EXTREMNE SILNA BLACK PEPPER STIPLAVA PANSKA VONA Z 90. ROKOV

Xerjoff 13.4.20 19:19

EXTREMNE SILNA BLACK PEPPER STIPLAVA PANSKA VONA Z 90. ROKOV

ahoj hladam velmi silnu black pepper korenistu stiplavu chladnu pansku vonu ktoru som citil ako chlapec na lyzovacke okolo roku 1995 -1999 na jednom panovi. Ale hambil som sa opytat. Takze neviem ani flakon ani znacku, nic. Jedine co viem ze bola az prikra taka synteticky stiplava korenie ciste s mentolom trochu mozno neviem ale Dior fahrenheit je popri tom ako lacny pribuzny. Mozno to niekto pozna a mozno to nebolo ani drahe kedze to bolo na slovensku. Cize cislo len obdobie medzi cca 1992 az 1999 novsie nie. Ak niekto viete viac prosim napiste :think:

FlirtBoy 13.4.20 20:31

kdyby to mělo být jen 1999, řekl bych možná LV Piper Nigrum…ta, co se složení týče, celkem odpovídá

https://www.fragrantica.com/…um-5078.html

stejně tak by (pokud zůstaneme u r. 1999) mohlo jít o Oscar for Men

https://www.fragrantica.com/…en-3020.html

(ale klidně to může být i něco staršího, třeba zase to Opium, to bylo svého času poměrně populární…i když tam zase chybí ten mentolový tón a celkově popis úplně neodpovídá, ale pepř tam je…ještě mě napadá Cartier/Pasha, ale tam zase nenacházím pepř, jen mátu a kořenité tóny, tak těžko říct

https://www.fragrantica.com/…mme-562.html
https://www.fragrantica.com/…ier-315.html )

Jirka84 13.4.20 20:43

Do těchto vůní moc nedělám a neodvážím se tady radit, jen mě zaujala věta FlirtBoye ohledně Opia a rád bych za sebe uvedl, že Opium je pro mě jedna z nejvíce mentolových vůní, které jsem zkoušel 8-) Takže třeba to tazatel vnímal podobně, zkusí ji a třeba jsme se trefili ;-)

Xerjoff 13.4.20 20:46

Ahoj tazko sa to opisuje lebo di to pamatam len v mysli ale zato akoby to bolo vcera. Opium ani fahrenheit ani extreme polo sport od Rl to nie je. Piper nigrum a oscar ano cakam na vzorky. Este niekto spominal ze mozno adidas…netusim

To bola velmi silna vona … ako ked otvorite sacok cierneho korenia uplne a stipe to
Ten mentol velmi neviem ako zlozka ale ta kirenista vona nebola vobec z teplych tonov drzalo to stale taku chladnu az synteticku prikru hladinu. Hladam to uz 20 rokov.

Xerjoff 13.4.20 20:50

Este ma napadol ze to bolo take synteticke ako vona pelendreku tych cukrikov mozno spolu s tym extremne stiplavym korenim. Tazko sa mi ipisuje ta studena zlozka…mozno taky chloroform stiplavy. Neviem to presne opisat ale ked otvorite cierne korenie je to ono len ako parfem.

FlirtBoy 13.4.20 21:11

stejně si myslím, že nakonec vyjde najevo, že šlo o klasický Old Spice, který je sice bez pepře, ale o to větší je tam nálož hřebíčku a i nějaké svěží tóny se tam najdou (nebo alespoň ještě před časem tomu tak bylo…kdoví, jak je to dnes, mám jen starší flakon)

v souvislosti s tím mě napadá, že jsem nikdy nedržel v ruce vodu po holení Opium a dost možná jsou v ní nějaké mentolové/chladnější tóny výraznější než v EdT/EdP, nevím (na mé kůži je Opium teplá, kořenitě-vanilková nesladká vůně)

Příspěvek upraven 13.04.20 v 21:42

Xerjoff 13.4.20 21:29

Nie je vylucene ze je to nejaky stary old spice ale ktory,?

Je mozne ze je to nejaka zlozka ktoru neviem urcit a to tam robi to stiplave…

FlirtBoy 13.4.20 21:33

zkusil bych tenhle (i když mám za to, že tam v posledních letech proběhla určitá reformulace, alespoň soudě dle sprchového gelu)…jestli to byl nějaký jiný, který se vyráběl v devadesátkách, tak už se dnes stejně bude těžko shánět

https://www.fragrantica.com/…l-14746.html

Xerjoff 13.4.20 21:41

Dakujem skusim zohnat. Zblaznil by som sa keby to konecne najdem…bolo to take stiplave ako chloroform v nemocnici ma este napadlo

FlirtBoy 13.4.20 21:43

to by nahrávalo teorii o nějaké vodě po holení…každopádně hodně štěstí při pátrání

morricone2209 14.4.20 09:02

A co třeba v té době populární Azarro pour homme ?? to byla taky celkem bomba :-)

rudusko 14.4.20 09:57

napada ma Jacomo de Jacomo Jacomo for men tu som vnimal ako popisujes a tiez som to dlho hladal no ja som nasiel :-D

Xerjoff 14.4.20 11:07

Ahoj chalani dakujem za mozne varianty. Urcite skusim . Vsetko sa da zohnat este tak postupne vzorkujem. Pozrite ako som to hladal na forach…:)

Chandler 20.4.20 19:02

Určitě bych zkusil Dolce & Gabbana pour homme. Tato vůně se v mrazivém počasí dokáže změnit úplně neuvěřitelně. Černý pepř ve stylu aromatického již do značné míry vyčpělého nerozemletého černého pepře je tam téměř dokonalý. Pokud hledáte tenhle čichový vjem, pak DGPH je třeba vyzkoušet. Pro autentický zážitek doporučuji sehnat italskou původní verzi. Tahle vůně mi dlouho nic moc neříkala, až teprve jednou jsem ji měl na sobě v mrazivém počasí a najednou jsem se ocitl ve velmi intenzivním kořeněném oblaku, kterému dominovalo aroma černého pepře a tabáku. Naprosto dokonalý zážitek! Tento čichový vjem se umí zapsat do vzpomínek opravdu velmi silně. :-)

Další typ je Dior Jules. Ten má v sobě taky docela jasnou a výraznou pepřovou složku, kombinovanou pro změnu s vůní kůže.

Ze současných pepřových vůní stojí za zmínku Comme des Garcons Blackpepper.

Váš příspěvek