Gurmánská vůně na léto s dlouhou výdrží

Zmrzlina1945 26.4.20 11:29

Gurmánská vůně na léto s dlouhou výdrží

Zdravím všechny!
Jsem tu zas a opět žádám o radu vás zkušenější. Z mých předchozích příspěvků asi víte, zbožňuji gurmánské vůně. Tentokrát hledám nějakou univerzální gurmánskou vůni na jaro a léto s dlouhou výdrží do horkých dnů.
Ač mi většina vůni od Lancôme (např. La Vie Est Belle) moc nesedla pro jejich přeslazenost, celou řadu Trésor, kterou jsem měla možnost vyzkoušet, jsem si hned zamilovala. Doma jsem měla Lancôme La Nuit Trésor :inlove: , který sklízel řadu pozitivních reakcí od mého okolí. Přesto myslím, že na léto je tato vůně příliš sladká.
Hledám, tedy nějakou gurmánskou vůni, s dobrou výdrží, která bude spíše kořeněná než ovocná. Měla by být teplá a příjemná lehce nasládlá, ale ne zase moc těžká. Vanilkou, kávou, kakaem, čokoládou, medem, karamelem, smetanou či kokosem ve složení určitě nepohrdnu. :roll:
Naprosto úžasný byl Hugo Boss The Scent For Her. Bohužel pro mě měl opravdu slabou výdrž, na kůži mi vydržel maximálně dvě hodinky. V parfumerii jsem vyzkoušela Armani Sì Fiori, ten byl příjemný, ale v základu jsem postrádala více vanilky (já jsem na tu vanilku vážně vysazená). Teď jsem chtěla vyzkoušet Lancôme La Nuit Trésor Nude s kokosem. Bohužel te´d nemám možnost nikde vyzkoušet. Na vaše předchozí rady jsem sháněla vůni Kenzo Jungle L'Éléphant, ale zatím byla všude vyprodaná.
Máte někdo zkušenosti s těmito produkty? Poraďte prosím jedné nezkušené záčátečnici. :hug:

Stránka:  1 2 Další »
mmaat 28.4.20 10:59

@Zmrzlina1945 Gurmánky na léto jsou trochu ošidné, většina jich je v horku fakt přeslazená a vyvolává dojem ulepenosti. Sama mám gurmánky ráda, ale spíš v zimě. Nicméně napadají mě dvě, které se v létě dají nosit.
Ralph Lauren Hot - krásný šťavnatý kokos, bohužel už se nevyrábí, kdyby se někde objevila, brala bych jej všemi deseti.
Nedávný objev na slepáka za pár korum - Jeanne Arthes La Ronde des Fleurs - Vanille Tropicale. Jestli existuje svěží vanilka, tak je tady. Vnímám ji jako vanilkový sorbet s kokosovým popraškem, za zkoušku rozhodně stojí. Poslala bych vzorek, ale flakon mám v práci a momentálně jsem na neschopence, nevím, kdy se do práce dostanu.

Zmrzlina1945 30.4.20 10:28

@mmaat Děkuji za odpověď. Nakonec jsem si objednala naslepo toaletku La Nuit Trésor Nude. Bohužel ji ze sebe necítím a to ani hned po aplikaci. :cry:
Jeanne Arthes La Ronde des Fleurs určitě vyzkouším, ještě mě tedy zaujala Jeanne Arthes Love Never Dies Night Dream.

mmaat 30.4.20 11:25

@Zmrzlina1945 Ony ty Jeanne Arthes jsou za pár korun. Některé jsou moc pěkné, některé za moc nestojí. Chce to vyzkoušet. :-)

Nelly 918 30.4.20 11:48

@Zmrzlina1945 La Nuit Trésor Nude také jsem ho zkoušela a ani na mě moc nedržel

aprazanda 30.4.20 14:29

A co Amour Kenzo? Tam je pěkná vanilka,nepříliš sladká, výrazný, ale né těžký parfém.

Lucinela 30.4.20 14:55

@aprazanda
Amour Kenzo je pro mě vyloženě vyloženě gurmánka do veder. Kdysi mi ji doporučila jedna dáma, která se v parfémech fakt vyzná a letos asi bude místo POAL a Rose Arábie. Okolí ji lépe snáší. Já bych moc ráda růži, která je vedrech nádherná, což obě jsou. Ale zjistila jsem, že to tak vnímám jen já a okolí na mně nevoní a to mě mrzí. Bohužel v růžích do tropů, takových těch „echt“ mám mezery ;-) . Ale jinak jsou obě svým způsobem gurmánky, arabské, suché.
A za mě gurmánka, která v létě drží a je fakt letní, je také Terracotta od Guerlainu. Je i za hezkou cenu a drží. Já ji úplně nemusím, vlastně nosím gurmánky v létě jen večer a já zase úplně ty hodně sladké nepreferuji. Allure EdT je krásná ve dne, večer EdP, ale já Chanel miluji. Nakonec jsem se popasovala i s Gabrielle EdP ;-)

Brach 13.5.20 21:47

Krásný je Angel edt- drží, je kořenitější a jen umírněně sladký.
O něco sladší je Angel muse- opět držák, i ten jsem v létě nosila, když jsem měla náladu......
Dále Royal gold (pěkná vanilka s ambrou) -typově podobná Kenzo amour, ale ne tolik sladká

haifa 17.5.20 16:38

This is Her! Zadig & Voltaire - šlehačka a vanilka s jasmínem moc příjemná

Makiiii 2.6.20 14:45

Ještě mě napadá Mandorlo di Sicilia od Acqua di Parma. Tohle byla moje TOP letní gurmánka. Mandle, citronové oplatky, ledová káva a vanilkový vychlazený krém. :srdce: Určitě stojí za vyzkoušení. Když tak přemýšlím, asi bych si ji měla na léto taky pořídit. :think: :-)

Brach 2.6.20 18:05

@Makiiii @Zmrzlina1945 no tak zrovna tato vanilka je dost silná, řekla bych typu Yves Rocher, tu bych tedy opravdu raději zkusila vícekrát …Eau De Shalimar se mi zdá lepší. Ještě mě napadl Obsession night- kdysi moje oblíbená celoroční, nejkrásnější v léte. Vanilka a seno.....

Lucinela 2.6.20 18:48

@Makiiii
Mandorlo di Sicilia je na léto úžasná, to je vyloženě letní gurmánka :-) .

Makiiii 2.6.20 20:36

@Lucinela Že jo. :-) V létě je dokonalá, navíc v půlce léta mi všechny ty svěženky už děsně lezou na nervy, takže letní gurmánky jsou zapotřebí. Já si ji asi fakt koupím. :think:

Lucinela 3.6.20 10:25

@Makiiii
Určitě, já ta osvěžovadla celé léto nedávám. Loni jsem měla dvě čajové vůně a obě mám v půlce, cítila jsem se trochu jako s osvěžovačem na WC, ač vůně jsou to krásné. Chci vonět svůdně, letní gurmánky jsou rozhodně zapotřebí ;-) . Já jí asi taky potřebovat, připomíná mi večerní chvíli u moře, dobré jídlo, vanilková zmrzlina, prosecco :think: :-) .

MagnolieS 3.6.20 10:33

Pardoon Los Tataros :dance:

Příspěvek upraven 03.06.20 v 10:43

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek