Hezké prázdné flakony bez rozprašovače

Evženie 02.02.11 01:14

Hezké prázdné flakony bez rozprašovače

Nevyhovuje mít čisté parfémy v refáncích s rozprašovačem, raději bych je přelila do jiných a pokud možno reprezentativních flakonků. Jenže mám problém s tím, že takové flakonky/nádobky, když už na ně narazím, mívají spoustu nedostatků:
1. nemají spolehlivý uzávěr - chci něco, z čeho mi vůně za pár týdnů nevyprchá. To bývá potíž zejména flakonů z ručně dělaného skla. Potřebuju gumové těsnění, zabroušenou zátku nebo jiný spolehlivý způsob uzávěru. Ne dřevěnou ani korkovou zátku, ty jsou prodyšné.
2. jsou přeplácané - flakony, které jsou běžně k dostání jako suvenýr atd., jsou přezdobené a pro elegantní vůni s výjimkou nějakého toho honosného orientu kuturně nevhodné.
3. jsou příliš drahé - nepotřebuju úplné umělecké dílo jako od Lalique, potřebuju malou hezkou lahvičku, za kterou nehodlám dát víc než za parfém samotný.
4. mají příliš široké hrdlo - tím jsou vyřazeny klasické prachovnice z tmavého skla. Širokým uzávěrem se parfém rychleji vypaří.

bonusové nevýhody, které lze v případě nutnosti překousnout:
5. flakony jsou jen z čirého skla a není k nim žádná rozumná krabička, takže se parfém nedá jen tak položit na osvětlenou polici, jinak se zkazí. Co naplat, prostě bych si na ně tu krabici musela dodat sama.
6. Flakony jsou příliš malé - to jsem ochotna řešit nákupem více kusů nebo postupným přeléváním, ale je to taky otrava.

Kdybyste někdo měli tip na pěkné lahvičky/jiné nádobky, které mě nezruinují, které bych mohla hrdě vystavovat na polici a snadno by se z nich vonělo poťupáváním, sem s ním!


Reklama

barbucha 02.02.11 12:34

Myslíš něco podobnýho? :wink:

Milostpánův dědeček měl kdysi holičství, nebo kadeřnictví, či co…a voni to všecko vyházeli! :speechless: Tenhle je jedinej, co zbyl…

Ale myslím, že se dají ještě občas koupit ve vetešnictví, s trochou štěstí, máš-li něco takovýho v dosahu (antik bude asi moc drahej).
V Praze v Michalský ulici je Art Deco obchůdek, tam jich měli dost, ale ceny se spíš blížej těm antikovejm :?

cinkja 02.02.11 12:40

Barbucho, ten je nádherný :P

barbucha 02.02.11 13:09

No. Sama nevím, proč jsem tam eště nevrzla shalimárek - zabroušená zátka těsní…Jdu to napravit.

barbucha 02.02.11 13:18

To je taky dobrej tip, ebay…škoda že už nevědí co si říct za poštovný, šmejdi :evil:

Salinas 02.02.11 18:14

Já kdysi měla pár starých flakonů po tetičce. Jeden dokonce s balónkem. Vůbec nevím kam se poděly, ale mám podezření, že je máti vyhodila. Protože jsem je po odstěhování od našich neviděla (skoro 20 let). :evil: :hyster:

ankaj 04.02.11 16:17

Já mám takovýhle flakon - „ležák“, který jsem ale v životě nepoužila. Byl to dárek, nedá mi to :heart: , abych ho vyhodila. Asi ale bude nepoužitelný - ony ty balonky prý netěsní a parfém se odpařuje, až časem vyprchá. :(

Dalia 27.02.11 12:55

Ovšem jako dekorace na toaletním stolku musí působit okouzlujícím dojmem. Mé srdce by zaplesalo. Krásné!

slniecko 17.11.11 19:56

Skusila by som zdravotnicke potreby - resp. potreby pre lekarne, take flasticky by mali mat.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama