Gothic vůně?

Yvraine 13.05.17 13:26

Gothic vůně?

Ačkoliv na to v běžném životě zrovna moc nevypadám (blondýnka s modrýma očima), dost se mi líbí gothic styl. Zejména romantic, nebo victorian gothic.
pro představu…
Napadá vás nějaká vůně, která by se k tomuto stylu hodila?

Nemám ráda ve vůních kouř. Vůně by měla být spíš melancholická, než drsná. Nic prvoplánového, co srazí člověka na kolena, ale spíš melancholický, tajemný závan starých časů. Lehce noir a ponurý.
A no apokud možno něco, co si mohu očichat někde v parfumerii.

Vím, že nejsem zrovna nenáročná, ale třeba vás něco napadne :)
Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Hel-len 13.05.17 14:23

Taký mám ráda gothic :mavam: Melancholický je Cabaret. Ale opravdu gothic je pro mě John Galliano - vůně temná a tajemná, sladká a pudrová, ale s kadidlem. A ten flakón ve stylu gothic s velkým černým G je nádherný! :potlesk:

Yvraine 13.05.17 14:36

@Hel-len
Díky :mavam:

Určitě je zkusím najít a vyzkoušet. Ten flakón je opravdu nádherný!

Hel-len 13.05.17 15:13

Ještě mě napadá L'Ange Noir a Magie Noir. Nebo jsou příliš výrazné? A ještě - Silences, ale nevím, možná mě ovlivňuje vzhled flakónu :D

mmaat 13.05.17 15:22

@Yvraine John Galliano by opravdu mohlo být to pravé, verze edp. Edt je úplně jiná, svěžejší.
A co se týče melancholického závanu starých časů, jednoznačně Guerlain L' Heure Bleue. A dost možná i klasická No. 5. Škoda, že nemusíš kouř, jinak by zadání rozhodně splňoval i Shalimar.

Hanka H 13.05.17 15:41

Tak tajemná a melanchlická je určitě Romanza od Masque - ale k očichání v běžné síti není…

Yvraine 13.05.17 16:07

@mmaat
Shalimar jsem zkoušela, ale prostě kouř pro mě není. Líbí se mi Shalimar Souffle de Parfum, nebo Shalimar Cologne. Ale ke gothic oblečení bych chtěla něco trochu jiného. Cologne je dost citrusový… a já bych raději spíš něco depresivního než jiskřivého.
Podle popisu a recenze si říkám, že musím zkusit 31 Rue Cambon. No. 5 jsem ještě nenabrala odvahu zkusit na ruku :) Počkám si, až nebudu nosit kabát. Shalimar SdP jsem pak cítila ještě dalších několik dní, ale ten mi je opravdu příjemný, tak mi to nevadilo.

@Hanka H
Složení vypadá opravdu zajímavě. Díky ;)

mmaat 13.05.17 16:14

@Yvraine L' Heure Bleue je tak depresivní a melancholická, že ji nemůžu nosit, i když se mi líbí ;)

Hel-len 13.05.17 16:28
@mmaat píše:
@Yvraine L' Heure Bleue je tak depresivní a melancholická, že ji nemůžu nosit, i když se mi líbí ;)

Tak to musím vyzkoušet!

mmaat 13.05.17 16:35

@Hel-len rozhodně ;). Pokud nebude v parfumerce, určitě se dá vzorek sehnat tady.

Jitka77 13.05.17 16:42

Modrá hodina je hluboce melancholická a zároveň velmi ženská :palec:

Mě napadá Passage d´Enfer od Artisanu - ve složení je kadidlo, ale já jsem ho tam moc necítila, spíš studený kámen a písek. Je to vůně pusté krajiny beze stop života.

Nebo 2 od Comme des Garcons - tam cítím starobylou místnost a inkoust, ale pocitově mi jde spíš ke steampunku :think:

Možná by jako součást celkového vyznění stačila i obyčejná Infusion d´Iris - to je vůně bez obličejové mimiky, odtažitá a svým způsobem tajemná.

phulosoraptorka 13.05.17 20:18

Co třeba Prince 3121? Často je popisovaný jako chladná, chrámová/kostelní vůně…

Lalaith 14.05.17 14:16

@Yvraine Na mě působí docela depresivně Voleur des Roses (L´Artisan), gothic na mě působí kouřově balzamická L´Agent (Agent Provocateur). Melancholicky hřbitovní ve stylu plísně a mokré hlíny (ale i kořeněná) je také Patchouli Patch (L´Artisan).
Ale ono to záleží… Nostalgicky na mě působí mýdlové vůně, hodily by se dle mého k victorian gothic stylu. Rive Gauche - mýdlová, suchá chypre.
A vyzkoušela bych i Lolitu klasické fialové jablíčko nebo půlnoční limitky.

aprazanda 14.05.17 19:48

Mě přijde melancholický a takový zachmuřený Un Jardin Sur Le Nil. Navoněla jsem se s ním, když jsme šli na Kašperk a ta cesta lesem a pak samotný zachmuřený Kašperk za doprovodu téhle vůně, už to zařazení z hlavy nevymažu. Jinak jako gothic vůni bych navrhla vyzkoušet půlnoční Poison. Na mě působí jako z jiných časů.

mmaat 14.05.17 19:50

@aprazanda Poison je určitě též dobrý tip. Ještě bych navrhla Midnight Poison, ten už se ale špatně shání.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek