Houbigant - Duc De Vervins Cologne

Mirka 13.12.08 20:26

Houbigant - Duc De Vervins Cologne

neznáte ji někdo? Má výborné recenze. Existuje i verze Extreme, která je prý ještě lepší.


Reklama

Charles 17.12.08 18:38

Duc de Vervins

Duc de Vervins je téměř kopie Drakkar Noir, který je agresivnější.

Mirka 17.12.08 20:51

Děkuju, přirovnávali je i na Basenotes. Takže někde najdu Drakkar

katerinka 17.12.08 20:57

Mirko pokud chceš zkusit Drakkar, tak já pumpnu otce o vzorek, je to jeho vůně a stejně dostane letos zase pod stromek sadu :D

Vůně je to fakt krásná.

Charles 18.12.08 09:14

Drakkar Noir

Drakkar Noir je podle mne jedna z absolutně nejlepších pánských vůní. Nesmí se to ale přehnat s aplikací. V určitém okamžiku začne vonět naprosto nepopsatelně nádherným způsobem, jehož obdobu dovode vykouzlit také např. Dolce & Gabbana pour Homme nebo YSL Rive Gauche (v ostatních ohledech však nejsou vůbec podobné).

Duc de Vervins se velmi hodně blíží tomu jak voní Drakkar Noir a voní hodně dobře prakticky ihned po aplikaci. Drakkar Noir může někoho odradit počátečním razantním náporem směsi všech možných vůní a působí ze začátku hodně agresivně (až nenositelně) ale po určité době se rozvoní do naprosto nepřehlédnutelné a nádherné vůně.

Duc de Vervins jsem si pořídil pouze ze zvědavosti, zdali nebude ještě lepší než Drakkar Noir (na basenote je srovnávali a měli pravdu) a výsledek : dle mého názoru je Drakkar Noir maličko lepší (zřejmě proto, že je to originál podle kterého až následně vznikla, pořád ještě hodně dobrá a umírněnější kopie s názvem Duc de Vervins).

Důležité je taky zmínit, že Duc de Vervins, který je sehnatelný jen na určitých webech je taky několikanásobně dražší .

Ještě z hlediska složení jsem vystopoval, že role jalovce v Drakkar Noir je nahrazena v Duc de Vervins vůní smrkového jehličí.

Závěrem je třeba dodat, že objevení Drakkar Noir, alespoň pro mne znamená, nalezení té vůně, kterou jsem kdysi znal. Je to vůně, která se mi v 80-letech vryla do paměti jako neskutečná vůně, aniž bych tehdy tušil co to je za značku. Po mnoha letech hledání a zkoušení jsem konečně našel. A to taky díky serverům jako je tento, basenote a jiné.

Lela 18.12.08 12:40

Na mém švagrovi voní Drakkar taky fantasticky.

Mirka 18.12.08 19:55

Díky Katko! :lol:

Na FX není v těch cenách zas až tak dramatický rozdíl. Drakkar je levnější i tam. Na Vánoce už mám nakoupeno, tak můžu v klidu vymýšlet a testovat.
Všem moc děkuju.

katerinka 18.12.08 22:17

Drakkar si můj otec dovezlv 80.letech z Německa jako vzoreček k nákupu Chanelu 5, který tam kupoval pro mamku. Mimochodem mamka Ch5 vůbec nemá ráda :) . Ale k Drakkaru jsme se ségrou a mamkou tenkrát obdivně čichaly. Nikde se nedal sehnat. Až jsem ho po dlouhé době objevila na netu, od té doby ho otec dostává už několik let pod stromek, má ho moc rád a mamka je moc spokojená :D .

Mirka 19.12.08 08:56

Takže radíš, abych místo Ch5 koupila Drakkar, pochopila jsem správně? :lol:

katerinka 19.12.08 09:33

To né, mamka je spokojená, protože Drakkar nosí otec a jí to na něm moc voní. Mamka je na kytky- Miracle So Magic.

Mirka 19.12.08 12:31

Si dělám legraci. Že místo svého Chanelu budu chodit očichávat ta'tku s Drakkarem

4xxx4 29.01.09 11:17

je drakkar noir az takova pecka??klidne bych ji koupil i naslepo,,, hodi se tato vune pro mlade muze?? je mi 24 let

Tanulik 26.02.17 16:14

Houbigant - Orangers en Fleurs

Táto voňa vznikla v roku 2012 a je možno ju pokladať za voňu súčasnú . Orangers en Fleurs však patrí do starého parfémového domu , ktorého korene siahajú až k roku 1775 a je to na voni poznať .
Voňu skúšam už po druhý krát a som rada , že som sa k nej vrátila , lebo je hodná povšimnutia .
Milovníčky kvetinových voní , zbytrite prosím pozornosť , prichádza kvetinový zážitok / len neviem , prečo som ju po prvý krát tak neciteľne odložila :,( /
Dojem po prvom nástreku - rozpačitý . Úvod je skutočne úderný , ostrý , horkasto-drevitý , ylang - ylang a muškátový orech hrajú prvé husle . Na kvetinovú voňu to veru nevyzerá . Ale ako každá dobrá voňa , aj Orangers en Fleurs začne " rozkvitať " tak po 20 minútach . Nastúpi čistý a úderný pomarančový kvet , sekunduje mu bohato jazmín
a tuberóza . Kto túto "trojku " neznášate , nevyváži to ani úžasný flakón na poličku :P
Ale ak biele kvety milujete , neobíďte tento úžasný flakón , lebo toto nie je len voňa o kvetoch . Je to elegancia , noblesa a štýlovosť . Celkovo je voňa po rozvinutí vyvážená , a drží sa takto do konca svojej voňavej sily , ktorá trvá určite viac ako 4-5 hodín , potom slabne . Podľa mňa , voňa nie je vobec sladká , skor by som ju radila k voňam chypré . Z mojej poličky by som ju prirovnala k voňam Gelsomino Nobile alebo Do Son . Doporučujem vyskúšať .


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama