Filmy z arabskeho a africkeho prostredia

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
74SLena 7.8.12 21:58

@Ronna
Juj, tak to nevím, prosím podrobnější vysvětlení. Tak že by Peršané? Ale to už jsem opravdu v koncích :roll:. Beru to podle vzhledu, náboženství a životního stylu. Zkrátka Severní Afrika a východ od Sýrie až k Indii tomu všemu říkám Arabové. Nějak jsem se tomu moc nevěnovala, švagrová byla dlouho vdaná v Sýrii a prošla si peklem než jí konečně útěk vyšel (to by měla vydat jako knížku, kam se hrabe Bez dcerky neodejdu). Tak u nás v rodině je tato část světa tak trochu v nelásce (manželovi vadí i arabské CPO, nejí ani datle a fíky, prostě to přehání, dokonce mu vadí i ty Božské děti). já zatím kouknu na net a trochu do toho proniknu.
Ahoj

Ronna 7.8.12 23:36

@74SLena Ano, Peršané. Ale já tomu všemu taky říkám Arabové. Měla bych si v tom udělat jasno. Vůbec se mi nevybavuje odkud Arabové přišli a že jich je tolik.
Taky jsem slyšela pár negativních zkušeností. Ale je to asi kus od kusu a v některých zemích se určitě žije moderněji. Ale to co píšeš o švagrové, to musela být hrůza.

Znáš tento film? http://www.csfd.cz/…-barva-raje/
Je od stejného režiséra, ale líbil se mi ještě víc. Je to velmi smutné, pokud se budeš dívat, připrav si papírové kapesníky. :)

74SLena 8.8.12 15:12

@Ronna
Jo jo barvu ráje znám, je hooooooooodně smutný. Už jen ten začátek čekání na otce, pak drama u řeky kdy se topil (to jsem se strašně bála a říkala jsem si přece to nemůže takhle skončit) a dojemná scéna hry na schovku s babičkou a nejvíc - jak na břehu moře jebo jezera? strká ruce do písku a hledá písmenka v brailově písmu. To považuju za nejdojemnější scénu v dějinách filmu vůbec. Ptala jsem se a prý to tak je. Někdy opravdu slepec při ošahávání, třeba kůry stromu nebo kamínků najde písmeno.

Ronna 8.8.12 17:13

@74SLena To jsou krásné scény. Ten začátek, jak najde ptáčka a vyleze na strom. Pro mě je nejsmutnější scéna, jak je na učení u toho truhláře (nebo tak nějak) a ten pozná, že pláče, neboť mu ukápne slza na jeho ruku. A ten chlapec tam pak říká (nevím už přesně, je to dlouho), že by chtěl potkat Boha, aby mu řekl vše co ho trápí.

74SLena 8.8.12 18:47

Jo jo vzpomínám si, to i slza ukápla (už několikátá). Já jsem ten film viděla kdysi na ČT2 s českými titulky a pak jsem dlouho tesknila. Až po letech jsem ho našla na uložto bohužel bez titulků, ale musela jsem ho mít už jen pro ty ruce v té vodě. Tenhle film se také líbí mé sestře. Vpálila jsem jí ho jen tak k dárku na vánoce a odnášela ho jako největší dar, který dostala i když jsem jí několikrát zopakovala, že mu nebude rozumět, měla strašnou radost že ho zase po letech uvidí.
Je fakt, že hrát na city zřejmě Arabové umí, soudím podle synovce. Ten s náma všema tak mával, když byl malý. Prostě tej jeho malej černej kulatej hlavě s obrovskejma smutnejma černejma očima se nedalo nic odmítnout.

Ronna 9.8.12 08:53

Taky jsem to viděla kdysi na čt2 a taky jsem na něj ještě dlouho myslela. Nevím zda to někdy opakovali.
Díky čt2 jsem vlastně viděla spoustu zajímavých filmů z různých zemí, ale přijde mi, že už nějak polevili. Anebo já už to tak nesleduji. Právě oblast Blízkého Východu a Asie mě baví nejvíc. Často jsem byla překvapená, jak citlivé příběhy to jsou.

74SLena 9.8.12 12:06

@Ronna
Já bych žřekla že polevili, filmový klub byl pro mě snad nejsledovanější záležitost. Teď je to slabota a dávají většinou staré filmy (ne že by byly špatné) od profláklých amerických režiserů, kdybych o ně měla zájem tak už jsem je zkoukla. A festivalové filmy tam moc nedávají. Vzpomínám třeba na Kavkazský zajatec - Rusko, Jana a její přátelé - Izrael, Nikdo nesmí chybět - Čína (ten jsem našla na uložto - hurá), Agnes - Island, Fanoušci - Anglie, Není nad Jimmiho - Anglie a určitě bych si ještě vzpoměla. Na své si přijdem 13.8. ale až v 11 večer Čas opilých koní, když jdu druhý den do práce. Tak nevím jestli budu koukat. A neviděla jsi třeba asijský film Karavana? Jak v Hymalájích svážejí sůl do údolí. Ten Nikdo nesmí chybět doporučuji je moc milý.

Ronna 11.8.12 12:42

@74SLena Tak jsem si včera všechny filmy, co tu zmiňuješ našla na čsfd a zdá se, že jsem ani jeden neviděla. Karavana je tohle?:
http://www.csfd.cz/…aj-karavana/
Takže si vše poznamenávám a děkuji za tipy.
Ten Čas opilých koní bych ráda viděla, ale je to pozdě, to asi nedám. Dívala jsem se do programu a před tím dávají Draculu, mého zamilovaného neodolatelného :D, na kterého se budu dívat určitě, tak bych pak mohla ještě chvíli vydržet. Ale snad to dá někdo na uložto.
Pokud jsi neviděla, mohu doporučit Pozdní sňatek a Syrská nevěsta
Čínská lázeň Kikujiro

74SLena 12.8.12 10:29

Tak tohohle Drákulu mám taky ráda i knihu od Brama Stockera. Nabízela jsem jí neteři, jestli si po svém oblíbeném Twilightu nechce přečíst klasiku, u které to všechno začalo. To kouknu taky (ani jsem si ho v programu nevšimla) Keanu Revesovi to tam moc sekne :) a pak se uvidí, každopádně večer bude ve znamení kávy a kinematografie. Ta Karavana to je ona, je nádherná, jak prostředí tak děj.
Kdyby jsi měla zájem tak ty Fanoušky mám na dvd přetočené z videokazety. Ty můžu dodat. To se případně domluvíme. Já jsem stahla Ohnivý oceán, tak jsem zvědavá. Zatím co tak koukám tak prostředí je nádherné.
Tak hezké pokoukání a ahoj

Luna 12.8.12 11:18

Persepolis.
http://www.csfd.cz/…-persepolis/

A nejkrásnější film z arabského prostředí je bez debat Pohádky tisíce a jedné noci Karla Zemana :srdce:, zrovna včera jsem si to pustila.

http://www.csfd.cz/…-jedne-noci/

MonicaNY 14.7.13 17:37

@74SLena @Ronna Arabové pochází z Arabského poloostrova (dnešní „země Zálivu“ - Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Kuvajt, Katar, Bahrajn, Omán, Jemen), odtud expandovali dále, převážně do oblasti tzv. úrodného půlměsíce (Palestina, Jordánsko, Libanon, Sýrie, Irák) a do tzv. arabské Afriky (Egypt, Súdán a země Maghribu - Maroko, Tunisko, Alžírsko, Libye, Západní Sahara, Mauritánie). Tyto země se dnes považují za arabské země s převážně arabským obyvatelstvem, i když na svém území žijí i s původními obyvateli a jinak nábožensky orientovanými.
Země Středního východu Írán, Pákistán, Afghánistán k arabskému světu nepatří, mají společný pouze islám, často je jejich obyvatelstvo považováno za Araby, i když tomu tak není.
Co se týče Peršanů, ano, tou „jejich“ zemí je Írán, i když ve své době obývali i Pákistán, Afghánistán, Irák, Sýrii, Turecko, Gruzii, Arménii, Ázerbájdžán, Turkmenistán… Peršané jsou indoevropané a patří do indoevropské jazykové rodiny.
Arabové jsou součástí semitské jazykové rodiny, společně s Židy (Hebrejci), vymřelými národy Babyloňanů, Asyřanů a biblickými Amority a Aramejci.
:mavam:

74SLena 15.7.13 19:35

@MonicaNY
WoW 8o
děkuji za osvětlení, zrovna nedavno jsem měla chuť na božské děti

74SLena 26.8.13 19:02

@Ronna
Ronno - úplně mě polilo horko na You tube je Barva ráje s titulky!
Splnil se mi jeden mých snů … miluju ten film.
http://www.youtube.com/watch?…
VŠEM DOPORUČUJU!!!!!!

Incognita 27.8.13 21:51

Tak přispěju aspoň málem, viděla jsem ruský Kandahár a je to dost napínavé dobrodrůžo; třeba vám přijde vhod.

Off-topic, co bych ráda doporučila, je až bolestně romantický okouzlující film o Havaně v její revoluční době Ztracené město

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek