Hiram Green

Jitka77 04.07.19 13:54

Hiram Green

Zakládám vlákno této značce, která bude brzy dostupná v ČR - Dotek slunce v Brně na Orlí.

A jako první počinek sem kopíruju svůj starší diskusní příspěvek:

Značka si zakládá na přírodních ingrediencích a je to její deviza i slabost. Hodně klasických přísad vyznívá jinak, než jsme zvyklí - asi jako když si poprvé koupíte nesířené sušené meruňky nebo opravdový kváskový chleba, je to prostě jiné.

Na značku mě nalákala vůně Slowdive. Už ten název mi připadal magický. Pravda je, že už při prvním přivonění mi bylo líto, že budu muset brzy zase vydechnout, a protahovala jsem ten nádech, jak jen se dalo. Je krásná - a je vážně jiná. Asi jako veganský zákusek - samý med, spousta sušených datlí (ve složení nejsou, ale cítím je tam), v pozadí trocha tabákových listů, ještě neusušených. Je krásná, nasládlá, líná… a pro mě trochu beztvará, i siláž je menší, než bych si u drahého parfému představovala. Ale drží a jak se rozvíjí, trochu potemní a to je moc příjemné. Chumlací, uklidňující, hluboká vůně.

Nejméně ze všech mi sedla Moon Bloom. Jestli se při slovech jako máslová, omamná, narkotická tetelíte blahem, je to vůně pro vás. Já se od ní instinktivně odtahuju, protože žaludek vysílá jasné signály. Tuberóza. Hodně moc tuberózy. A kdyby to nestačilo, porce ylangu, jasmínu a navrch nějaký ten kokos. V rámci žánru výborná, ale asi nijak výjimečná, podobných vůní je určitě víc. Do prostoru jde nejvíc ze všech.

Dilettante je mnohem jemnější, až nenápadný, ale má ohromný šmrnc. Hlavní hrdina je tady pomerančový květ, ale dostáváme se k němu netradičně přes vrstvu řezané zeleně - jako když někde na mezi začnete sbírat v tom nejzarostlejším koutě. Velmi přírodní, na druhou stranu trochu cítím až saponát (kdo si potrpí na přírodní kosmetiku, možná by tuhle souvislost uměl vysvětlit). I pomerančový květ je přírodní, nešlechtěný, a vlastně jsou to spíš pomerančové větvičky pomalu žvýkané a vyplivované.

Arbolé Arbolé je pačuliová. A zase si představte, že sedíte někde v zeleni (kultivovaná, ale do velké míry původní krajina), trháte jeden lístek po druhém, zase je odhazujete a voní vám z toho ruce. Zdálky k vám vítr nese vůni květin, ale je tak slabá, že ani nerozeznáte, které to jsou. Celé je to lehce zapudrované, matné, celkově nenápadné. Po rozvonění se prosadí jemný, dobře vyschlý santal.

No a nakonec Shangri La. Tahle mě napřed potěšila, pak zmátla, pak zase potěšila a nakonec omotala okolo prstu tak, že už mám na poličce flakon. Šťavnatá, zralá broskev nakrájená na průsvitné plátky, obložená vlhkým, přímo nacucaným mechem, dekorativně proložená několika vlákny vetiveru a posypaná pár zrníčky hrubě drceného pepře. Celek je velmi lahodný, přiměřeně drsný a přitom průzračný - jako člověk, který působí navenek neotesaně, ale po čase oceníte, že neumí lhát.

U všech vůní je poznat, že vzešly z téže kuchyně, ale jsou navzájem dobře odlišitelné, každá je z jiného soudku. Pan Hiram Green osobně vyřizuje objednávky a jeho rukou je psaný i batch code na spodku krabičky (ty jsou z hnědého kartonu a příjemně skladné, neokázalé). Flakon padne krásně do ruky a je na něj radost pohledět; vzorky chodí v plastu s rozprašovačem. Pomyslné návštěvy v tomhle krámku rozhodně nelituju.

Doplním, že od doby, kdy jsem toto psala, se portfolio značky rozrostlo o vůni Hyde a Lustre. Těším se, že sem brzy přidám dojmy ze zkoušení.

alibi 04.07.19 14:39

@Jitka77 krásně popsané. :srdce: Já se na první přivonění zamilovala právě do Slowdive.

Jitka77 04.07.19 15:43

@alibi Slowdive mě napoprvé malinko zklamala, přišla mi slabá a jaksi nedomrlá, ale pak jsem s ní strávila jeden den a bylo to příjemné, i jsem ji na sobě celý den cítila - mililitr ale na ten pocit padl určitě.

Slabší intenzitu vnímám obecně jako vlastnost všech (uvidíme, co Hyde, to by měl být silák). A taky přemýšlím nad jejich trvanlivostí z hlediska dlouhodobého uchování flakonu :think:

Shangri La mi po opakovaném nošení v první fázi dost připomíná Coco (zkoušela jsem je i vedle sebe), jen bez elegantní Chanelovské špičky, je to spíš taková sympatická holka odvedle a broskev je určitě výraznější.

alibi 05.07.19 09:16

@Jitka77 mně naopak stačilo jedno stisknutí vzorku Slowdive odpoledne a do večera jsem ji cítila. Do prostoru moc nešla, ale kolem se držela hezky. Určitě ji koupím a tak dva odstřiky pustím . Shangri-La ti závidím, už ji bohužel nevyrábí, a ještě uvažuju nad Arbole Arbole, to pačuli je tam zpracované neuvěřitelně pěkně. Hyde je opravdu silák. Zauzené dřevo a kůže. A kupodivu jsem se bránila dat Moon Bloom na kůži, mám to s tuberozou složité, tak jsem jí dala na koleno a tam se mi líbila velmi ;)

Jitka77 05.07.19 12:57

@alibi No já odstřik Shangri La - nebo dva - klidně taky pustím ;-) moje už byla na lopatě v inzerci, ale pak mi zájemkyně napsala, že se mrkla na stránky a že ji Hiram nabízí s třetinovou slevou (tak si ji koupila tam), začínám chápat proč :think: to je teda škoda… on měl úplně na začátku myslím ještě jednu další, kterou pak přestal dělat…

Arbolé Arbolé je opravdu nevšední a moc pěkná :hug: Moon Bloom bych mohla zkusit třeba na palec u nohy, to by mohlo být tak akorát pro mě 8-)

alibi 05.07.19 13:32

@Jitka77 oficiální vysvětlení konce Shangri La byl zákaz používání vetvičníku, alespoň tak to napsal Hiram Sylvě (Červánek) , vedle se o tom debatovalo, ale pár věcí v tom vysvětlení opravdu nesedí.

balula 05.07.19 16:00
@Jitka77 píše: … on měl úplně na začátku myslím ještě jednu další, kterou pak přestal dělat…

To byla Voyage - občas ji na ebay ještě vídám

Jitka77 05.07.19 17:01

@balula Jo, díky! A zkoušela jsi ji?

balula 05.07.19 17:13

@Jitka77 ano, měla jsem k dispozici vzorek, ale nepřipadala mi ničím zvláštní. povedená, to ano, ale takových vanilkových ambrovek je spousta :-)

Jitka77 15.07.19 13:41

@balula Tak to jsem o moc nepřišla… díky za přiblížení :-)

Dneska jsem vyzkoušela dva nejnovější přírůstky do portfolia značky.

Lustre je postavená na růži. Jedním slovem šťavnatá, jako byste v hodně velké pěsti drtili hodně velkou hrst čerstvých okvětních plátků. Žlutorůžová, přičemž žluté je tam pro mě pocitově (asi i díky stopě citrusů) víc. Po rozvonění mírně nakyslá, jen docela lehce olejová. Postupně se přidává i vlhká zelená svěžest drcených listů. Vůně je přírodní tak, že mi skoro nepřipadá jako parfém, spíš nějaký aromaterapeutický prostředek…

Hyde Tak tohle je hodně výrazná a silná vůně - tmavá, drsná, trpce svíravá, skoro až nahořklá. Zpočátku převážně kožená, později dřevitá. Vidím kůlnu někde u trati, po které už dávno přestaly jezdit vlaky, a vevnitř chlápka, co si právě zul boty. Nad pražci se tetelí vzduch a štiplavé živočišno se zvolna rozplývá v podvečerním světle. Velmi svérázným způsobem klidná a vyrovnaná vůně.

alibi 15.07.19 15:48

@Jitka77
Lustre mám zpočátku výraznou růži, ale takovou kovovou, jakoby mě řezala nožem, později se uklidní, ale přes ten úvod se nepřenesu
a Hyde je zážitková vůně. taková, kterou si procítíš doma v klidu a opravdu si ji užiješ, ale do práce by ses asi takovou vůní nenavoněla. možná na chlapovi by to bylo jiné. pozor - tekutina barví

Jitka77 15.07.19 15:56

@alibi Hyde by se mi na muži opravdu líbila - ale takhle ráno zamávat, nic do všedního života 8-)

alibi 15.07.19 16:55

@Jitka77 jj, přesně :)

alibi 23.07.19 16:46

Hiram Green už je k mání i online
https://www.dotekslunce.com/…/hiram-green

Váš příspěvek