*FREDERIC MALLE

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 35 Další »
Kerze 10.12.07 08:53

Holky, prima historka z dnešního rána - hned vám to musím napsat. Dorazím do práce, připlula „oblíbená“ kolegyně pro nějaké papíry. Nakloní se ke mně a říká: „Překvapivě, dneska docela dobře voníš ( Carnal Flower - ona nesnáší orientální vůně ), co to je ?“ Ukázala jsem jí flakonek a ona povídá: „Jo, to znám, to jsou ty plněné parfémy z Tesca za 300 Kč ". Já na to : "Ne, to jsem koupila na webu“. Ona: „A je to tam levnější, dej mi adresu ?“ Následovalo vysvětlení, že to není ono. Přesto chtěla odkaz, tak jsem jí ho dala. Za chvíli přiběhla a povídá: „To stojí 3 tisíce a přitom to má tak ošklivý flakon ?! To v Oriflame jsou za 400Kč parfémy v mnohem hezčích lahvičkách…“

katerinka 10.12.07 09:29

kerze - to musí být pěkná p…, takové lidi " miluju" . Čímpak chodí ona navoněná?

Kača 10.12.07 10:07

Kerze: ježiš,to jsem se pobavila s tou tvou kolegyní!!

Já zrovna před chvílí pomáhala kolegovi s vánočním dárek pro přítelkyni..
Nejdřív jsem z něj tahala,co m na poličce,jak se voní,jaká je atd..Stejně musím vybrat něco neutrálnějšího,ono se to dělá takhle těžko..
Načež jsem mu poskytla několik typů,on je chtěl vidět(díky Ado,za možnost zobrazneí podle flakonků)a nakonec začal vrčet:"Takový obyčejný,hnusný flakon,no to nééé (Chanel Allure),jééžiš,to je hrůza,jak z polský tržnice (Rochas Byzance!!!),tohle je jak ze starý lékárny(BLV pour Femme),
no a tahle koule,fialová,co tam je za shrbenou bábu(Lanvin Eclat)…
Jsem už byla pěkně vzteklá.Nakonec si vybral podle flakonu Wish od Choparda,prý je v podstatě jedno,jak to voní…No nezabili byste ho???:-)
Tak jsem mu to holt objednala.No Wish snad neurazí,uvidíme:-)

• Citovat
  • Nahlásit
Kača 10.12.07 10:10

Omlouvám se,já být negramot,psát moc rychle–má tam být „s vánočním dárkem“---já prostě rychleji myslím,než píšu..:-)

• Citovat
  • Nahlásit
Kerze 10.12.07 10:34

katerinko, ona chodí navoněná hlavně HODNĚ a LEVNĚ. Jak něco stojí víc než 500Kč, tak do toho nejde - a protože toaletky z Tesca neznám - nemůžu posloužit, čím to vlastně voní…

Kači, to je teda síla, vybírat parfém podle flakonu. Kdybych to dělala takto, tak ze svých oblíbených mám snad jen Mandragore…

Naja 10.12.07 11:58

Tak teď jsem se upřímně zasmála (Kerze a spol.) Je pravda, že obal prodává, takže není nic lepšího, než když se vám líbí flakón i vůně,ale kupovat si vůni je podle flakonku?!? Hlavně, že něčím smrdím, jen když je to levné a má to hezkou flašku:o)) Se picnu. A hlavně, ony ty jednodušší flakonky jsou nejpraktičtější do kabelky.

Kerze 10.12.07 11:59

Silis - došel Musc Ravageur, díky, - bomba! Tak jo - jdu vyplnit tu objednávku. Dost připomíná Opium, ale je zajímavější a navíc - já ho znám! Předloni jsme byli na dovolené na Mykonosu a měla ho tam jedna elegantní Francouzska. Teda, já nevěděla, až dosus, že je to on, ale byla jsem jím unešena. Chodili jsme na večeře na terasu nad mořem a já se vždycky snažila posadit tak, aby vítr foukal od té paní ke mně. Pak jsem po té vůni dlouho pátrala, až jsem to vzdala…no, a teď ho mám…Tohle v mojí sbírce orientů nemůže chybět…
Jinak, pátý vzorek od FM a všechny se mi líbí…

Kača 10.12.07 12:14

Kači, to je teda síla, vybírat parfém podle flakonu. Kdybych to dělala takto, tak ze svých oblíbených mám snad jen Mandragore…

No já jsem mu říkala,že je barbar a že na flakonu v podstatě nezáleží (niche má většinu flakonů jednoduchých,stejných,mění jen popisku…)
On mi ovšem kontroval: A podle čeho vy ženský vybíráte auta???Podle barvy!!:-)
Nakonece jsme se zasmáli,koneckonců o nic nejde,jeho přítelka je taková submisívní paní,nosí,co dostane…

Já už jsem mnohokrát řekla lidem,kteří se mě ptali na parfémy,že když nebudu mít na kvalitní parfém,tak než abych na sebe šplíchala toaletku z tesca,budu používat jen a pouze antiperspirant.A také jsem to v určité době tak dělávala,byla jsem na mateřské,peníze nebyly,parfém jsem šetřila a použila ho 2× za měsíc,když jsem šla „někam“.Jinak prostě sprcha a neutrální rexona.:-)

• Citovat
  • Nahlásit
svatka 10.12.07 21:11

Kača, mám na to úpně stejný názor. Pokud nemám zrovna parfém, se kterým jsem naprosto totožná, tak používám jen antiperspirant. Hlavně v létě se mi zdá vše silné nebo to není „ono“. Teď mám „vánoční období“ a nevím, zda Boucheron Trouble nebo Dior Addict. Addict je ale na denní nošení podle mne dost výrazný. Nosí ho (Addict) někdo do práce? Musc Ravageur mi zpočátku dělá přímo zle. Trvá mu cca 2 hodiny než se stane snesitelným, alespoň pro mě. Naštěstí mám jen vzorek.

• Citovat
  • Nahlásit
Kerze 10.12.07 21:21

Já Addict nosila kdysi celodenně, ke kostýmu i po práci - většinou ho všichni chválili. Addict na denní nošení, podle mého názoru, vyžaduje buď výraznou nebo suverénní ( nebo obojí ) nositelku, jinak nosí on ji…

Silis 10.12.07 21:51

Addict mám hodně ráda a nosím ho klidně i přes den do práce (zatím jsem ho dolovala z miniaturky, ale Ježíšek ho přinese:).

Kerze 10.12.07 22:02

Silis, jak voní Ambre Sultan a Vol de Nuit - k čemu bys to přirovnala?

Silis 10.12.07 22:09

Kerze - to je náhoda, s tím Musc Ravageur, to bych měla velkou radost, takhle objevit dávno hledanou vůni. Budeš zas objednávat ty tři flakonky? Mimochodem, manželovi už doporučili vůně - jedna je ta ANGELIQUES SOUS LA PLUIE, a druhá VETIVER EXTRAORDINAIRE. Tak, a teď jim budu muset napsat stejnou adresu…

Silis 11.12.07 01:01

Kerze - Ambre Sultan je velice medová. Začíná jako takové ty medové svíčky, i barvu má jantarovou. U mně medová zůstává celou dobu, jen se to prohlubuje, napadají mě slova jako ambrová, táhlá, koření, kůra… je sice sladká, ale ne cukernatě, spíš jako plástev. Vlastně nevím, proč jsem si ji na sebe někdy nevzala ven, teď by se hodila. Mám ji jen ve vzorku, takže asi proto, zkoušela jsem si ji vždycky jen doma. Dneska jsem měla na sobě Pradu a cítím tam podobný tón. Prada je ale proti AS hodně učesaná, AS je větší pecka.

No a Vol de Nuit, to je moje srdeční záležitost. Možná i proto, že to byla moje úplně první zahraniční výměna a měla jsem z toho skoro posvátný dojem. Dostala jsem pár vzorků, o kterých jsem ani nevěděla, co jsou zač, až později jsem zjistila, co to je za nádhery, Ruffles, Parure, Ambre Sultan, Jicky, Parfum Sacré, Encens et Lavande… Guerlaina jsem tedy znala už dlouho předtím, ale Vol de Nuit na mě dýchal těmi dávnými třicátými lety… Dostala jsem ten balíček v létě, seděla jsem s těmi vzorky na balkóně, byla teplá noc a já jsem s Vol de Nuit na zápěstí myslela na Antoina de Exupéryho, jak letěl úplně sám v jednomístném letadle, daleko, do noci a nakonec v ní úplně sám i zůstal… Úplně jsem se v těch představách ztratila… To se mnou udělal Vol de Nuit, a vždycky, když si ho dám na ruku, si na to vzpomenu. Na začátku ucítíš trochu bergamotu, pak se rozvine takový ten guerlainovský akord, vyčouhne větvičník jako u Mitsouko a trochu zpudrovatí, ale jen trochu. Na Basenotes píšou, že L'Heure Bleue, Mitsouko a Vol de Nuit jsou „sister fragrances“, já souhlasím s tím, že Vol de Nuit je z nich nejtemnější, proto mi ta pudrovost nevadí tak jako třeba u L'Heure Bleue. Mitsouko je zase ostřejší, Vol de Nuit má ty hrany ohlazené a pouští se jakoby hlouběji. A asi bych měla poznamenat, že mám ten vzorek v parfum extrait, takže nevím, co udělá v koncentraci EdP či EdT.

Ani se mi nechce přestat psát, jak tu Vol de Nuit pořád očichávám, do uší mi hraje nové album Davea Gahana (tedy, pořád dokola si pouštím první písničku, Saw Something, je to naprosto dechberoucí omamná kombinace vůně, Gahanova hlasu a té představy osamělého pilota letícího nocí, co se mu asi honilo hlavou…) Raději asi ukončím svůj veřejný proud vědomí, abyste si nemysleli, že jsem se po půlnoci pomátla z voňavek:)

Kerze 11.12.07 08:32

Silis - moc krásně to popisuješ. Ono je asi nebezpečné po půlnoci popisovat svoje dojmy z parfému. Já se před měsícem nechala skoro stejně unést, když mi přišly vzorky Acqua di Parma a já začala vzpomínat na svoji milovanou Itálii - jen jsem k tomu přičichla a rázem jsem se ocitla v kavárně na Piazza Navonna - Řím uprostřed jarní noci …jo jo, ty vůně mají úžasné schopnosti…Nicméně, jestli je ve Vol de Nuit větvičník, asi to bude chypré, ne?! A z toho bych měla u sebe obavy…Ale asi si nechám poslat vzorky, uvidíme.
Dave Gahana neznám - co je to za hudební styl?
Jinak, mně opravdu evokuje noční let Night Flight od Joop! Je to moje oblíbená pánská vůně…

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 35 Další »
Váš příspěvek