Francouzský šarm

blackdakini 6.8.09 09:04

francouzský šarm

Jak jsem tak včera projížděla vlákno o českých a zahraničních ženách, napadlo mne, že vlastně znám spíš jen to Německo a Rakousko. Párkrát jsem byla v Paříži, jenže v době, kdy jsem ani moc nechápala, čím že by ty francouzské ženy měly být zvláštní (zdály se mi totiž celkem dost neupravené). Takže zde je můj dotaz: čím se podle vás projevuje onen pověstný šarm Francouzek? (Jestli tedy ještě vůbec existuje!?)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Juana 6.8.09 09:13

Tím, že ačkoli má francouzska mastné vlasy, klapaté uši a křivé zuby tak to pořád není troska a nic z toho nedělá. Dlouhé hodiny nacvičují před zrcadlem pohled laně (s tmavýma očima a výraznými rysy jim to jde snadněji než syrečkovým češkám) takže pak působí sebevědomě a plaše zároveň (američankám se zatím daří jen to sebevědomí).
Ale jinak jsem zatím taky moc nepochopila co na tom francouzském šarmu je, asi opravdu hlavně to jak jsou barevné. I když, já zatím potkala spíš francouzsky co vypadaly jako staré němky, to co ukazujou ve filmech a v televizi asi musejí docela dlouho hledat.

blackdakini 6.8.09 09:24

S manželem jsem byla v Paříží asi před deseti lety, on byl nadšen, Francouzky mu připadaly velmi sexy a uvolněné. Na mne působily neupraveně :?: .
(Znám Američanky, většinou fajn holky, ale obvykle dost nevkusné, Němky se umí pěkně obléknout, ale někdy působí nepřirozeně vymydleně a nastrojeně, Rakušanky jsou něco mezi námi a Němkami. Angličanky pro mne představovaly zklamání - obtloustlé, špatně oblečené. Jo, a zážitek z Itálie, z jedné konference. Italka, uznávaná vědkyně, tak padesát, přiskotačila k řečnickému pultu v tygřích minišatech a se spousta zlata na rukou, krku, nohou… Ale byla hrozně příjemná a mluvila chytře. Pro mne to tehdy byl šok. Z fakulty jsem byla zvyklá na české zvyky, tedy nemastné neslané intošky…)

Hailstone 6.8.09 09:34

2 x jsem byla na Djerbě a tam v hotelu bylo plno francouzů. Pravda byly to maminy s děckama, ale skoro všechny se neuměly pořádně zasmát. U našeho stolu bylo veselo, pořád jsme se dobře bavili a u jejich stolu takové napětí. Holky se pořád nad něčím šklebily. Mužští byli zakřiknutí.Myslím, že dokázaly nosit i šortky se špagetovým tričkem s grácií, ale byly takové protivné. Bez úsměvu.

Trillian 6.8.09 09:44

My sme mali Francúzku na stáži vo firme a bolo to veľmi príjemné mladé dievča. Bola pekná a veľmi zvláštne sa nosila, dalo by sa povedať, že to bola taká éterická bytosť. Skoro stále nosila minisukne. Na firemnom guláši ale nemala problém natierať chlieb masťou a posypať pokrájanou cibuľou a nosiť dookola ku stolom. :)

estelle 6.8.09 09:59

Článok na tému Francúzky šarm:

http://www.femme.sk/index.php?… … &Itemid=54

Odhliadnuc od článku, ja si Francúzky šarm spájam s národným sebavedomím.
Bohatá história, veľký národ …sa proste odráža na každom jednotlivcovi - či je to muž alebo žena…
A keď je niekto sebavedomý, nezáleží až tak na tom ako vyzerá,
ale čo a ako vyžaruje jeho osobnosť.
My Slováci sme - národ holubičí…(nechcem pokračovať v dokončení tejto vety podľa jednej piesne…radšej)
A Česi? … k čomu vás prirovnávajú..to neviem.

Hailstone 6.8.09 10:16

Proč jsem si teď vzpomněla na upocené skoro holohlavé chlapy v trenkách a ušmudlaných tričkách do poloviny tučného břicha..sedící u půllitru v hospůdce.S heslem „správný chlap musí smrdět“! :?

macska 6.8.09 10:18

Když už člověk nemůže pochválit křivé nohy a divné rysy pochválí aspoň šarm.
(mužský, to je něco jiného, tam ty divné rysy působí dobře)
ovšem mít doma žabožrouta, tak ho asi umlátím

Ne vážně, tím, že chodí rovně. Stačí se podívat tady po ulici - spousta i mladých lidí chodí shrbená a tahají za sebou nohy.

Hailstone 6.8.09 10:22

To komunismus nás naučil se hrbit? Nevyčnívej…a běda se ozvat!Hezky poslouchej , nevyjadřuj svůj názor…splývej s davem . Dneska už doufám většina rodičů vychová sebevědomé. Už jim nepodstrkují , jak jsou nešikovní apod. Nedělají z děcek uzlíčky nervů..jak dřív.

Trillian 6.8.09 10:25

To máš asi pravdu, tá naša štážistka chodila vystretá a priam sa nadnášala a na tvári sa jej poihrával taký milý úsmev a absolútne s ničím nemala problém, na to, že bola cudzia, sa správala akoby bola doma a my sme si lámali hlavu, aký jej spraviť program, aby sa jej tu páčilo, kto s ňou kde pôjde a pod.

estelle 6.8.09 12:25
Hailstone píše:
To komunismus nás naučil se hrbit? Nevyčnívej…a běda se ozvat!Hezky poslouchej , nevyjadřuj svůj názor…splývej s davem . Dneska už doufám většina rodičů vychová sebevědomé. Už jim nepodstrkují , jak jsou nešikovní apod. Nedělají z děcek uzlíčky nervů..jak dřív.

Áno, niečo na tom je.

Makulenka 6.8.09 15:29
macska píše: …Ne vážně, tím, že chodí rovně. Stačí se podívat tady po ulici - spousta i mladých lidí chodí shrbená a tahají za sebou nohy.

..a šmatlají nohama! Dospělí i děcka šoupou nohama, jakoby neměli sílu je zvedat..to mě vytáčí:-)

Ronna 6.8.09 15:54

Já jsem viděla v tv pořad, kde Čech mluvil o tom, že se bál, že po odstěhování se do Francie tam bude za burana, neboť Francouzi jsou ti velcí kavalíři. A říkal, že zjistil, že pravda je trochu jiná. Kavalíři jsou pouze slovem. Žádné podržení dveří dámě. Ještě se rozběhnou a ve dveřích ji předběhnou, ale řeknou pardon. 8)

Luna 6.8.09 18:34

Byla jsem ve Francii několikrát a jelikož ráda pozoruju lidi (přiznám se, že hlavně ženský, i když na ně opravdu nejsem orientovaná :lol: ). Zajímá mě, co mají na sobě, co je baví a čím se liší od našich žen.
Moje postřehy jsou takovéto: Francouzky, mám na mysli NE namixované Alžířanky Tunisanky atd, ale ty evropské, kterých pár znám, jsou vesměs ne příliš krásné (myslím ne krásné ve smyslu prvoplánová fifina). Mají většinou nějaký „fyzický nedostatek“, např. velké znamínko na tváři, pihy, velký nos (to je i můj případ :lol: ), ale přesto všechno v konečném důsledku jako krásné působí. Asi je to sebevědomím, které zde mnoha slečnám, mně nevyjímaje, chybí…
A co jim musím připsat jako velké PLUS je, že starší dámy nosí často dlouhé vlasy v přírodních odstínech, tedy žádný účes ala oškubaná slépka tříbarevná.
Jinak bych ještě reagovala na to sebevědomí a stálo by za to o tom mít třeba samostatné vlákno. Tento problém totiž dlouho řeším a přemýšlím, kde sebevědomí získat.
Sice už jsem vyrostla z fáze, kdy jsem měla problém koupit si rohlík, ale i tak to pořád ještě není ono :lol: :lol: :lol: Nenapadá vás něco kromě návštěvy psychologa? :P

viky 6.8.09 18:55

Luno.. Podle fotek jsi moc pěkná a zajímavá baba :!: . Nemáš důvod k mindrákům. Jsi kus :wink: .

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu