Hodnocení recenzí a recenzentů

Chandler 12.10.16 13:23

Hodnocení recenzí a recenzentů

Navrhuji, aby možnosti uživatelů arome.cz byly rozšířeny o hodnocení jednotlivých recenzí a recenzentů.

Současně navrhuji změkčení kritérií pro uveřejnění prvních tří recenzí, nebo úplné odstranění této administrativní „bariéry“ pro nové recenzenty. V této souvislosti navrhuji, aby byla pro čtenáře recenzí doplněna možnost kromě chronologického seřazení recenzí i podle hodnocení jednotlivých recenzí (recenzentů).

Domnívám se, že takovéto rozšíření možností čtenářů recenzí by mohlo také recenzentům poskytovat relevantní zpětnou vazbu ve vztahu ke kvalitě jejich recenzí. Toto řešení by podle mne mohlo účinněji a ve větším rozsahu (ne jen u prvních tří recenzí) „regulovat“ kvalitu recenzí, než pouhá administrativní „selekce“ u prvních tří recenzí. Kromě uvedeného se domnívám, že se tak vytvoří i určité „soutěžní prostředí“, které bude recenzenty pozitivně motivovat k napsání co nejkvalitnější recenze, namísto negativní demotivace spočívající v obavách některých nových recenzentů o to, jak (a jak dlouho) jejich recenze bude adminem hodnocena.

Jen doplním, že rozumím i zřejmě značné části čtenářů recenzí, kteří by se často museli ke kvalitním recenzím jaksi „prokousat“ těmi (pro ně) nekvalitními. Tady by mohla pomoci možnost volby čtenáře, který by si mohl „filtrovat“ recenze podle celkového hodnocení recenzentů, nebo hodnocení recenzí samotných. Domnívám se, že výsledek takového filtrování by pak byl obdobný, jako v případě preventivní selekce recenzí adminem. Rozdíl by však byl v tom, že rozhodnutí o tom, které recenze (recenzenti) budou individuálně čtenářem odfiltrovány(i) by bylo na samotných čtenářích a jejich vkusu a nárocích. A takový filtr by měl u každého recenzenta dopad samozřejmě na všechny jeho recenze, ne jen na první tři.

Budu rád pokud se k tomuto návrhu vysloví pokud možno co nejvíce aromáků, aby tento návrh získal potřebnou relevanci. :mrgreen: Vítány jsou souhlasné i nesouhlasné příspěvky, výhrady a samozřejmě i veškeré „pozměňovací a doplňovací“ návrhy. :mrgreen:


Reklama

alibi 12.10.16 14:34

@Chandler jsem pro zrušení tří schvalovaných recenzí. ráda bych měla možnost své recenze zpětně opravovat. hodnocení a setřiďování dle počtu kladných a záporných by bylo dost zajímavé a filtry na uživatele taky. prostě - ať si každý napíše svůj názor a já jako čtenář mám možnost ho třeba i pro svůj pohled zneviditelnit, mám - li tu potřebu.

Hermesfan 13.06.17 11:10

Chcem sa opýtať admina prečo púšťa von tie katastrofálne a primitívne recenzie nových členov, sú absurdné, kedysi takéto žvásty nemali šancu!

Medojedka 13.06.17 11:19

Protože „pravidla“ pro vytvoření recenze jsou shrnuta v tomto upozornění, které se objeví po kliknutí na „Přidat recenzi“:

Nová recenze parfému

Tipy a pravidla na voňavou recenzi:

Popište, jak vám vůně skutečně voní a proč se vám vůně líbí nebo naopak nelíbí. Vyhněte se informacím o jejím nákupu, dotazům a v neposlední řadě inzerci*.

Pište česky/slovensky s diakritikou, ať se hezky čte a než ji uložíte - přečtěte si ji ještě jednou

Tj., opět změna k horšímu. Psala jsem o tom i do Dotazy a připomínky pro admina.

Frantatata 13.06.17 11:53

K těm „dekadentním“ a zabijáckým recenzím, tedy takovým, co pyšně plodí „zdejší chovanky ústavu pro slabomyslné“.
Tady by řvaly (plakaly) strachem i děti v mateřské školce…
Pomohla by možnost je známkovat, popř. možnost k nim připsat nějaký vroucí, povzbudivý nebo naopak ochlazující komentář.

My jsme s oblibou v mládí říkávali, hoďte na ně sítě!

Eunika 13.06.17 19:30

Dříve byla kolonka na recenze a na komentáře k vůním. Sama jsem pár postřehů k několika vůním do komentářů napsala a chodila jsem si komentáře ostatních dost často číst. Vše, co bylo v komentářích zmizelo, nebo to jen nemohu dohledat???

Hanka H 13.06.17 20:10

Pokud někdo spáchá takovýto text, dokazuje, že sám nezvládá interpunkci a stavbu větnou (před … a než má být čárka a v druhé větě je nutno vyjádřit podmět - ať se recenze hezky čte) - v tom případě mi připadá směšné, aby mi schvaloval recenze :lol: !

Pište česky/slovensky s diakritikou, ať se hezky čte a než ji uložíte - přečtěte si ji ještě jednou

Pokud si dobře vzpomínám, dříve bylo doporučováno, aby v recenzích byly zmínky o složkách, intenzitě a výdrži vůně. Je vidět, že na Arome nastalo období „kulturní revoluce“ … :pudl:

Gorilka 14.06.17 07:41

Asi takhle?

Pište česky/slovensky s diakritikou, ať se recenze hezky čte, a než ji uložíte - přečtěte si ji ještě jednou (ti co mají nějakéto dis- nejlépe dvakrát, ročníky narozené po '89 nejméně desetkrát).

mmaat 14.06.17 07:45
@Gorilka píše:
Asi takhle?Pište česky/slovensky s diakritikou, ať se recenze hezky čte, a než ji uložíte - přečtěte si ji ještě jednou (ti co mají nějakéto dis- nejlépe dvakrát, ročníky narozené po '89 nejméně desetkrát).

Nic ve zlém, ale zmiňované poruchy učení začínají „dys“.

Hanka H 14.06.17 09:06

@Gorilka Já bych to tak, jak píšeš, neviděla. Poruchy dysgrafie a dysortografie (i dyslegie) jsou pro jedince jistě v písemném projevu omezující, ale nedomnívám se, že tady je zakopaný :pudl: . Zrovna tak si nemyslím, že by osoby narozené po revoluci musely být nutně na štířu s gramatikou a měly chudou slovní zásobu. Spíš mi to připadá, že tady prostě na jistých místech nejsou odborníci na slovo vzatí, a od toho se odvíjí celková úroveň. Přirovnala bych to ke stavu, kdybych já se svými pouze lehce nadprůměrnými uživatelskými schopnostmi šla někam dělat ajťáka. :cry:

Gorilka 14.06.17 10:14

@Hanka H Obávám se, že úroveň českého školství posledních dvaceti let přeceňuješ.

Marusia 02.07.17 19:54

@Hermesfan máš úplnú pravdu, to sú čo za recenzie?! :pudl: Veď to sa nedá čítať :pudl: :pudl: :pudl: /viz: Matha/ :pudl: :pudl: :pudl:

Příspěvek upraven 04.07.17 v 18:46

mmaat 02.07.17 22:48

Všechny ty „obsažné a všeříkající“ recenze pochází od osob s čerstvě založeným profilem. Někteří si jej založili týž den, kdy byla recenze vložena. Proč admin takové schválí hned, když to někdy trvá i měsíce? Nemůžu se zbavit nahořklého pocitu v ústech při myšlence, že tyto osoby jsou zde nastrčené, aby záměrně snižovaly úroveň zde nastavenou. Zřejmě má tento tah nalákat puberťačky, aby se nebály nás tu obohatit svými postřehy.
Mně trvalo rok, než jsem se s téměř posvátnými obavami odvážila sem svou první recenzi vložit. Je mi z toho smutno…

Hanka H 02.07.17 23:02

@mmaat Magdo, také mám dojem, že v období, kdy jsme my dlouholetí aromáci byli v šoku nad změnami, které nám byly ze dne na den naservírovány, a tudíž jsme se s recenzemi odmlčeli, proběhl nějaký nábor, či spíše zátah na recenzenty. Pravděpodobně někdo počkal v pátek odpoledne před nejbližší střední odbornou školou, vycházející studentky podaroval vzorkem nějaké „suprové vůňky“ :lol: a s příslibem další z nich za pár hodin vymámil „recenzi“ … :pudl:

Ale beze srandy - také mě udivuje, jak je možné, že si někdo založí profil, a téhož dne je mu zveřejněna recenze :pudl: … to zavání nějakou :pudl: ovinou!

mmaat 02.07.17 23:22

@Hanka H Hanko, to by byla ta lepší varianta. Mě jímá podezření, že ty osoby jsou stejně skutečné jako :unicorn:.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama