Escada

Kerze 12.04.08 22:26

Holky, jen tak pro zajímavost, nepoužívala jste některá kdysi starší Escady? Margarethu Ley, Loving Buquet, Lily Chic, Acte 2 ? Já měla Acte 2. Za boha si na ni nevzpomenu, myslím, že to byla středně těžká květinovka a že tenkrát chodili lidi čmuchat ke mně do kanclu… Kamarádka zas měla oblíbený Loving Buquet a taky jí byl chválen. A po Lily Chic jsem pokukovala, až zmizela…Mně se zdá, že to nebyly špatné vůně. Sice slaďárny, jak je pro Escadu charakteristické dodnes, ale tak nějak originálněji…

Reklama

domenica 12.04.08 22:39

Kerze, já starší Escady používava. A byly krásné. A nezdály se mi sladké. Spíš „silné“, ale dobře! Margareta Ley (ta mi vždycky přišla jako esence „dámy“ v tom nejlepším slova smyslu - těžká a smyslná), Acte 2 (sladší květinovka), Loving Bouquet (jedna z nejkrásnějších a nejpříjemnějších jemných květinovek) a úúúúžasná Escada Collection (tu ještě mám, je to těžká, kořeněná vůně, na kterou mívám chuť kolem vánoc) … no a pak v Escadě ZEŠÍLELI !! :))

benvenuta 12.04.08 23:23

Escada Collection bola skutocne zaujimava vona. Ceresnovy tabak, koka-kola, karamel,ale napriek tomu nie prilis sladka, zvlastna. Jeden cas bola na MUA velmi popularna a ani sa tomu nedivim (aj ked ja by som ju nenosila). A mala krasne flakony… Niektora z nas, tusim Gep, mala teraz flakon EC v ikonke.

Kerze 13.04.08 08:42

Hm, nechala jsem si poslat nějaké miniaturky, ať si je připomenu. Na Escadu jsem narazila v Groomově knize, když jsem hledala něco jiného a říkám si, proč vlastně ZEŠÍLELI ? Kam se všechny ty jejich povedené vůně poděly? Totiž, Groom píše, že Escada byla od počátky charakteristická tím, že ke každé nové kolekci šatů, vydala limitovanou edici půarfémů. a další rok znovu a znovu, což byl asi zajímavý nápad. S čím korespondují ty současné limitky?!

Ada 13.04.08 09:36

Prostě jsou tam teď jiní kreativci, očividně :)

lu 13.04.08 12:44

Tak Margaretha Ley byl můj první opravdový parfém, už je to 12 let. Před 14 dny jsem slavila třicítku a strašně jsem si přála znovu tento parfém mít - prostě zavzpomínat a hlavně zjistit, jestli se mi ještě líbí a jaký jsem tehdy měla vkus. Přítel mi ji k narozeninám opravdu sehnal a jsem nadšená, je to nádherný, těžší a elegantní parfém, přesně pro mě. Doporučuji vyzkoušet, se současnou produkcí Escady opravdu nesrovnatelné!

PetraSK doma 13.04.08 14:40

mala som Escadu En Fleurs, úžasná, elegantná vôňa plná bielych kvetín, omamná, ale nie hlavybôľová, plná, pritom jemná, mala aj krásny flakón, z elegantného matného skla, páčila sa mi aj Sunny Frutti, jedna z limitiek spred asi 7mich rokov, ovocná, jemná, slnečná. Tie posledné limitky sú strašné, akoby Escada strácala svoju niekdajšiu dôstojnosť

Mirka 13.04.08 15:01

Margaretha Ley byla nádherná, mě se moc líbila i v deodorantu, který byl dostatečně smyslný, a ne tak sladký. Moc se líbila okolí. Určitě si ji chci ještě pořídit. I Lily Chic byla dobrá a pak už to, aspoň pro mě, za moc nestálo. Po zkušenosti s Margarethou Ley to bylo zklamání.

tuzezlypes 13.04.08 19:50

Já jsem měla Sunny Frutti a povedlo se mi ji ještě sehnat. Je to krásná optimistická vůně, světle zelená barva evokuje slunce a něžné nasládlé hrušky. Není nijak křiklavá ani přeslazená. Vyšla v roce 1998.

benvenuta 13.04.08 21:11

Petra - „hlavybôľová“ je vnikajuci termin :)

Tak mi napada, ze na Escadach by sa dal demonstrovat vyvin vseobecnej ovocenkovej mody za poslednych … peknych par rokov - pokial ide o tony, technicke prevedenie aj celkovy efekt. A marketing tiez.

dias 13.04.08 22:42
tuzezlypes píše:
Já jsem měla Sunny Frutti a povedlo se mi ji ještě sehnat. Je to krásná optimistická vůně, světle zelená barva evokuje slunce a něžné nasládlé hrušky. Není nijak křiklavá ani přeslazená. Vyšla v roce 1998.

Naprosto souhlasím, mám z této vůně navlas stejné pocity (a stejnou zkušenost a radost z toho, že se mi ji ještě podařilo před nedávnem získat - i kdyby jen pro ten pocit optimismu a letního osvěžení).

Křižík 14.11.14 10:43

Escada Signature

Povedlo se mi teď koupit originální Escadu, sice jen 30ml, ale jsem ráda, že jsem ji zase v obchodech objevila: http://parfemy.heureka.cz/…-voda-30-ml/

Arome renet 14.11.14 11:59

@Křižík Tu jsem také před dávnem používala. Moc mi tenkrát voněla :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama