Identifikace vůně

Irken 23.11.11 14:49

Identifikace vůně

Dobrý den, na tento web jsem narazila náhodou a ohromila mě šířka znalostí mnohých z Vás, kdo sem přispíváte. Možná mi budete moci poradit. Kdysi (no ano, před dvaceti lety) jsem jako pozornost - vzhledem k okolnostem a osobě dárce se domnívám, že nijak lacinou - obdržela „voňavku“, snad toaletní, snad kolínskou vodu a byla to jednoznačně nejkrásnější a nejvytrvalejší vůně jakou si pamatuji. Dlouho jsem po ní slídila v obchodech, ale nikdy jsem na ni nenarazila.
Takže: balení byla jednosuchá válcovitá nádobka z čirého skla, o něco větší než kabelkové balení laku na vlasy, uzávěr byl stříbrný, logo (snad to bylo logo) byla písmena CD, jestli se dobře pamatuji, tak každé v jiné barvě, snad jedno modré a jedno červené, nejsem si už jistá a název byl nějak jako „korpeletion“, pamatuji se, že mi vrtalo hlavou, zda to může mít nějakou souvislost s kopretinami, které podle mého názoru nevoní.
Vím, že pravděpodobnost, že by po těch letech byla ještě v prodeji je nulová, ale kdyby někdo věděl o jkou vůni jde, třeby by mi mohl poradit něco hodně podobného?
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

jerry 23.11.11 14:56

CD - to by mohl bý Christiana Dior nebo Celine Dion (Celine to nebude, to by časově neodpovídalo).

yunnan 23.11.11 15:11

Nebylo to korperlotion s přehlasovaným prvním o? To je německy „tělové mléko“. ;)

jerry 23.11.11 15:15

Pravda, mohla to být taky tělová voda - některé drží i dost dlouho a dají se používat jako parfém :think:

domenica 23.11.11 15:19

http://img.dooyoo.de/…erlotion.jpg http://www.ms-cosmetic.cz/…/pict949.jpg

a nejspíš vyráběli i nějakou toaletku.

Příspěvek upraven 23.11.11 v 15:23

Evulik 23.11.11 15:21

tiež mám jednu dilemu… dostala som miniatúrku Nina Ricci (jablko), vršok je strieborný, flakón číry, ale farba parfému je fialová!!! Čo to je zač? 8o Má to aj vypieskované číslo do skla, takže fejk to neni, ale klasická Nina je predsa červená, nie? Ja sa v Ninách moc nevyznám :think:
Vyzerá presne takto, ale farba je viac do modra (ako Lolita Lempicka) :mrgreen:
 http://t2.gstatic.com/images?…

Irken 23.11.11 15:39

Děkuji

Jsem užaslá, jak rychlé jsou reakce.
yunnan: ano, bylo tam napsáno Korperlotion, to přehlasované „o“ si pamatuji. A já to považovala za název. A byla to tedy tělová voda a voněla nádherně.
domenica: ano, to je to logo! Prosím, co je to za značku? Dala bych si ji do vyhledavače. Nebo to CD je přímo název produktu? Lahvička je trochu jiná, ale výtvarné řešení sedí, takže to asi bude to, co hledám.
Páni, po dvaceti letech. Jste tu úžasní.

Silvi Fox 23.11.11 17:55

Páni,tak teraz čumím 8o 8o 8o Vy ste to uplne vystopovoli,lepšie ako sam Derick!!! :lol: Ste dobré!

katenka 23.11.11 18:47
Silvi Fox píše:
Páni,tak teraz čumím 8o 8o 8o Vy ste to uplne vystopovoli,lepšie ako sam Derick!!! :lol: Ste dobré!

Souzním…a zírám 8o 8o :potlesk:

bagheta 23.11.11 20:21
Silvi Fox píše:
Páni,tak teraz čumím 8o 8o 8o Vy ste to uplne vystopovoli,lepšie ako sam Derick!!! :lol: Ste dobré!

a aspoň vidíš, že osobnost a cena spolu zas tolik nesouvisí ;) …taky koukám, jak jsou holky rychlý :palec:

Irken 24.11.11 08:21

Jsem namouduši uchvácena. To je tedy servis. Letím objednávat, schválně, jestli mi to bude tak úžasně vonět, jako tenkrát.
Pro baghetu: nechci se dárkyně nepřiměřeně zastávat, ale ono to v tom roce 89 nebo 90 mohlo být klidně poměrně luxusní zboží. V každém případě jsem ho považovala za velmi kvalitní, protože když jsem ji použila při odchodu z práce, řekněme ve čtyři, cítila jsem ji z kůže nejen při převlékání při příchodu domů, ale i když jsem se svlékala večer na mytí.
Jestli ty moje projevy nadšení vypadají přehnaně, tak se omlouvám, ale já mám opravdu strašnou radost, popravdě asi vypadám trochu dementně, blaženě se usmívám a než mi objednané zboží dojde, budu nervózní jak sáňky v létě, jestli je to ono.
Tak ještě jednou všem děkuji.

bagheta 24.11.11 08:45

Však já Tím dárkyni nechci nijak shazovat, nemyslela jsem to zle ;) …a je fakt, že ceny se asi změnily…o to větší můžeš mít radost - budeš mít fajn odzkoušenou vůni za parádní peníze :potlesk: :palec:

daniela 24.11.11 10:34

Ceny a hlavně dostupnost se změnily - v letech 1989 a 1990 to bylo ještě o něčem jiném než teď. (Ale všechno je relativní, teď se přistihnu, jak mi i přecpaná parfumérie připadá nedostačující, je sice plná, ale ne těch správných vůní ;) )

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama