Isabel Derroisné

dzona 13.10.12 18:14

Isabel Derroisné

Francouzská značka, která se tváří, jakoby jejím mottem bylo „Nebýt vidět – nebýt slyšet – neprodávat se“. Že se o ní mizerně cokoli zjišťuje, to je jen přibližný popis skutečnosti, že se o ní nedá najít prakticky nic. Leda to, že ji zastřešuje Yves Rocher. Ovšem neprodává ji. Na Fragrantice je Isabel Derroisné označena za nikovou značku, charakterem vůní ale nepochybně patří do běžných parfumerií nabízejících hlavně mainstream. A jako taková má kousky slabší i ty povedenější, které jsou bez sebezapření nositelné. Ovšem nikové experimenty nebo sofistikované kompozice pro zmlsané perfumisty nečekejte.
Slabinou je špatná dostupnost těchto vůní, shánějí se stejně mizerně jako informace o značce. Ta má sice svůj eshop, ale jen pro Francii.


Reklama

dzona 13.10.12 18:18

Z toho, co jsem zatím od téhle značky vyzkoušela, je jednoznačně nejlepší Le Temps des Reines, která ční nad kategorii mainstream. http://www.arome.cz/…-des-reines/

No a něco z těch dalších:

Lettre à Anna
Pohybuje se na hranici mezi líbivkou květinovou a mýdlovou chypré. Což třeba pro mě znamená, že se co chvíli vynoří pochyby – není to kýč? A vzápětí uklidnění – je tu větvičník a dřevo, je to dobré. To dřevo je zajímavé. Světlé a lehké, velmi příjemné, asi jako vzít do ruky atrapu mýdla ze dřeva. Mýdlo dětské neštípavé, květiny nekonkrétní, ale líbezné. Takže sečteno dohromady – neobvykle kolorovaná mýdlová květinovka. Elegantní. Má předpoklady zalíbit se těm, kdo nemusí mýdlo, i těm, které se vyhýbají květinovým vůním. Příjemná až návyková.
(Proč vydávají tuto vůni za parfémový portrét Ruska, to mi zůstalo záhadou.)

Rose Divine
Tak s tou nebylo co řešit, už při prvním přivonění se ozvala Rose Barbare a její dvojakost – růže mýdlová v napjatém vztahu s růží medovou. Je to k jídlu, a není to k jídlu. Hlava si s tím neví rady. Růže božská působí vedle barbarské laciněji, nebo řekněme úsporněji, aby to nevyznělo tak hanlivě. Jakoby ji smíchali ze zbytků stejných surovin, ale něčeho zbylo míň a něčeho víc, něco zředili. Tím ztratili ambrovou hutnost i provokující tělesnost Kurkdjianovy růže. Rose Divine je jen půvabná bez dvojsmyslných narážek. Lehčí a nositelnější přes den.

Meï Li
Asi to měl být meruňkový krém s kůží. Něco selhalo. Cítím v meruňkách i jalbka a hrušky, v krému hravně mastnotu, takovou mazlavou a dřevitou, jakou vytváří koriandr. Místo kůže omyvatelný ubrus se svým typicky nasládle mastným pachem.
Tahle vůně je mi hodně proti srsti, vydržela jsem s ní sotva hodinu.

Příspěvek upraven 26.11.12 v 21:41

andry 14.10.12 16:58
@dzona píše:
Z toho, co jsem zatím od téhle značky vyzkoušela, je jednoznačně nejlepší Le Temps des Reines, která čpí nad kategorii mainsteam.

nezlob se, ale není tam překlep? :)

dzona 14.10.12 17:19

@andry
No, a koukám, že nejen tam. Jdu si dělat korekturu.

dzona 14.10.12 17:24

Mimochodem, dneska jsem musela vyprat ze šatů Lettre à Anna. A musím potvrdit, co jsem tvrdila: Je návyková. Zatraceně, to je vážně dobrá vůně.
A to jsem měla úplně jiné nákupní plány. I když na druhou starnu asi bude sehnatelná jen s velkým štěstím, protože Lettre à Anna se už nevyrábí, nahradili ji novou verzí s přívlastkem Delicate. Jenže ta podle ohlasů na internetu není zdaleka tak povedená.

dzona 15.10.12 21:45

Něco z novější produkce: Eclat d`Orient
Konejšivá a mimořádně klidná pudrová vůně s bambusem. Navzdory Orientu v názvu tedy žádná smyslnost, indické tržistě nebo dýmající chrámové tyčinky. Orient tu bude znamenat spíš Dálný Východ a konkrétně Japonsko s tamním smyslem pro jednoduchost až minimalismus a komfortní péči o tělo. To se dá ve vůni rychle vystopovat. Než se objeví pudrové pižmo, vůně se stejně nevtíravě věnuje motivu kvetoucího máku. Sice to má být mandlový květ s bambusem a rýží, ale to se dá taky docela dobře přeložit jako mák. Krotký už jako kvetoucí, bez štiplavosti, zraje k mléčné sladkosti uvařené makové nádivky a pak podbarvuje domáckou intimitou pocit pohodlí z pudrového bambusu.
Nevtíravá vůně pro každodenní nošení, výdrž nic moc, drží se při těle, jak se na pižmo sluší.

dzona 26.11.12 21:42

Musela jsem svůj názor na Lettre à Anna zrevidovat, nedala mi pokoj. Je mnohem lepší, než se mi původně zdálo, je úžasná. Takže nový a zasloužený popis:

Dopis Anně musel být dopisem z lásky. Protože jen z lásky vznikají kouzelné věci. Přitom střízlivě vzato je Lettre à Anna staromódní chypré s mýdlovou růži. Ovšem stačí letmo přivonět a zjistíte, že je na hony vzdálena štiplavosti mýdla a pochmurnosti větvičníku. Staromódně laděná ale je a i tím je zvláštní, protože parfém pochází z roku 1996. Datum vzniku je zřejmě i vysvětlením, proč se tak dobře udělaná vůně ztratila z prodeje dřív, než by se stačila - po zásluze - proslavit. Pravděpodobně podlehla větvičníkové hysterii a značce se asi nechtělo investovat do změny receptury. Nebo jim vysvětlili, že se to stejně nepovede, že tak mimořádně dobře vybalancovaný poměr složek při reformulaci neudrží.
Přitom právě dokonalý soulad dává Anně jeden z jejích půvabů. Ztlumený větvičník neškrábe, je příjemně perlivý, s pocitem ranní čistoty. Vedle něj cosi tulivě sladkého a dřevitého, cosi, co podporuje dojem domáckosti. Naopak růže, notně přikrášlená, až překrytá ylang-ylangem, vystupuje ve velkém stylu. Prostota úplně přirozeně skloubená s nákladnou noblesou.
A přesně tento moment, ta samozřejmá lehkost spojení kontrastů, je to jediné, co vysvětluje, proč by Lettre à Anna měla být parfémovým obrazem Ruska. Ruska? Ano, značka tak vůni prezentuje, ale pochopit to, to předpokládá ochotu odložit stranou běžné představy o této zemi a podívat se na ni – říká se to těžce – s romantickým okouzlením. A vidět Rusko, kde poklady Ermitáže hlídají sibiřské kočky, na jejichž krmení se dobrovolně skládají špatně placení zaměstnanci galerie, Rusko, kde maminky vodí synky na hodiny baletu s touhou, aby z nich vyrostl nový Baryšnikov. Kde je snění a snílkovství nutnou životní sebeobranou a ještě častěji výmluvou.
Přesně tuto emotivnost, z níž se až točí hlava, se tvůrci, nikde jmenovitě neuvedenému, podařilo do vůně vložit. A tak je věčná škoda, že se brzy stane Lettre à Anna jen katalogovou položkou v databázi vůní. Při troše štěstí ji někdo objeví a zkusí napodobit.
Vůně je velice intenzivní a s dlouhou výdrží, která na oblečení podle materiálu přežije i praní.

Mitzi 30.07.13 18:28
@dzona píše:A přesně tento moment, ta samozřejmá lehkost spojení kontrastů, je to jediné, co vysvětluje, proč by Lettre à Anna měla být parfémovým obrazem Ruska. Ruska? Ano, značka tak vůni prezentuje, ale pochopit to, to předpokládá ochotu odložit stranou běžné představy o této zemi a podívat se na ni – říká se to těžce – s romantickým okouzlením. A vidět Rusko, kde poklady Ermitáže hlídají sibiřské kočky, na jejichž krmení se dobrovolně skládají špatně placení zaměstnanci galerie, Rusko, kde maminky vodí synky na hodiny baletu s touhou, aby z nich vyrostl nový Baryšnikov. Kde je snění a snílkovství nutnou životní sebeobranou a ještě častěji výmluvou.
Přesně tuto emotivnost, z níž se až točí hlava, se tvůrci, nikde jmenovitě neuvedenému, podařilo do vůně vložit. A tak je věčná škoda, že se brzy stane Lettre à Anna jen katalogovou položkou v databázi vůní. Při troše štěstí ji někdo objeví a zkusí napodobit.
Vůně je velice intenzivní a s dlouhou výdrží, která na oblečení podle materiálu přežije i praní.

Krásný popis, díky za něj :kytka:
Ano, je to hodně emotivní vůně, divila jsem se, že Tě nezaujala hned na první přivonění.

dzona 02.08.13 18:27
@Mitzi píše:
Krásný popis, díky za něj :kytka:
Ano, je to hodně emotivní vůně, divila jsem se, že Tě nezaujala hned na první přivonění.

Mně se to stává u více vůní, že se leknu jejich líbivosti a nejdřív je zavrhnu. Vedle „Anny“ jsem se nejvíc omlouvala Owari od značky Odin. Jak já bych teď brala flakon! Kdysi jsem věděla o levnějším zdroji. Teď už vyschnul. Lituju, lituju, nádherná letní svěženka, teď by se hodila.
Annu teď nosím, taky je do veder pěkná, ale těžší. A díky za tu pochvalu!


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama