Franck Boclet

Nathan 01.02.15 01:08

Franck Boclet

Chameleon

Pracoval pro Kenzo, Courreges, Emanuel Ungaro. Ikona dandysmu. ,,Skutečný styl je utéct od všech stylů" Slavný návrhář Franck Boclet.
Když se podíváte na jeho černobílou pánskou kolekci Fall Winter 2011, tak vám je jasné, že je to genius. Smyslnost, přesnost a perfektní střihy. Kontraverzní, bořící všechny zajeté módní archetypy. Chameleon, jak ho někdy nazývají. Bylo jen otázkou času, než vytvoří vlastní parfémovou značku a ten čas konečně nadešel.
zdroj :swaggermaneni­ang.blogspot.cz

Jdu pražskými ulicemi.
Všechno se tak rychle mění, letí mi hlavou. Teď jdu zkoušet nejnovější Bocletovy parfémy a nejsem v Paříži ani v Berlíně. Jdu do kamenného obchodu v Praze. Mám už doma Bocletův parfém Tobacco. Těším se na ty tři nové vůně Amber, Vanille a Tonku. A zcela oprávněně. Všechny jsou totiž nádherné.
Amber

Amber – Dokonalá kompozice, jemná sladkost vavřínu. Ylang a jasmín jí dodávají světlo probuzeného dne. Už teď je jasné kam autor míří. Tím směrem, který miluji. Neukazuje ambru jako něco tajemného a kouřového. Bere ji do dlaní a pomalu obrušuje ve slunečním světle. A když je vše hotovo, vezme plátno napuštěné vanilkovým olejem a krásný ambrový diamant jím vyleští. Proč jsem ji nakonec nezvolil. Někde v srdci parfému je pačuli. Vůně, která u mne budila vždy rozpaky. Není ho tam mnoho, ale v závěrečné volbě i to malé množství sehrálo roli.

Vanille a TonkaJsou to dvojčata ? Přinejmenším mají začátek téměř identický a přiznejme si, trochu nečekaný. Představte si léto, Paříž a exkluzivní cukrárnu na Champs-Élysées . Dorty mají rozměr tři centimetry krát tři centimetry a stojí 15 euro jeden. Takže žádný další pult, kde se prodávají chlebíčky a ve vzduchu cítíte bramborový salát. Ale vraťme se do Paříže. První co vám přinesou , je studený nápoj z čerstvě vymačkaných citronů a s několika plátky zázvoru. Nezapomeňte, že je léto. Takový je začátek u obou parfémů a myslím si, že velmi riskantní začátek. Musíte být velmi dobrý parfumér, aby se vaše dílo nezřítilo do propasti plné citronových a zázvorových bonbonů. U Vanille se to bohužel nedaří. Parfém, přejedený sladkým karamelem s malátnou blažeností žuchne přímo do moře sladkostí. To se bude asi líbit ženám, ale já si s ním zaplavat nechci.
Kdo zachrání Tonku ?

Fíkový list. Koho by to napadlo, tak jednoduché a tak geniální. Dostatečně zelený a hořký, ale ne zas moc. Trpkost citronu zjemní bílá broskev. Konečně přichází ten slavnostní okamžik. Přináší dort a vy slastí přivíráte oči. Je to tak krémové a tak něžné. Dokonalá vůně mandlí, ale něco je jinak a vy v tom krátkém okamžiku začínáte chápat začátek. Ta genialita. Udržet mandle ve stavu, kdy se nemohou propadnout do nudné vůně mandlového těsta. Svíravost zázvoru a třpytivá ostrost citronu jim dodává nezvyklou, ale nádhernou svěžest. Ne, ještě nejsme u konce. Vrchol je schovaný pod tenkou krustou zákusku. Přichází na řadu královna vůní Tonka, tramtaratá, a dva rytíři Cedr a Santal. Tato trojice vás bude provázet po zbytek dne. A věřte mi, že si nedokážu představit lepší společnost.
Stojím ve druhém patře u dveří, ale než stačím zazvonit, otevřou se, a v nich paní Voříšková. ,,Kruci jak to ta ženská dělá." říkám si ,,Tak co ?" říká vzrušeně a utírá si ruce do zástěry. ,, Zdeňku, jakej jste teda vybral?" Otvírám tašku a vyndám nádhernou černou krabici. ,, Tonku, paní Voříšková, Tonku." ,, Já to věděla " směje se. ,, Pojďte na štrůdl, jo a máte nějaký vzorečky ?" Jistě. I pro vás." ,, Ale to jste si neměl dělat starosti. A jaký !!!"

Tak a to je ode mne poslední příspěvek na tomto fóru. Návrat k pravidlům. Opatrujte se. Zdeněk

Příspěvek upraven 01.02.15 v 11:37


Reklama

krumlovák 01.02.15 08:00

I když některé pasáže popisu jdou mimo mé skromné parfémové vnímání, (jde skutečně jen o dámské vůně),rád si vždy přečtu recenze,které pohladí,a přinutí se zastavit a zamyslet.Zdendo,jeď tak dál…

micuska6 01.02.15 14:32

Že Vám nie je trápne, všetkým tým, čo ste sa o to pričinili! Vyštvete aj to posledné dobré a dobro, čo tu zostalo.

PROSÍM, PROSÍM prehodnoť svoje rozhodnutie :srdce: .

Verda2 01.02.15 17:01

@Nathan

Krásné čtení, díky :kytka:
Ale proč už nechceš tady psát? Tvé články a dojmy patří k tomu nejlepšímu, co tu je…

Foteini 01.02.15 17:26

@Nathan Přidávám se k Verda2. Co se děje, proč už sem nechceš psát? Tvé příspěvky forum velmi obohacují, máš velký přehled o parfémech a umíš psát, byla by to velká škoda.

VENDY8 01.02.15 17:35

Zdendo krása. Člověk jako by se při čtení tvých recenzí stal jejich součástí. Součástí krásného příběhu. Zdendo jsem moc rád, že jsem tě poznal. Je mi líto, že už zde nechceš přispívat, ale chápu celu situaci.

Eunika 01.02.15 18:41
@micuska6 píše: Že Vám nie je trápne, všetkým tým, čo ste sa o to pričinili! Vyštvete aj to posledné dobré a dobro, čo tu zostalo.

Jsem asi trochu mimo, ale kdo se o co přičinil? 8o

bab58 01.02.15 18:48
@Eunika píše:
Jsem asi trochu mimo, ale kdo se o co přičinil? 8o

Nejsi sama, já vůbec netuším oč tu běží.

@micuska6 píše: Že Vám nie je trápne, všetkým tým, čo ste sa o to pričinili! Vyštvete aj to posledné dobré a dobro, čo tu zostalo.
PROSÍM, PROSÍM prehodnoť svoje rozhodnutie :srdce: .

Prosím, mohla bys trochu vysvětlit, … asi nejsem sama, kdo nepochopil :think:

VENDY8 01.02.15 21:12

@micuska6 : Bohužel jim to trapné není.

Placidus 02.02.15 08:28

Ďakujem za Vaše myšlienky o parfémoch :) Neviem, čo sa deje, nie som v obraze („poslední příspěvek“)? Dúfam, že to nie je naozaj až tak dramatické, bola by to škoda. Čítam/čítal som Vás rád !?

Nathan 02.02.15 20:47

Dnes jsem požádal Admina paní Josefinu, aby smazala můj profil. Nemám k tomu co dodat. Člověk musí mít pořád na mysli, že jsou to jen vůně. Nic kvůli čemu by se měl povyšovat, ale ani ponižovat. :mavam: Zdeněk

VENDY8 02.02.15 20:53

@Nathan : Ahoj Zdendo. Neblbni. Buď tu. Nikam neodcházej. Nenech si to těma rejpalkama tady znechutit. Je tu hromadaaa lidí co tě mají moooc rádi.

sisa.b 02.02.15 21:00

@Nathan súhlasím s @VENDY8 a aj ja sa prihováram, ostaň :hug: :andel: :srdce:

VENDY8 02.02.15 21:03

@sisa.b : Ano. Arome nesmí přijít o tak úžasného člověka. :(


Reklama

 Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu


Reklama


Reklama