Exkluzivní vůně pánské či unisex

hromar 11.2.18 19:14

Exkluzivní vůně pánské či unisex

Chybí mi tu tohle vlákno. Myslím, že by si zasoužilo být samostatně. Někoho niche vůně zajímají, někoho nikoli a někoho zajímají úplně všechny parfémy. Pokud mám období nebo náladu na tyto vůně, zdá se mi, že jsou zde příliš zanořené a nestrukturované. Byl bych moc rád, kdyby to fungovalo jako takové vlákno jen o těchto vůních, kdo co objevil, komu se co líbí a o diskuzi o těchto vůních. Pokud to bude ještě někdo považovat za trochu zajímavý nápad, bude to bezva.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Jirka84 12.2.18 08:12

@hromar
Perfektní nápad :palec:

Zrovna včera jsem na ALZD odklikl asi 10 vzorků (2ml) niché vůní (Xerjoff, By Kilian, Widian). Až dorazí a až je pořádně vyzkouším, podělím se o své dojmy 8-)

Jinak dnes mám na sobě druhý den po sobě Mendittorosa Rituale, ze vzorku. Fakt je tam cítit takový sladký včelí vosk a také hodně růže. Na celé balení to ale za ty prachy nevidím…

hromar 12.2.18 17:33

@Jirka84 Jsou vzorky s rozprašovačem? Já jsem už bez rozprašovače přestal zkoušet, protože vůně je vyzkoušena tak cca ze 70-80%. Je to zvláštní kolik chemicko-fyzikálních záležitostí se stane jedním střikem. PAk jsem překvapen když pořídím flakon a vůně se sice nějak shoduje, ale......

Mám teď odpoledne Amouage Honour. Pro mne nejhezčí chlapská pepřovka, bravurně namíchaná. Co mi na ní trochu vadí, je jistá utlumenost. Mohla by se více projevit, nedržet se tolik v koutě, klidně si i trochu víc spontánně zařvat!

Benicio 12.2.18 18:03

Dovolím si odpovědět. Ano, vzorky z ALZD jsou s rozprašovačem. Podle mě kvalitnějším než např. vzorky z Notina.
Objdenával jsem tam vzorky několikrát a vždy vše v naprostém pořádku.

Mám na zkoušení vůní podobný názor. Mám to tak, že dokud nezkusím vůni normálně „ponosit“, tak nejsem schopný říct, jestli mi bude vyhovovat.
Je pro mě velký rozdíl přivonět k vůni přímo na ruce a tím jak vůni vnímám při nošení (kolem sebe).

hromar 12.2.18 18:12

@Benicio Přesně tak. Mám též pár vzorků z ALZD, nicméně mě zajímá jestli je to paušálně, tj vzorek z ALZD=rozprašovač. Pokud ano, je to super.

Rosa N. 12.2.18 18:32

@hromar myslím, že jo. Nikdy jsem odtamtud neměla jiné než s rozprašovačem.

hromar 12.2.18 18:36

@Rosa N. Ano i ženy tady ve vlákně mají co říci!!!! :rose:

Jirka84 12.2.18 18:38

@hromar @Benicio
Z ALZD mám zatím asi 20 vzorků a jen jeden přišel bez rozprašavače a bylo ho jen 1ml - Baraonda. A myslím, že to tam nijak zmíněno nebylo…
Jinak souhlas, cáknutím na zápěstí lze možná získat rámcový odhad, jestli se vůně bude líbit nebo ne, poznat ji ale můžu až po klasickým nošení…

Rosa N. 12.2.18 18:49
@hromar píše:
@Rosa N. Ano i ženy tady ve vlákně mají co říci!!!! :rose:

„Ano, i skladník ve šroubárně..“ :-P

..si piš, :lipstick: :nail: :cert: žena je nejvyšší dobro :o) ))

Příspěvek upraven 12.02.18 v 19:08

mmaat 12.2.18 18:59

Pokud mám vzorek ve skleněné vialce a chci zkusit „nástřik“, přeliju si jej do malého flakonu na vzorky s rozprašovačem. Ale na uchování mám radši ty skleněné, připadá mi, že v umělé hmotě brzy vyčichnou.

Biely kvet 12.2.18 19:41

@Rosa N. Aká je to stránka ALZD? Ešte som o nej nepočula… :think:

Biely kvet 12.2.18 19:47

@Rosa N. Ďakujem! :-*

Hanka H 12.2.18 19:57

@hromar Možná bys mohl jako zakladatel vlákna upřesnit, co si pod pojmem „exkluzivní vůně“ představuješ :think: . Co považuješ za hlavní znak exkluzivity (cenu, špatnou dostupnost, neznalost ostatních …)? Pojem niche už se trochu (dost) pojmu exkluzivita vzdaluje - viz např. některé řady Toma Forda (tady v inzerci občas za hubičku :lol: :pudl: ), snad by se dalo v této souvislosti diskutovat o art parfumerii …
Smysluplného diskutování tady na arome je třeba, o tom žádná … :think:

Rosa N. 12.2.18 20:04

výjimečné jedinečné vybrané

@Hanka H ..a to je dobrý se nad tím filozoficky zamyslet. :o) Pro mě osobně jsou „nyš“ zřejmě škoda. Jsem na ten „mejnstrííím“ :o)
Ale taky by mě zajímala jejich charakteristika.
Protože.. Co kdyby.. :o) ))

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek