GUERLAIN

domenica 23.2.08 20:45

Zdeny, v každém případě Modou hodinu musíš zkusit. Mě se taky l´Aprés líbí, ale kdybych si musela vybrat mezi l´Aprés a Modrou hodinou, zvolila bych Modrou hodinu. I když … no nejlepší je mít obě :)

zdensy 23.2.08 20:48

Už se vidím, jak budu při příští návštěvě Prahy povlávat mezi Dlouhou a Černou růží na Příkopech :)

Kerze 23.2.08 20:57
zdensy píše:
Ada píše:
Podle mě tam zase podoba je. Asi to bude tím, čeho si nejvíc všímáme, já se hodně soustředím na kosatec/fialky a to mají opravdu společné.
Ale jinak celkově, když si odmyslíme tohle, tak jsou každá o něčem jiném. Den a noc.
A noc je která? Jestli Aprés, tak po Modré hodině toužim už o trochu méně :)

No, já mám Aprés, ale nosím si ji jen tak doma - vzpomínkově. Modré hodiny bych si taky pořídila větší odstřik, ale jen bych k ní čichala - tu bych ani nenosila. Žádná z nich není nijak smyslná, jestli myslíš tohle. Obě jsou takové melancholické…

zdensy 23.2.08 21:00
Kerze píše:
zdensy píše:
Ada píše:
Podle mě tam zase podoba je. Asi to bude tím, čeho si nejvíc všímáme, já se hodně soustředím na kosatec/fialky a to mají opravdu společné.
Ale jinak celkově, když si odmyslíme tohle, tak jsou každá o něčem jiném. Den a noc.
A noc je která? Jestli Aprés, tak po Modré hodině toužim už o trochu méně :)
No, já mám Aprés, ale nosím si ji jen tak doma - vzpomínkově. Modré hodiny bych si taky pořídila větší odstřik, ale jen bych k ní čichala - tu bych ani nenosila. Žádná z nich není nijak smyslná, jestli myslíš tohle. Obě jsou takové melancholické…

Pokud je Modrá těžší než Aprés?, zaměřím se na ni.

Kerze 23.2.08 21:03

To se nedá říct, že těžší. Vol de Nuit je těžký a Shalimar. Tyhle fialinky jsou obě jemné. Možná je Hodina o něco kořeněnější…

macska 23.2.08 21:04

Aprés je taková čistší, Modrá hodina je trochu zpocená, ale ne moc. Kdybych si musela vybrat jen jednu, vezmu si Modrou hodinu.
A když už jsme u anýzu a fialek, tak trochu mimo téma - neznáte některá Aimez Moi od Caron?

zdensy 23.2.08 21:05
Kerze píše:
To se nedá říct, že těžší. Vol de Nuit je těžký a Shalimar. Tyhle fialinky jsou obě jemné. Možná je Hodina o něco kořeněnější…

Tak to jsem chtěla slyšet, co nejdřív se na ni vrhnu)))

zdensy 23.2.08 21:06
macska píše:
Aprés je taková čistší, Modrá hodina je trochu zpocená, ale ne moc. Kdybych si musela vybrat jen jednu, vezmu si Modrou hodinu.
A když už jsme u anýzu a fialek, tak trochu mimo téma - neznáte některá Aimez Moi od Caron?

Ježíšmarjá zpocená, a už se v tom plácám :D

domenica 23.2.08 21:10

Zdensy, fakt musíš vyzkoušet. Ada měla pravdu, že názory budou různé :).
Já, milovnice Hodiny a ostatních klasických Guerlainovek, musím říct, ze Hodiny jsou všechno jiné, než jemná fialinka. Hodiny jsou pro mě těžší než Vol de Nuit. A smyslné jsou až až … :)

Evax 23.2.08 21:23

Modrá hodina patří k mým oblíbeným - úplně stejnou vůni neznám /nezdá se mi moc podobná ani s jinými Guerlainy/, ale podle mě nejpodobnější jí je Narcisse Noir od Caronu. Vím, že mnozí nebudou souhlasit, že mají jiné složení, ale mně voní strašně podobně - v těchto vůních je podle mého názoru stěžejní vyjádření atmosféry a atmosféra obou je velice blízká /největší rozdíl vidím v pomerančích u Narcisse Noir. Popravdě o chlup víc se mi líbí Modrá hodina, možná je to mým celkovým zatížením na Guerlainy: jen se nemůžu dopracovat pořád Nahémy: kdybyste někdo objednával ze zahraničí, ráda bych se přidala a navrhla nákup napůl/.
Zpravidla se obojí /Narcisse Noir i L'Heure/ považuje za spíše večerní vůně, já si je přesto umím představit dost dobře i ve dne. Ani jedna není klasická líbivka, asi není, nicméně bych potřebovala vysvětlit, jak je možné, že do obou jsem se zamilovala takřka na první očichání :)

domenica 23.2.08 21:27

Evax - L´Heure také miluji a souhlasím, že není klasická líbivka. Líbí se mi večer a na den, vyhovuje mi v jakékoli roční době. Záleží na jen a jen na mém rozpoležení. Narcisse Noir bohužel neznám :( (teda znám, ale neměla jsem zatím možnost vyzkoušet)

Evax 23.2.08 21:30
macska píše:

Zpocená? Tomu dost dobře nerozumím: za zpocené považuji vůně typu Kingdom… Ale L'Heure vůbec, nebo je tím myšleno něco jiného než podoba s lidským potem?

Aimez Moi od Caron by mě taky moc zajímala: připojuji se k dotazu, prosím, napište o ní pár slov, kdo můžete.

Lela 23.2.08 22:40

Dnes jsem v Dlouhé zkoušela L Apres a na druhou ruku Nahému. L Apres se vedle Nahémy krčila v koutku, nebo spíš stydlivě postávala vzadu, zatímco Nahéma to rozjela v plné parádě. Takže můj dojem z Aprés nebyl až takový : jemná, zdaleka neupoutávající tak pozornost, fialky a anýz jsem tam ucítila až tak za hodinu.Byla jsem překvapená, že ve mně neevokovala tu příslovečnou svěžest, která je po přeháňce cítit. Měla jsem z ní pocit tak trochu ( milovnice prominou) sprchového gelu- i když zvláštního a hezkého. Zatímco na Hodinu si vzpomínám jako na oblak sentimentální vůně, jako když se zmámená potácíte z prvního rande vpodvečer domů. Rozhodně se mi strašně líbila a až při nejbližší příležitosti si jí pořídím.

Veverka 23.2.08 22:44

Evax - složení Aimez Moi : hlava - bergamot, anýz, fialka, srdce - jasmín, kosatec, broskev, magnolie, vanilka, základ - ambra, mošus, dřevité töny. Znám ji, je to zajímavá květinovka, netypická, většinu květinových vůní nemusím, ale tahle je jiná a rozhodně zaujme. Má výbornou výdrž…

hafik 23.2.08 22:46

Lela - jsi další, co je z vůně Nahéma nadšená :)

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 854 Další »
Váš příspěvek