Hledám vůni z počátku 90' let

morricone2209 08.09.12 20:19

Hledám vůni z počátku 90' let

Hledám vůni z počátku 90' let.Moc poznávacích znaků nemám.Jen to, že to byla velmi silná ,pánská snad i taková ostrá (asi pepř,kmín ? :) ) a musela být asi i drahá (na tu dobu) ale i dostupná (asi vynechme Lutens atd..)Protože je nemám vyzkoušené myslím že to mohlo být něco na způsob Boss no.1, snad Adidas 1,Azzaro to není ,snad nějaký Chanel ? fakt nevím zkusíte poradit případně si vzpomenout ??

Reklama

Myskamauska 09.09.12 11:57

Tak aspoň napiš jak vypadal flakón nebo krabička. Že byla vůně silná,tak to je trochu málo.

morricone2209 09.09.12 12:16

to já ale vůbec nevím :) ,já tu vůni jen cítil na ostatních!

Myskamauska 09.09.12 12:22

Tak to by musel být někdo věštec,aby to poznal.
A i kdyby ji tipoval třeba správně,tak ty zase nebudeš vědět jestli je to ono,protože nevíš jak vypadal flakón.
Podle mě je skoro nemožné se vůně dopátrat.

barbucha 09.09.12 12:49

No, v devadesátejch letech nosil každej světák přece Fahrenheit :mrgreen:

albeni1 09.09.12 13:53

Anebo Drakkar Noir? Taky poměrně oblíbená.
Ale je ještě o něco starší, než z devadesátých let.

morricone2209 09.09.12 18:41

Jak Fahrenheit tak Drakkar Noir znám a ty to nejsou.Ach jo to asi bude těžký :(

Lili30 04.05.17 00:05

hledám vůní

Měla bych dotaz hledám už dlouho vůni z počátku 90.let jen si pamatuji sprej s rozprašovačem byl černý (kouřový) takový měňavý připominajici hologram,kdyby někdo věděl byla bych moc rada, vůně byla přijemná ,děkujji

Lili30 04.05.17 14:45

je dámský a vypadal nejpodobněji co jsem našla takhle akorát černý a to lesklé barevné po celém flakonu i víčko

Frantatata 04.05.17 14:51

@Lili30
Určitě to dříve nebo později dořešíme.

Luboš66 28.08.17 15:03

Nerval Musk Men

Marně sháním alternativu za Musk ( https://www.arome.cz/…al/musk-men/ ) používaný v mládí, který se již bohužel nevyrábí. Ani jedna z vůní, stejně označených, se této ani vzdáleně neblíží. Prosím pamětníky se současnými zkušenostmi o laskavou radu.

Frantatata 29.08.17 13:43

@Luboš66

Musk Men Pur od Perfumes Nerval/AOK-Nerval se začala vyrábět od roku 1982 ve 3 koncentracích, EDT, EDC, AS.
Nezjistil jsem prakticky žádné informace, jak to vonělo, ani to netuším.
Pokud bych je nutně potřeboval, vím o 3 lidech, kteří ji možná ještě vlastní.
Na Amazonu se nyní dá sehnat AS, na ebay shower gel, asi Vám tím ale nepomohu.
Jestliže další vůně s podobným názvem (nebo Moschus nebo dámské) od téže značky podle Vás nevykazovaly obdobné rysy nebo vyznění, zajímal bych se o pánské pižmovky mezi 70.-80. roky, firmy, které je vyráběly a přetrvaly do současnosti.
Napadá mne spontánně Jōvan.
Počítejte s tím, že v té době se pracovalo s jinými ingrediencemi a koncentracemi než nyní.
Dále bych Vám poradil zkusit testovat arabské pižmovky ze současnosti.

Příspěvek upraven 29.08.17 v 16:29

Luboš66 29.08.17 16:17

@Frantatata
I další vůně pánské řady Musk ( Free, Soul, Sport…) od Nerval byly podobné a stejně fajn jako Men Pur. To jen ty současné vůně Musk (Alyssa Ashley, Jovan, Musk collection…), které jsem zatím vyzkoušel, se neblíží těm původním od Nerval. Cestou shánění původní vůně na eBay, s nejistým výsledkem a desítky let starým výrobkem, se asi vydávat nebudu. Zkusím vyzkoušet váš tip arabských pižmovek. Ještě jednou děkuji za tip a strávený čas.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama