Etro Shaal Nur

Kriss 18.04.09 20:17

Etro Shaal Nur

Prosim, kto ste vyskusali, popiste mi ju. Je z kategorie Nu YSL? :D


Reklama

Lela 18.04.09 20:27

Je kásná, začíná citrusově a pomalu se přelévá do kadidla, které má podobu čerstvě rozťatého borového dřeva. Je spíš do kategorie k Shalimaru: citrusově-kadidlová.

janas 18.04.09 20:37

Není tak sladká jako Shalimar ( je bez vanilky), je spíš kořeněná - moc krásná!

Kerze 19.04.09 00:15

Fakt krásná - takto si představuju ryzí orient - Shalimar pro mne typický orient není - Shaal Nur ano… :D

Irena 19.04.09 14:35

Pro můj nos je Shaal Nur dřevitě kořenitá vůně s dominantnější růží. Hlava je citrusová, ale v kombinaci s kadidlem a kořením vytváří suchý, pikantní, až štiplavý dojem. V srdci se přidává růže, ale spolu s dřevitými a kořenitými složkami působí spíš jako stará skříňka z růžového dřeva: voní prašně, až pudrově, jako směs na prach rozemletého koření a na troud usušených růžových plátků. Při jejím zkoušení jsem si pokaždé říkala, že přesně takhle jsem si představovala Ombre rose.

Orient si představuju sladší. Tohle vidím někde ve skupině suchých kadidlovek ve stylu Tauera nebo Comme des garçons. Podobnost s Nu podle mě žádná. Ale řekla bych, že by se Ti líbila. :wink:

Kriss 19.04.09 16:09

Irenka, presne toho sa obavam, ze by sa mi pacila :D Uz len ten nazov ma pritahuje :oops: Idem hodit inzeratik do poptavek :D

Ronna 19.04.09 16:16

Podle jedné doporučující stránky je prý podobný jako LE BAISER DU DRAGON a TEA FOR TWO, je to tak?

Irena 19.04.09 18:12

Ronno, s Le Baiser du dragon bych viděla nějaké styčné plochy (vetiver v BDD je podobně suchý a štiplavý jako to citrónové kadidlo, i růže je pojednaná podobně, ale ve druhém poločase BDD hodně zesládne a sveze se na gurmánskou stranu; Shaal Nur obsahuje koření jak z indického trhu, ale jídlo to nepřipomíná). Tea for two je medově kořenitý, oproti Shaal Nur-u už poměrně hodně slaďký. Sice má v sobě taky cosi z kouře (má v tom být uzený čaj), ale vyznívá to opravdu jako pára ze spařeného čaje, ve které se vlaze rozvoní ty původně suché složky. Shaal Nur je suchý pořád, až to drhne v nose.

Barbarra 19.04.09 18:52
Kriss píše:
Irenka, presne toho sa obavam, ze by sa mi pacila :D Uz len ten nazov ma pritahuje :oops: Idem hodit inzeratik do poptavek :D

Taky se mi moc líbí název. To musí vonět skvěle! :D

janas 19.04.09 20:23

Barbaro - jo, je krásná! Výhledově bude moje!

Kerze 19.04.09 22:40

Na basenotes jsem našla tento popis - s tím bych se ztotožnila…:D

Etro’s Shaal Nur is a dark oriental fragrance whose semi-acrid top note reminded me of Estee Lauder’s style of perfume – Youth Dew in particular. I also caught fleeting whiffs of saffron and amber which petered out after about 10 minutes. As the middle notes of vanilla and incense crept in and softened things up, Shaal Nur became a much more likeable and wearable fragrance. My overall impression of Shaal Nur is that it has a cozy “frankincense and myrrh” vibe and is definitely a fragrance for colder weather. Despite the listed notes below, I cannot say that I detected any citrus, rose or narcissus at all but then I dabbed it on which seems to produce different results than spraying.

In terms of comparison, if you like cuddliness of Shaal Nur, you would also enjoy Cristiano Fissore’s Cashmere for Women or the Ormonde Jayne line.

Per The Perfumed Court, here are the notes: citrus, rose, narcissus, karo karounde, jonquil, incense, vanilla and spices.

A zjistila jsem, že na webu se dá sehnat celkem levně… 8)


Reklama

 Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu


Reklama


Reklama