Florientální vůně

mmaat 24.1.20 13:00

Florientální vůně

Z kategorie začátečnických dotazů: Jaké vůně byste zařadily mezi tzv. florientální, tedy květinově- orientální? Na různých webech jsou různé kategorie, tahle se ale vyskytuje málokde. Čistě orientální kategorie je na mě moc těžká, někdy až pánská, čistě květinové vůně jsou zase moc lehké. Prosím o tipy. :rose:

Stránka:  1 2 Další »
Lucinela 24.1.20 19:22

To je dobré téma, Magdi :palec: . Takto jsem vždy vnímala Samsaru EdP. Samozřejmě toužím po č. p., ale teď dáme jinou pohádku :inlove: .

mmaat 24.1.20 19:42

@Lucinela ano, ta tam jednoznačně patří. Č. p. mám z medvěda :inlove: .

Lucinela 24.1.20 19:58

Ježíši (už zase beru nadarmo slovo boží), ty se máš. Já tehdy byla v nějaké studijní finanční tísni :think: . No, mám alespoň EdP, tedy jak alespoň, mám červený :palec: .

Lucinela 24.1.20 20:04

Rose Vanilla EdP - velmi chválená. Já arabky nemusím, ale Royal Diwan je značka, kde je všechno TOp a tato by se mi určitě (vím to a já se moc nepletu, jsem stará duše) líbila a odpovídá tvým požadavkům.

https://www.malikah.cz/…-Vanilla-EdP

mmaat 24.1.20 21:56

@Lucinela Mrknu na ni, díky!

mmaat 24.1.20 21:57

@Lucinela Hm, ta cena na slepáka není. A trochu se bojím tuberózy, ta mi občas dělá nedobře…

Lucinela 24.1.20 22:17

@mmaat
Takto ji popisuje @Martula: Švestka s tuberózou - co mi to jen připomíná? Už vím, klasický Poison. Rose Vanilla je plná, sytá a velmi ženská vůně, ve které dominuje švestka a tuberóza. Opravdu jsou v ní ozvěny původního Poisonu. Bohaté květinové srdce ale není jen o tuberóze, cítím i růže s jasmínem a vanilkovou orchidej, v základu pak dřevité tóny v hřejivě konejšivé podobě. Celkové vyznění vůně je někde na pomezí gurmánské a květinové. Bude jako velké večerní šaty – nápadná, nepřehlédnutelná.

Já bych se trochu bála podoby s Poison. Já ho nikdy moc nemusela :think: . Kdyby to byla růže s jasmínem, vanilková orichidej a dřevité tóny, tak o. k. Ale švestka už je pro mě často konfliktní, pokud to zavání slivovicí, tak to je konec a švestka s tuberózou, toho bych se bála na slepáka i za 500.

mmaat 24.1.20 22:31

@Lucinela Tak to by nešlo, klasický Poison mi taky nesedí. I když kupodivu, napodobeninu jménem Cobra (určitě znáš z mládí) jsem si před nějakou dobou pořídila, ta mi sedí. Ale jen občas. Tuberózu nee, švestku mám naopak ve vůních ráda, vybavuje se mi třeba taková Venezia…

Lucinela 24.1.20 22:51

@mmaat
Mně Joop Le Bain, už nevím přesně, ale to byla hezká švestka. Já bych moc chtěla alespoň 5 - 10 ml Divine - ale tady ji myslím ani nikdo nemá :think: .

mmaat 24.1.20 23:25

@Lucinela Le Bain mám. :-)

Hanka H 25.1.20 00:29

@mmaat Pro mě je typickým příkladem „florientální“ vůně TF Shanghai Lily :think: .

Lucinela 25.1.20 06:37

@Hanka H
To sedí, Hani, Fordy mám naštěstí prozkoumané, mám i poznámky. U Shangai mi vadilo moc hřebíčku Víc florientální mi přišla Fleur de Chine :think: Nejraději mám Cafe Rose (mám i uplně malinko na zvláštní příležitosti, ale ta fakt není florientální).
Jen stručně, co jsem si zapsala: Úvod jiskřivé aldehydy a svěží broskev. Zase švestka, ale dobrá, zralá a sladká. Konečně se mi to líbí, květiny, moje milovaná magnólie. A jaká, omamná, krémová, úplně ji vidím. Je bílá, velkokvětá, listy má voskové a voní, provoněla celý malinký ostrov. Odkud se vzal med, nejsem schopna detekovat, ale je to hezké. Já tam mám prostě tu kytku, chci ji tam mít. Jako krásný den to otevře konejšivá benzoinová náruč, na krajinu padla noc, cítím vůni dřeva, někde už to jen doutná. Nazvala jsem ji „vůní dne“. Měla jsem tam všechny fáze dne. Ráno mě probudí orosená broskev na talířku, ve dne mě zahalí vůně květu a večer jen tak bloumám vůní dřeva. Mám tady i poznámku kadidla v dáli, ale já bývala na kadidlo dost citlivá, všude, kde jsem ho jen lehce cítila, jsem si dělala poznámku.

Lucinela 25.1.20 07:08

A co Must de Cartier Gold? Must je tvoje srdcovka a Gold je orientálka s jasmínem za hezký peníz. Tedy pro mě. Ale je to typický podzimní vůně :-)

mmaat 25.1.20 09:24

@Hanka H Hani, já vůbec nevím, jestli jsem ji zkoušela. Budu muset zkusit, ale Ford mi málokdy sedí. Uvidíme.
@Lucinela Leni, Must Gold jsem kdysi zkoušela a oproti klasice mě nijak zvlášť nezaujala. Ale už je to dávno.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek