Hledám první fázi Lalique:Encre noire

Ava 9.12.16 01:15

Hledám první fázi Lalique:Encre noire

Prosím prosím o pomoc. V pánských vůních zcela tápu, ale po dlouhém vybírání jsem partnerovi koupila Encre noire od Lalique, protože tak, jak voněla na mně, to bylo přesně to, co se mi k němu hodí. Po počátečním nadšení, že i jemu sedí podobně, to nakonec samozřejmě neklaplo :( Začátek byl super - nejsem žádný znalec a popisovat moc neumím, ale -různá dřeva, koření, spíš teplé, ale zcela nesladké. Žádnej les, hlína, zatuchlost, nic takového… Jenže vůně se na něm rozložila na sice hezkou, ale značně sladkou, téměř unisexovou vůni (asi si ji nakonec teda nechám já), a to navíc cca za tři hodiny. Neříkám, že ta výsledná podoba by byla špatná, ale já bych raději tu popisovanou první podobu… nemáte prosím někdo tip nebo doporučení? moc děkuji!!!!!

vyhryz1 9.12.16 17:14

Nějak mi to nesedí, nebyl to spíše Equus ? ten je krásně kořeněný, čajový a nesladký. Encre noire, že by se rozležel do sladka se mi moc nezdá, tam ta zemitost je a hned po nástřiku a prakticky se ta vůně nemění.

Ava 10.12.16 19:20

Ne, je to Encre noire. Prostě se na něm rozložil takto - shodli jsme se na tom oba. Možná ten popis není přesný, ale pokud prostě znáte něco podobného jako je EN, zkusím, jestli to nebude mít vývoj jiný… děkuji.

haschm 10.12.16 20:24

Není to asi úplně nejjednodušší rada, ale zkus Sycomore. Mám to ale jen načtené nikol vyzkoušené, neboť mi Encre Noire vůbec nic neříká- pro mne je to bonbon Lesněnka :)

Ava 11.12.16 16:37

Já nevím, možná se jen špatně vyjadřuju nebo spíše nemám tak vycvičený nos.. :nevim: jasně, je to dřevité, ten les tam je, tmavej, ale žádná vlhkost, žádná svěžest - a to je super! Ale fakt to za tři hodiny bylo z velké části pryč a zůstalo jen trocha dřeva a dost sladkosti. :,(

Frankie 11.12.16 16:54

@Ava
Je to jako ležet na hromadě suchého uhlí, to odpovídá.
Možná vlastníte novou verzi vůně, nejsem si jist, kde parfémové atributy jsou jaksi poslabší oproti dřívějšku.
Nejpodobnější jsou Sycomore, EN Sport, EN à L'Extrême, etc.
Záleží samozřejmě na chemii nositele.
Pánskou verzi EN nosí i dámy.

nisarga 15.5.19 08:34

Váš popis je opravdu zvláštní. EN neobsahuje tón, který by mohl jít do sladka. Vše jde do „kysela/zelena až hněda“. Pokud chcete zkusit něco podobného, velmi drahou volbou by mohl být Chanel Sycomore (https://www.fragrantica.com/…re-4688.html), nebo bych doporučil očichat Terre D'Hermes Eau Intense Vetivér (https://www.fragrantica.com/…r-50672.html), který je podstatně méně temný, ale pro masy daleko „líbivější“.

FlirtBoy 15.5.19 12:18

tohle…

http://www.parfemovenebe.cz/…-noir-100-ml

(neplést s verzí Intense)

Váš příspěvek