Hledá se vůně

Arome maude 24.11.10 11:13

Hledá se vůně

Jdu si sem pro váš názor.
Hledá se parfém k vánocům. Pro mě - celkově sportovně-elegantní, nejraději mám červenou barvu, vůně by to měla být na celodenní užití, do zaměstnání.
které voní:
Opium, No.5, Coco, Alien, orienty od Sáry (hlavně Montale ale i jiné) a vůně vintage od Chanelu
a které nevoní:
Hermes - zahrada Nilu, Addict, Allure, Jadore, ( celkově: výrazně cítitelná vanilka, bombonové a citrusové nee)

Chtěla bych udělat změnu, parfem by to měl být sehnatelný (kupuje zamestnavatel a limit je 1500). Vůně by to měla být výrazná, ale pro okolí snesitelná, originální.

Na tomto webu - v databázi a čtením na foru jsem strávila mnoho hodin. Našla jsem podle složení vůni, která by to mohla být a pak se dívala na recenze a na poličky uživatelek, které ji hodnotily buď kladně (jestli tam má nějakou mou lásku) anebo záporně (jestli jí tam leží něco, co nepoužívám).

Stránka:  1 2 3 Další »
1Miru 24.11.10 11:36

…no,
v prvé řadě - ten limit je reálný, pokud chci kvalitu výše uváděných používaných vůní, pouze na internetu, myslím.
Pak se dá vybrat.
Např.:
Le Basier du Dragon Cartier
Black Orchid Tom Ford
Le Parfum Sonia Rykiel
Magie Noir Lancome
Safari Ralph Lauren
Gucci by Gucci EdP
Boucheron Pour Femme EdT

třeba…

Arome maude 24.11.10 11:43

díky moc, projdu si jejich složení. znam jen Gucci ze seznamu

sojka751 31.12.12 16:36

Kdo pomůže najít vůni?

Do včerejška, kdy jsem, narazila na arome.cz by mě nenapadla taková drzost, ptát se na něco na základě tak obecných info, jaké mám. Ale vidím, že mnozí z Vás jsou velice zběhlí, tak třeba mi někdo pomůže:) Parfém, který hledám jsem ucítila dvakrát - poprvé 2009. Jednou na muži, jednou na ženě - takže to je asi nějaký unisex. Vůbec jsem necítila žádné ovoce ani květiny, jen nádhernou čistou luxusní vůni nějakého podle mého dřeva. Soudím, že se jedná a něco dostupného u nás v ČR, protože slečna, která tím voněla mi nepřišla jako femme fatale, která právě přicestovala z Paříže. Propásla jsem příležitost se zeptat a za dva roky už jsem na nikoho s touto vůní nenarazila. Tak prosím, kdybyste náhodou věděli o nějaké unisex dřevité vůni, která není přesládlá, nejsou tam cítit ani květiny ani ovoce a byla či snad ještě je k dostání v ČR, dejte vědět.

eleonen 31.12.12 17:59

@sojka751
Mě takhle voní Eau des Merveilles, je sice dámská, ale na muži si ji umím představit. Má ve složení citrusy, ale není to žádná citronáda, příjemně korensponduje s dřevitými tony, nejvíce jsou cítit v začátku pak ustupují.Je to taková vůně lesa u pobřeží. Na mě se rozvoní hodně pánsky. Napadla mě z těch dostupných.
Ovšem nejlepší dřevo je Un Cedre od Lutense,unisex bez cukříku či květin je opravdu krásná… ten se ovšem nedá sehnat jen tak

sojka751 31.12.12 20:04

Děkuji Vám moc, Un Cedre jsem si po hodinách hledání vypsala jako tip. A co říkáte na: Lacoste pour femme, Coromandel od Chanel, Vetvier pour elle a Bois de Armenia od Guerlaina? Od Lutense jsem si ještě vypsala Sa majesté de rose (tam si tedy nedělám iluze o čistém dřevu:), Serge Noire, Chypre rouge… .

sojka751 31.12.12 20:07

Ještě jsem zapoměla na Fille en Aiguilles od Lutense. Ten mi podle popisu připadal taky jako žhavý favorit.

jerry 31.12.12 20:56

@sojka751

V roce 2009 ale byly Lutensovy vůně v ČR totálně nedostupné.

Lacoste pour Femme bych vyloučila - to je klasická dámská tělová pižmovka.

Bois d´Armenia a Fille en Aiguilles (a Feminité du Bois - taky od Lutense) by popisu vcelku odpovídaly - ale jejich dostupnost byla v ČR v roce 2009 nulová.

Vetiver pour elle se už nedělá - a obecně dostupná taky nebyla

Napadly mě arabské parfémy - ale ty taky nebyla v té době nijak zvlášť obecně dostupné.

Pokud by to měla být obecněji dostupná vůně, tak by možná stál za zkoušku dámský Cabaret a Madness
Mohla to být i nějaká vetiverová vůně - Terre d´Hermes, Encre Noire pánská verze, Vetiver od Guerlain (ač pánské, jsou mezi dámami hodně oblíbené).

A zkus projít tato vlákna - možná narazíš na nějaký tip:

http://www.arome.cz/…panska-6822/
http://www.arome.cz/…evita-23385/

danaada 31.12.12 21:13

Nejběžnější unisex, který cítím na dívkách i na chlapcích, je ck one, tak pokud to bylo něco obyčejného, tak bys mohla zkusit i toto.

vonegut 31.12.12 23:04

@sojka751

Z dřevitých vůní mne napadají jen samé nedostupné. Krásné dřevité vůně má Kerosene: optimistickou Santalum slivers, nebo kořeněnou ryze dřevovou Wood Haven.

Ještě je možnost nechaz si zaslat odstřiky, některé e-shopy např. v Německu je zasílají, například ALZD (www.ausliebezumduft.de)

  • Citovat
  • Nahlásit
jerry 31.12.12 23:07

03 Century - to je nejdřevitější dřevo, unisex (ale v roce 2009 byla tato vůně stejně relativně ne/dostupná jako dnes)

zdensy 1.1.13 15:17

@jerry , ano, Cabaret by to mohl být.

vonegut 1.1.13 20:03

@sojka751

Hodně cendrová je ještě tato, ale to jsou loňské sněhy:-)

http://www.arome.cz/…eberg-cedar/

  • Citovat
  • Nahlásit
sojka751 1.1.13 23:01

Děkuji vám všem moc, neodolala jsem a koupila po internetu Un Cedre. Asi to nebude přesně to, co jsem cítila,když píšete, že r.2009 zde Lutens nebyl dostupný, ale popis zní lákavě a aspoň budu mít v budoucnu záminku kupovat další parfémy:)
Každopádně kdyby ještě něco někoho napadlo, tak dejte vědět . Všechny rozumné tipy si píšu pěkně pod sebe… . Škoda, že ve většině parfumerií nemaji takové znalosti o vůních a parfémech, jako mají některé/někteří z vás.

eleonen 2.1.13 14:29

@sojka751
Můžu se zeptat kde jsi kupovala? Jednu dobu jsem sháněla pro přítele a nebylo to tak jednoduché. Nakonec jsem sehnala odstřik a zabavila jsem jej, vůně mi sedí a uvažuju o celém flakonu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek