I kosmetika

Lucka 03.04.07 21:20

Ado, chtěla jsem se zeptat, jestli by tu mohlo být i menší forum o kosmetice? Mám na mysli diskusi o takové té „lepší“ kosmetice - co je dobré, co ne apod. Vím, že celý tvůj web je o parfemech, ale třeba by to bylo užitečné doplnění. Holky, co chodí na zdejší forum, možná používají kvalitní kosmetiku a mohly by třeba poradit nám, které chceme používat něco kvalitního (a tím i dražšího), ale nemáme na to, abychom si naslepo koupily krém za 1000kc a po dvou použitích ho daly do skříně. Díky za zvážení :) .

Ada 03.04.07 21:44

Na toto téma je poměrně dost diskuzí na Aukru. Taky jsem nad tím přemýšlela, ale zatím jsem to zavrhla. Mimo jiné proto, že je mi proti srsti podporovat na svých stránkách přípravky, které pokládám za předražené vazelíny a silikony… jsem spíš na přírodní kosmetiku :)

Kaori 05.04.07 06:04

Ahoj Ada,
prepac,ale absolutne s tebou neshuhlasim v tvojomopise o parfeme od Ungara Desnuda. Desnuda sa ani nahodou nepodoba na Ch.Dior Dune…Je to absolutne ina vona…Moj nazor. Papa.

  • Citovat
  • Nahlásit
Lucka 05.04.07 14:19

Ada: to chápu, že nechceš na svých stránkách dávat prostor konvenční kosmetice, když ti není sympatická. Já jsem taky fanda přírodní kosmetiky, používám hlavně Laveru a Urtekram, rádá bych vyzkoušela Hauschku, ale právě že je dost drahý jen tak na zkoušení naslepo, bez doporučení nebo tak. Znáš Biofach (veletrh biopotravin a přírodní kosmetiky)? Už jsem na něm letos byla podruhé, je to zážitek, spousty dobrot všeho druhu, kosmetické značky, které u nás vůbec nejsou, a i od těch, které jsou, je tam sortiment většinou aspoň tak 2× širší než je u nás k dostání. Škoda jen, že se to tam nedá nakupovat…
Používáš také nějaké parfémy od přírodnějších značek? Ono přiznejme si, konvenční parfémy taky nejsou žádný vrchol přírodnosti. Já teď přemýšlím nad L´Occitane zelený čaj s jasmínem.

Ada 05.04.07 18:26

Lucka: přírodní kosmetika tu časem zcela jistě bude, paralelně s parfémy pracuju i na databázi přírodní kosmetiky, ale nechci ji spouštět, dokud tam nebudou komplet základní u nás sehnatelné značky.
Od Hauschky se dá koupit testovací sada, co to zkusit s tou? Nebo vůbec malá balení přípravků, prodávají se i samostatně mimo sady. Já jsem si takhle udělala radost k narozeninám a už vím, že růžový krém je opravdu super, zatímco kdoulový se na moji pleť moc nehodí a tonikum mě navzdory obavám nevysušuje atd.
Konvenční parfémy nejsou moc přírodní, ale co mám dělat, když zbožňuju vůně :) Z přírodních znám zatím pouze toaletky od Lavery a to jsou pěkné vůně, třeba jejich růžová toaletka je krásná růžová vůně, kam se hrabe Miracle So Magic a další růžovky.
L'Occitane je přírodní jen tak na oko - ale možná parfémy jsou na tom líp než ostatní přípravky, jejich složení neznám. Kouknu, až půjdu kolem Fannu.

Kaori: za prvé píšeš do špatného tématu a za druhé Desnudu jsem nerecenzovala, proto je také v sekci „nevyzkoušené“. Uvedený názor patří nějaké jiné uživatelce, což je v článku výslovně napsáno. Pláčeš na špatném hrobě :)

kaori japan 05.04.07 19:20

Ada,len som napisala svojnazor,lebo som ich mala obe…Je to tovj blog a tvoje meno,a tie opisy si robila ty vsak? ved ikto iny tam nemoze vlozit opis parfemu. No nic.Ja som to nemyslela v zlom.len som opravila mylny popis. A tam sa prispievat neda tak som to vlozila tu.No prepac.

Mety 10.04.07 13:15

Děkuji Aduš náhodě, že jsem se dostala na Tvoje stránky, jsem také ulítlá na parfémech, denně si čtu u Tebe nové příspěvky. chtěla bych se Tě zeptat, jestli by nešlo nějak udělat , že by se zobrazila určitá vůně a pod ní by byly naše komentáře k této vůni, kladné i záporné mohly bychom si vyměňovat názory a udělat si obrázek, jak komu bude vonět. Já sama jsem technický antitalent, takže vůbec netuším, jak by se toto dalo realizovat a jestli to vůbec jde.
Přeji Ti hezky voňavý den.

  • Citovat
  • Nahlásit
Ada 10.04.07 14:04

Mety: funkce přidávání a zobrazování komentářů v databázi je zabudovaná od začátku :) Zatím je tam však recenzí pomálu, takže jsi nejspíš na žádnou nenarazila. Když se v databázi zaregistruješ, zobrazí se ti v horní liště odkaz Recenze a tam si můžeš zobrazit všechny recenze najednou. Když si budeš databázi prohlížet jako zaregistrovaná, u každé vůně taky uvidíš odkaz „přidat recenzi“ a můžeš na ni napsat svůj názor.
Zřejmě přidělám nějaký odkaz na recenze i pro neregistrované, aby se zobrazovaly i jim podobně jako to má třeba Elnino. Takhle je to zbytečně schované.
S registrací je to o pár kliků složitější, ale bez ní by to nešlo, skončilo by to bohužel kvanty spamu a reklam místo recenzí.

Lucka 12.04.07 20:50

Ada: Proč myslíš, že L´Occitane je přírodní jen naoko? Je to certifikovaná přírodní kosmetika, podobně jako např. Lavera apod. akorát že ne podle německého systému BDIH, ale podle nějakého francouzského, myslím (pokud si to tedy s něčím nepletu, já ji jinak nepoužívám).

Ada 12.04.07 21:59

Jejich certifikát neznám, ale jestli se nepletu, používají ropné produkty a syntetické konzervanty. Mají hezké obaly, všude spoustu kytiček, řečiček o historii a francouzské krajině, ale mně jsou tím zčásti nesympatičtí - spousta nafouknutého, předraženého humbuku. Na druhou stranu jejich marketingové schopnosti obdivuju. A mají pěkné vůně - jen kdyby si zase cenou nehrály na bůhvíco.

Chava 12.04.07 22:22

Ceny mají tedy poněkud přepísknuté.

Miri 13.05.07 20:59
Lucka píše:
Ada: Proč myslíš, že L´Occitane je přírodní jen naoko? Je to certifikovaná přírodní kosmetika, podobně jako např. Lavera apod. akorát že ne podle německého systému BDIH, ale podle nějakého francouzského, myslím (pokud si to tedy s něčím nepletu, já ji jinak nepoužívám).

Používala jsem od nich hydratační krém s bambuckým máslem a bylo mi divný, proč je po něm pleť tak úchvatně hebká: a ejhle, ve složení jsem našla silikon… V Nivee za dvě stovky by mi nevadil, ale ohánět se řečma o přírodní kosmetice a dávat ho do krému za 825 Kč?

Jinak vůně mají pěkný, jejich jarně-letní třešňová novinka je k sezřání :P

  • Citovat
  • Nahlásit
Váš příspěvek

Další témata z kategorie