GUERLAIN

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 854 Další »
Kerze 30.1.08 20:29
Janamarie píše:
Achjo, tak teď nevím jestli to mám risknout. Fleur oriental miluju, ale Songes mě příjde taková dusivá, těžká…

To není tak těžké jako Songes. Jen je tam taky cítit ylang…Nejvíce tam fakt voní karafiát na ambrovém podkladu…jemné, sladké, lehce kořeněné - nic dusivého…

domenica 30.1.08 20:40

Kerze - díky za popis - už dlouho se s Terracottou virtuálně setkávám, ale nikdy jsem se neodhodlala jí koupit, neměla možnost vyzkoušet, a ani nečetla nějakou zkušenost s ní. Minulý týden ale, jsem si řekla, že to s ní zkusím snad i naslepo. Kdyby nic jiného, tak ten flakon je zajímavý … Teď se mi zdá, podle Tvého popisu, že to může být i vůně, která mě bude těšit :-)

Irena 30.1.08 21:39

Domenico, můžeš prosím porovnat Nahému s Mitsouko, pokud ji znáš? Měly by mít totiž podobné složení: růže, broskev, dřeva...... Díky!

domenica 30.1.08 21:51

Ireno - moc ráda porovnám. Obě mám, obě miluju a používám (k Nahémě jsem se teď po několika letech vrátila a užívám si jí ještě víc než dřív) Ano, složení podobné, ale vnímám je hodně odlišně. Každá z nich je jedinečná a mezi sebou si také nejsou podobné. Když bych je měla popsat pocitově, v barvách: Nahéma by byla nachová a žlutá, Mitsouko je zelená a okrová. Společnou mají tu dřevitost, ale otisk růže v Nahémě je znatelný. Broskev v Nahémě je zralejší… Obě jsou smyslné, Mitsouko snad trochu divočejší, Nahéma víc uklidňující. Obě si umím představit ve všech ročních obdobích, v každou denní dobu … Jestli se ti líbí Mitsouko, je velká šanca, že se ti bude líbit i Nahéma …

Kerze 31.1.08 07:53
domenica píše:
Kerze - díky za popis - už dlouho se s Terracottou virtuálně setkávám, ale nikdy jsem se neodhodlala jí koupit, neměla možnost vyzkoušet, a ani nečetla nějakou zkušenost s ní. Minulý týden ale, jsem si řekla, že to s ní zkusím snad i naslepo. Kdyby nic jiného, tak ten flakon je zajímavý … Teď se mi zdá, podle Tvého popisu, že to může být i vůně, která mě bude těšit :-)

Nečekej od toho žádnou luxusní pecku - prostě opalovací mlíko - ale příjemné. Kromě toho jsem až do dnešja neměla žádnou výrazně hřebíčkovou vůni…

Kerze 5.2.08 19:21

Šli jsme se k večeru s rodinkou projít a v kapse kabátu jsem našla papírek s vůní Mitsouko z toho víkendu, kdy jsem navštívila Institut Guerlaina v Dlouhé. Je to už více než 14 dnů a voní nádherně ! Mám ho teď na stole a zřetelně ho cítím…Hned jsem Mitsouko objednala na Cheapsmells…

domenica 5.2.08 20:21

No jo, Mitsouko, pořád a pořád krásné (teď mám EdP, v minulosti jsem měla EdT, dokonce i Eau deodoranteé ) …

janas 12.2.08 23:56

Dámy, ještě tu nikdo neprobíral MAHORU. Teď ji testuji - je trochu podobná Shalimaru, ale jemnější, příjemnější. taková elegantní. Tu bych snesla (Shalimar ne). Jak se vám ostatním líbí?

Kerze 13.2.08 07:51

Mahora je krásná vůně. Škoda, že se na trhu neuchytila - možná to chtělo lepší marketing…Osobně moc podobnost s Shalimarem neshledávám, snad nemají ani jednu společnou složku . Více mi připomíná Samsaru. Ale to samozřejmě může být individuální záležitostí - každý má jiný nos . Na Mahoře se mi líbí, že všechny její složky jsou cítit paralelně zároveň. Je tam zřetelný pomeranč,který dodává nahořklou svěžest, ylang, který přináší lehce pudrový podtón, tuberóza se svou smyslností a omamný jasmín v , ze Samsary, osvědčené kombinaci se santalem. Jemně krémový nádech má zřejmě na svědomí mandlový květ a vanilka, ale tomu, aby vůně příliš ztěžkla a zesládla brání vetiver.Celkově je vůně výrazná, originální, spíše vhodná pro večerní a svátečnější použití - do kanceláře asi raději ne, i když jestli si troufnete…:)

domenica 13.2.08 17:02

Mahoru se mi sice líbí, ale patří mezi vůně, na které přijde řada opravdu málokdy, a když, tak po jednom dni jí mám tak akorát a druhý den na ní chuť už nemám. Ale mám jí ráda a je kamínkem v mé vonné mozaice (i když malinko okrajovým, přesto krásným :-)) (jo, a je to jedna z mála mých vůní, která se mému muži moc nelíbí)

hafik 13.2.08 17:47

Kelly Caléche - Shalimar Light - jaká je podle vás hezčí?

zdensy 13.2.08 17:50
hafik píše:

To se nedá srovnávat, je každá „z jiného soudku“ :)

hafik 13.2.08 18:18
zdensy píše:
hafik píše:

A Shalimar Light voní stejně jako klasický Shalimar, nevíš?

Kerze 13.2.08 18:22
hafik píše:
zdensy píše:
hafik píše:
A Shalimar Light voní stejně jako klasický Shalimar, nevíš?

Je jemnější, hladší, méně kadidla - mně se líbí více - škoda, že není k sehnání…

Ada 13.2.08 20:17

Začínám mít opravdu velkou chuť ho vyzkoušet… ale když nikde není… ačkoli mám pocit, že jsem ho snad viděla v Brně ve Vaňkovce, ale už nevím, kdy to bylo.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 854 Další »
Váš příspěvek