GUERLAIN

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 854 Další »
janamarie 23.1.08 19:41

Nevíte kde v Brně se dá očichat Shalimar light?

atyzek 23.1.08 20:25
Janamarie píše:
Nevíte kde v Brně se dá očichat Shalimar light?

V Brně v Olympii.

Kalista 24.1.08 09:08
atyzek píše:
Janamarie píše:
Nevíte kde v Brně se dá očichat Shalimar light?
V Brně v Olympii.

Já se tam občas zastavuji, když jedu z Prahy na Moravu. Je tam tuším Douglas, Marionnaud a dál nevím ??? Prosím ve které, pojedu opět sama s holkami, takže to bude muset být rychlovka. Díky moc

atyzek 24.1.08 09:51

Je to v Douglas. Není to daleko od hlavního vchodu, po pravé staně přejdete Marionnaud, ta je hned na začátku a po pár metrech nalevo na rohu je Douglas.

jana 24.1.08 10:15

S. light se dá sehnat normálně v Douglasu v letnanech

Kerze píše:
Tak jsem vyrazila na čuchanou do Dlouhé ulice. Chvíli jsem bloudila než jsem Guerlaina našla ale dnes byl nádherný teplý jarní den - toulala jsem se jen tak v šatech s rozepnutým kabátem starou Prahou - Ungeltem, Staromákem, nahlédla do některých kostelů, dala si kafe v příjemné kavárničce - prostě prima odpoledne - hlavně SAMA - manžel hlídal… Strašně jsem chtěla vyzkoušet Méteorites a Terracottu, ale ty neměli. Takže jsem vyzkoušela :
Vol de Nuit - zajímavá výrazná vůně, ale já bych ji nenosila - něco mi v ní vadí - možná je tam pačuli - podle mně je to typicky pánský parfém…
Mitsouko - krásná, jemná, typicky guerlainovská - něčím trochu připomíná Lady Caron, kterou mám teď na předloktí , ale narozdíl od Lady Caron bych Mitsouko nosit mohla - mám ji ještě na zápěstí - voní teď opravdu starosvětsky - možná si pořídím odstřik…
Nahéma - nevím jak ji popsat - moc mně nezaujala -
Jardins de Bagatelle - to je teda fakt nálož kytek - poctivá, těžká květinovka - ten typ vůně, která mně sráží do kolen. Omlouvám se všem příznivkyním, ale já donedávna kytky v parfémech nesnášela a momentálně jsem ve fázi poznávání soliflórů - v tuhle chvíli jsem, bohužel, stále ve stádiu, kdy by mi Jardins spolehlivě způsobil migrénu…
Jicky - čekala jsem něco velmi ženského, ale byla jsem překvapená - skoro bych ji označila za pánský parfém - je tam hrozně výrazná levandule, kterou ve vůních nemusím a navíc je, dle mého názoru, typickou složkou pánských parfémů. Taky je v ní nějaký kouřový nebo tabákový nebo kadidlový - co já vím - čpavý tón…Někde jsem četla, že je to parfém vyrobený pro Guerlainova strýčka - to by odpovídalo - levandule, která se léta vkládala do šatníků proti molům, možná i jiné bylinky, nějaký kouřový tón - Zatím, pro mne, velké zklamání - musím se k ní vrátit až postoupím výše ve svém parfémovém vývoji…
Shalimar Light - jedním slovem - nádhera!!! Je určena všem, kdo chtějí jemnou, teplou, hladkou orientální vůni. Klasický Shalimar se mi velmi líbí, ale přece jen se přiznám, že mi v něm vadí příliš výrazné kadidlo - v Light je to nejlepší ze Shalimaru - jeho vřelost a hloubka a živočišnost, ale chybí všechny „vyčuhující“ elementy - jdu prohledávat weby - musím sehnat aspoň litr - prý je to limitka a už se nevyrábí…:o
  • Citovat
  • Nahlásit
Kalista 24.1.08 10:21

Holky, díky.
V Letňanech jsem byla zrovna minulý týden, bohužel mi tam nevyšla ani jedna návštěva parfémky.
A teď se budu v Olympii stavovat, snad budou holky v pohodě a nechají mi alespoň chvilku, Douglas vím kde.

jana 24.1.08 10:51

může mi někdo opravdu na rovinu říct, jestli Mitsouko voní jako klasická chypre, třeba Miss Dior, nebo je jiná, jemná, sušená meruňková? Ráda bych si jí koupila, ale chypre ostré vůně miss dior apod. nesnesu, ani nechci nic zatuchlýho apod. prosím jen o reakce, kdo to vážně ví ze zkušenosti. DÍKY

• Citovat
  • Nahlásit
zdenali 24.1.08 11:29

Když to je těžké, každý ji vnímá jinak a ona sama se při různých příležitostech jinak rozvíjí. Já jsem si na ni musela chvíli zvykat, dnes patří k mým milovaným stálicím. S Miss Dior bych ji nesrovnávala vůbec a meruňková na mně taky není. V někom by zatuchlé tóny evokovat mohla. Tato vůně ja natolik svérázná, že nejlépe je ji vyzkoušet.

• Citovat
  • Nahlásit
Irena 24.1.08 15:36
jana píše:
může mi někdo opravdu na rovinu říct, jestli Mitsouko voní jako klasická chypre, třeba Miss Dior, nebo je jiná, jemná, sušená meruňková? Ráda bych si jí koupila, ale chypre ostré vůně miss dior apod. nesnesu, ani nechci nic zatuchlýho apod. prosím jen o reakce, kdo to vážně ví ze zkušenosti. DÍKY

Pro mě je chypré vůně lesa a ten v Mitsouko cítím jenom chviličku. Pak mi voní jako olej z meruňkových jader. Je taková sametová. Chypré bývají spíš lehce palčivé, jako esenciální oleje z jehličnanů. Mně Mitsouko voní dřevitě, ale ne jehličnatě. Dřevitě sametově. Zatuchlá mi nepřipadá vůbec.

Oleka 24.1.08 17:15
jana píše:

Mitsouko mi ze začáku voní trochu ovocem, ale broskví, je tam trochu citít i růži. Pak je mi tam jemně citít vůní opadalých podzimních listí, můj přítel říká že je mu citit lesním mchem :),přičemž popsal přesně tenhle čichový pocit, já jsem se pak porovnala jeho popis s tím, co bylo popsáno Oaksem, tak skoro schodoval :).

Také jsem si všimla že se rozvijí různě, jiná je ve vlhkém počasí - vic těch listí :).

Ronna 24.1.08 18:45

Ale jak tady někde píšete, ten rozdíl v edp a edt bude dost velký, ne?

benvenuta 25.1.08 21:26

EDP este nemam, ale zda sa (tym myslim konsenzus milovnikov voni na MUA a blogoch, ako ho vnimam ja), ze je to dost rozdiel. Najlepsi je vraj parfum. Isteze.

Olej z marhulovych jadier by som brala. Olivovy olej, co produkuje EDT na mne je nenositelny. Olivovy olej je skvely na salat, nie vo vonavke.

Ronna 26.1.08 21:44

Kerze, a měli v té prodejně aspoň větší výběr těch Aqua Allegorií?

Kerze 26.1.08 22:12
Ronna píše:
Kerze, a měli v té prodejně aspoň větší výběr těch Aqua Allegorií?

Já Alegorie moc nesleduju - na mně jsou hrozně slabé a zdají se mi všechny stejné, ale měli jich tam dost…

Ronna 26.1.08 22:34

Musím se tam jednou vypravit, jinak zajímavě zní novinka Cruel Gardenia (gardenia, soft white musk, damask rose, peach, neroli, violet, ylang-ylang, tonka bean, vanilla and sandalwood), má být až v únoru a na TPC vzorek stojí skoro 50 dolarů.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 854 Další »
Váš příspěvek