Eau Des Merveilles Hermes - edt

Arome e.v.a. 11.04.07 16:48

Eau Des Merveilles /toaletní vodu/ jsem nedávno zkoušela a vůně mne celkem zaujala /což v poslední době, v záplavě tuctovějších novinek, je úspěch/. Pravděpodobně je kromě Nilu jediný parfém značky Hermes, který si na sobě dovedu představit. Ocitnul se na seznamu mých favoritů a nyní mám velký problém, jaké balení zvolit: 15 ml /což se mi zdá obecně málo a cenově je samozřejmě takové minibalení nevýhodné/, nebo raději 100ml? Obvykle mívám problém, že po určité době mě parfém omrzí, ale tato vůně na mne působila docela zvláštně. Ovšem zkoušela jsem ji jen jednou a nějak mi pak „splynula v davu“ dalších testovaných parfémů a teď /díky také různým recenzím na internetu, kde se píše, že je těžká, zimní a podzimní, nebo že smrdí dotyčným recenzentům na nich samotných i na druhých jako Lysol-což je tuším druh desinfekce…atd./ si nějak nejsem jistá, jestli bych s touto vůní na léto neudělala zásadní chybu.
Neměly jste, nebo nepatří mezi Vaše oblíbené právě Eau Des Merveilles? Pokud ano: prosím kdy ji nejraději nosíte, kdy se asi nejlépe rozvoní, případně neomrzí se tak rychle jako líbivé vůně ve stylu Gucci apod.? Také by mě zajímalo, co Vám na ni říkalo okolí, neobtěžuje tato vůně druhé? Napadlo mne dokonce i to, že zvláštnost Eau Des Merveilles by po čase naopak mohla člověku jít na nervy - nemáte někdo zkušenosti i s takovým obratem?
Za Vaše připomínky a případné náměty ohledně Eau Des Merveilles budu vděčná;-) Předem děkuji a přeji krásný den!


Reklama

Ada 11.04.07 17:16

Evo, já bych vůni určitě došla ještě aspoň dvakrát zkusit… i sebevíc popisů a zkušeností ti neřekne, jestli ti z ní bude smrdět lysol nebo vonět moře a naplavené dřevo :)

Co nějaké balení mezi, proč jen 15 a 100? 30 se nedělá? Úplně nejlepší by bylo sehnat si od někoho menší odstřik, třeba 5 ml, to už je na pořádné odzkoušení.

Arome e.v.a. 13.04.07 20:53

to ada:
tak jsem ještě zase zkoušela;-) a EdM voní pořád stejně jako při prvním testování. Docela dost připomíná nejvíc asi opravdu moře, o něco věrohodněji, než tzv. „mořské parfémy“, které často s mořem nic /kromě popisu/ společného nemají, jen jakousi divnou slanost, ale ne vyloženě mořskou EdM na mně naštěstí není nějak slaný, ale ani citrusový - převážně svěže dřevitý, jemný, v kombinaci s nějakou zřejmě pryskyřicí(?), netuším, co to je - každopádně mě zaráží, že na mně voní EdM pořád stejně, takřka neměnný /kromě tedy intenzity vůně, která klesá, ale výdrž i tak stále dost dobrá/ - jakoby se nerozvíjí, citrusy v hlavě prchají dřív než by se nadál, ale je to svěží unisex v ženském smyslu /nemám příliš ráda kořeněné unisexy, to snesu jen u dámských variací/…to je divné, že se nemění… asi mám divnou pokožku. Vzhledem k tomu, co tato vůně dělá se mnou /tedy na mé kůži/, tak bych ji doporučila i naslepo, divné :o) Na mně působí naprosto normálně, žádná tajemnost ani zvláštnost se z ní nevyvine/což mě trochu mrzí/. EdM je tedy na seznamu v budoucnu pořízovaných vůní - mám parfémových přání přehnaně /asi půjdu losovat, kterou první:-))))/ Mimochodem obsluha v parfumeriích dnes byla obzvláště protivná: stupňuje se to, zachvilku asi nebudu moct na testování chodit už nikam:-(/

Hezký večer, zdravím všechny přítomné

Arome e.v.a. 13.04.07 20:57

to ada: 30 ml balení je u tohoto parfému nevýhodné /nenakupuju na jahodě, zatím k tomu nemám ani potřebnou kartu se zahranič.převody/, 50 ml ještě víc, 15 ml sice u nás jde, ale 15ml je málo :-)) Stovka vychází nejlépe:-) A lysol se naštestí nekonal a konat nebude, tím už jsem si jistá;-)

Zdenka 17.10.07 10:18

Pro mě je Eau des Merveilles bohužel jedna z vůní, ze které se mi okamžitě navaluje. A to nejen když ji mám na sobě, ale i když ji cítím na někom jiném. Okamžitě ji poznám (je fakt nezaměnitelná) a můj žaludek reaguje bez meškání :/
Ale chápu, že každá máme jiný nos a někomu se líbí, protože v ní prostě cítí něco jiného než já :)

eva 17.10.07 18:09

Vzhledem k znovuoživení tématu: musím říct, že Eau des Merveilles jsem nakonec sehnala v podobě odstřiku a klidně ho mohu zařadit mezi „mužolapky“. Příjemná a zvláštní dřevitá vůně, byť pro pro její zvláštnost pro mě na denní nošení není, jen pro občasné zpestření, i když okolí by si dalo říct denně :) A také postřeh: mužům se určitě líbí víc než ženám, od pánů jsem žádnou negativní reakci na EdM nedostala, naopak :) Přitom recenze jsou plné negativních hodnocení ze strany žen…

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama