HISTORIE PARFÉMŮ

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
michala333 3.11.17 14:17

nádherné VYPRÁVĚJ

Som nesmierne rada za založenie tohto vlákna.
Neskutočne pútavý a s NEPOCHYBNE veľkou láskou písaný príbeh od parfumovej HARCOVNÍČKY Jitky je VEĽKOU výzvou a zároveň ZAMYSLENÍM pre ADMINOV tohoto fora, aby venovali OVEĽA viac pozornosti takýmto NESMIERNE cenným a prínosným článkom, ktoré majú čo povedať AJ mladej generácii…
Ale bude tomu SKUTOČNE tak ???? :-?
Pre mňa osobne sú parfumové príbehy aj recenzie důvodom, aby som tu naďalej OSTALA :srdce: :srdce: :srdce: ČIŽE si to svoje nájdem

A naivné a ÚPLNE bezduché kozmetické články o novodobom líčení z iných prevzatých portálov si všímať určite nebidem

WHAUK

Kjitka 3.11.17 15:58

Tak jsem hledala odpověď na dotaz, jak se do parfémů dostala vůně kávy, kakaa, čokolády…
Původně prý si lidé všimli, že parfémy, které se do Evropy vezly v lodích spolu s kávou a kakaem jsou pro lidi přitažlivější a zkoušeli tedy u těch nejdražších…vypadá to logicky, ale jestli je to pravda?
Dnes vyšel na toto téma zajímavý článek

https://ona.idnes.cz/…-/krasa.aspx?…

je tam sice i kosmetika, ale myslím, že je to dobře napsané.

Eunika 3.11.17 17:57

@Kjitka Jitko, str. 1, krásné čtení, precizní práce. Muselo Tě to stát hodně moc času. Obdivuji a smekám. :kytka:

Kjitka 3.11.17 18:06

@Eunika děkuji, já vůně miluju, tak se ráda podělím… :kytka:

porjk 3.11.17 18:54

@Kjitka , @Biely kvet děkuju za úžasné počtení a poučení. :rose:

Kjitka 3.11.17 19:55

Čtení k ranní kávičce 7

Legenda zvaná CD – taky jak to bylo s vůněmi v ČSSR…

Jeden z nejznámější lidí francouzského módního průmyslu, Christian Dior, se narodil 21. ledna 1905 ve Francii a zemřel 23. října 1957 v Itálii. Během svého života se proslavil v mnoha zemích a jeho jméno žije spolu s jeho módní značkou dodnes.
rodným městem byl Granville Manche ve francouzské Normandii. Christian byl nejmladší ze tří sourozenců, měl staršího bratra a sestru.
Začalo to už v roce 1947, kdy se začala psát legenda o králi módy.
Hubená válečná leta skončila před 2 lety a Dior hýřil metry tkanin – délky šatů i plášťů klesaly níže, bohaté sukně – prostě kolekce byla bombou, festival luxusu, dostatků a umění prostě NEW LOOK…
Za pouhých deset let bylo vybudováno celé imperium – 28 krejčovských atelierů a 5 modelových domů, kde 140 zaměstnanců ročně vyrobilo kolem 12 000 modelových oděvů, na jeden model bylo třeba 200 pracovních hodin.
Hektický život vedl k infarktu – v pouhých 51 letech.
Od roku 1961 se stává uměleckým šéfem firmy Marc Bohan – pamětnice, jsou tu? Vzpomenou na modní přehlídku v Lucerně v polovině 60. let.
Mimochodem, jako mladík prošel takovými domy jako Piquet, Lucien Lelog, Molyneux a Jean Patou.
Uznával hravost, svůdnost, nenucenost před očima vidím Kateřinu Hepburn.
Jeho první kolekce byla SLIM LOOK.
Tak, hadříky máme…a čím budeme vonět?
Hned na první přehlídku v r. 1947 byl připravený i první Diorův parfém – Miss Dior, který byl vytvořen pro jeho sestru Catherine.

Složení vůně bylo krásné: gardénie, galbanum, bergamot, karafiát, kosatec, jasmín, konvalinka, růže a narcis… květiny, které rostly v zahradě v Granville, kde Christian s Catherine vyrůstali.
Byla to klasická chypré s ostrým galbanem a samozřejmě hromadou větvičníku. Poctivá vůně, na jejíž rozvonění si člověk musí počkat. Flakon byl ve tvaru amfory ze skla Baccarat a symbolizoval „New Look“ styl Diorových šatů, zdůrazňující ženské křivky, představených na této přehlídce. Symbol bažení po luxusu a kráse po hladových a ošklivých válečných letech, které bylo společné Christianovi i Catherine. Zdroj – přeloženo z Elle.
Je zajímavé, že v polovině 70. let se domlouvala spolupráce Astrid s Diorem, která vedla až k otevření první prodejny v Praze, Pařížské ulici.
Prapůvodně se domlouvala mnohem větší spolupráce . Dior měl zájem o naše sklářské umění…čili my bychom vyráběli zajímavé flakony a oni by je plnili vůněmi.
V té době se sem tam prodával Dior i v parfumeriích - kromě Tuzexu – vždy před vánoci a MDŽ. No prodával…kdo měl známou vedoucí v parfumerii, tak si vybral…a ona mu diskrétně podala zabalený balíček…
Diorella stála 180,– Fidji 195,– Nina Ricci Farouche 180,– potom jestě Madame Rochas, tam už si cenu nepamatuji…
Potom ale přišla soudružská pomoc na tancích, dohoda s Diorem…ale i jiným partnery v průmyslu…padla…
Ale pokudbylo třeba podpořit prodej, otvíral se nový obchoďák a podobně…byla akce, kde se světové parfémy objevovaly. Třeba kazety ročních miniaturek Lalique – kolem 1600 za 4 ks, a taky právě Dior, abych se obloukem vrátila k tématu…křesílko a na něm trůnila miniaturka…tam už byla cena 950,– ve srovnáním s dneškem – naprosto směšná

Kjitka 3.11.17 19:58

při hledání jsem narazila na blog jedné aromačky, právě k Miss Dior
dám sem odkaz
cokoli z toho kopírovat prostě bez povolení autorky neudělám

https://parfumerka.wordpress.com/…okrat-jinak/

třeba vám pomůže k zařazení právě vaší Miss

Kjitka 3.11.17 20:07

ještě jsem si uložila tohle

https://www.dior.com/…an-dior.html

Biely kvet 3.11.17 20:13

SLÁVNE MENÁ HISTÓRIE PARFUMOV - 3. časť

V 20. storočí sa parfémy stali bežnou súčasťou života širokých más ľudí. Od čisto prírodných ingrediencií sa prešlo k syntetickej chémii…
Začiatkom 20. storočia sa v Nice narodil EDMOND ROUDNITSKA (1905 - 1996), ktorý ako parfumér pracoval pre firmu Roure Bertrand Dupont, v ktorej strávil mnoho rokov. V roku 1943 prešiel k De Laire, kde stretol Marcela Rochasa. Predstavil mu svoju vonnú kompozíciu, dnes známu ako Femme. 

Sám autor spomínanej slávnej ovocnej chyprovky sa vyjadril, že nevznikala ako inšpirácia francúzskym vidiekom, ako by sa mohlo zdať, ale v najhorších dňoch vojny.
Po skončení 2. svetovej vojny v roku 1946 založil v Courberoie ( blízko Paríža) spoločne s manželkou Art et Parfum - súkromné laboratórium, v ktorom sa vyrábali parfémy.
Zásadné preň bolo stretnutie s Christianom Diorom, pretože dalo vzniknúť legendárnym vôňam ako Diorama, Diorling, Eau Fraiche, Diorissimo, Eau Savage, Diorella…

Pri vyhľadávaní informácií o GERMAINE CELLIER (1909 - 1976) som očakávala fotografiu muža…no čo už, nie je to prvýkrát, čo som si podľa mena pomýlila pohlavie parfuméra… :-) Bola prvou ženou - parfumérkou- a to v čase, kedy dominovali muži. V roku 1930 bola prijatá ako chemik do firmy Roure Bertrand. Jej prvá vôňa Elysées 64-83 pre Balmaina vyšla v roku 1946. Nasledovala Vent Vert, Miss Balmain, Monsieur Balmain…Najznámejšími sú určite Bandit Robert Piguet z roku 1944 či Fracas z roku 1948. V roku 1947 vytvorila parfum Eau de Coeur Joie - Nina Ricci. 

…do tretice sa spolu pozrieme na tvorbu ďalšieho slávneho parfuméra. Je ním FRANCOIS DEMACHY, narodil sa v roku 1949. Strávil takmer 30 rokov v spoločnosti Christian Dior Perfumes. Je známy výrokom: „Netvoríte pre seba, tvoríte pre ľudí.“
Jeho tvorbu reprezentujú parfumy Hypnotic Poison, Midnight Poison, Miss Dior, Fahrenheit Le Parfum, Addict,…Inšpiráciou k vytvoreniu parfumu Poison Girl bola krehká pochúťka - kandizovaná ruža.

Je autorom exkluzívnej kolekcie desiatich parfumov La Collection Couturier Parfumeur.

Kjitka 3.11.17 20:21

@Biely kvet superrrrrr

jen malý návod…ale ověřovat, aby nebyly výjimky
pokud má křestní jmého ve frán ině na konci e…je to žena
jean - on
jeanne…ona
michel..on
michelle ona

Kjitka 3.11.17 20:26

@Biely kvet hele

http://perfumeshrine.blogspot.cz/…n-force.html

jinak jen můj dojem…asi jeho maminka nebyla provdaná a on má ženské…asi polské? příjmení

něco jako lempicka…to tedy byla žena, jen jako příklad

Biely kvet 3.11.17 20:28

@Kjitka Ďakujem, človek sa učí celý život… :rose:

Kjitka 3.11.17 20:37

@Biely kvet no právě…a já jsem ráda, když mi někdo řekne, že jsem blbec, že správně je to takhle…
„znalci“ čtou lempika…a kdo opravdu ví, tak to čte polsky…lempicka

nebo italština
moschino…to h tam je proto, aby se nečetlo mošíno,…ale moskíno
a jak přečteš schiaparelli? když víš, že je to italka? správně skiapareli

Kjitka 3.11.17 20:39

@Hanka H to čumím…děkuji…zase jsem chytřejší

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek