a za půl hodiny o něm nevím - a lidi mi pak říkají: " Ty voníš tak jemně, jako vanilkový rohlíček. Co to je ? " …no přece největší orientální pecka v historii parfémů…:(

Já mám nejraději Shalimar EdP a Shalimar Light. Musím říct, že ale na mě drží opravdu dlouho … takže si užívám. Nevím, jak by to bylo při dlouhodobějším nošení, jak by se nos otupil, ale takhle, když na ně přijde řada občas, je to zážitek na půl dne (dva střiky na krk, možná třetí na týl nebo do vlasů ..)

Lucinela 22.04.12 10:17

Chci si koupit Eau de Shalimar (měla jsem teď odstřik, už podruhé, takže jsem ho důkladně vyzkoušela). Nicméně mě pořád zajímá, jestli je nějaký rozdíl mezi Eau de Shalimar a Eau de Shalimar Flower? To Flower mi říká, že by tam měla být nějaká kytka. Zatím jsem tady narazila na názory, že jsou stejné.

RainyWeather 22.04.12 10:53

@Lucinela Měla jsem kdysi od Gabči vzoreček verze „Flower“, ale už je prázdný. Teď mám odstřik klasiky a zdají se mi stejné, ale fakt je, že na ten vzoreček si už moc nevzpomínám :think: Jestli se to spíš nejmenuje „Flower“ kvůli látkové kytičce na flakonu.

http://guerlainperfumebottles.webs.com/fl.jpg

Limitky…

bagheta 22.04.12 11:33

@Lucinela Na Fragrantice píší, že Eau de Shalimar má v základu pryskyřici, kosatec a vanilku, zatímco Eau de Shalimar 2009 (Flower) má v základu ambru a vanilku. Ale holky tady psaly, že voní stejně, tak nevim :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama