Jak a čím by jste rozhodně vonět nechtěly(i)?

Sicilanka 16.6.15 15:01

Jak a čím by jste rozhodně vonět nechtěly(i)?

Mohlo by být zábavné se podívat na „vůně“ z druhé strany. Co by jste na sebe nikdy nestříkly, nezkusily a vadilo by vám například chodit domů ze zaměstnání „navoněná“ pracovním prostředím (zdravotnictví, ošetřovatelka zvířat, čínská vývařovna)? A proč?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Ukulemba 16.6.15 15:40

Kdysi jsem pracovala jako ošetřovatelka koní. Ač mi vůně koní voní, chodit domů z práce načichlá mi občas vadilo, kvůli okolí. (převlékala jsem se, ale sprchovala jsem se až doma) Zvláště v MHD. Jinak mi to samozřejmě nevadilo a dodnes nevadí. Pamatuji si, že jsem jako dítě byla ve sklárnách a tam to fakt strašně smrdí, takže ani tam bych se nenechala zaměstnat..
Ovšem ta čínská vývařovna, to bych asi nedala. :mrgreen:
Jinak jsou jisté parfémy, které bych na sebe nenalila ani za nic, neb bych mohla vrátit obsah svého žaludku.

Elalice 16.6.15 17:16

Mojí noční můrou je vůně od Demeter - Funeral Home. Nevím, jak voní, ale nahání mi hrůzu a při představě, že budu vonět jako pohřební ústav, je mi značně nevolno.

P.S. Často jezdím na kontrolu do nemocnice a jedna ordinace se nachází na druhém konci nemocnice, je nutné projít suterénem, ve kterém se nachází pitevna. Vždy, když se blížím, tak zadržím dech a začnu dýchat až na samém konci. Pak vždy dorazím do ambulance zadýchaná (setřička se zřejmě domnívá, že jsem asi běžela). Když jsem ještě chodila do práce, tak jedním z mých klientů byl majitel pohřebního ústavu. Nikdy jsem nechodila k němu, musel on za mnou. A ty všechny papíry, co mi nosil tak divně smrděly (něco jako formaldehyd), že se mi pokaždé navalovalo a fakt jsem s tím měla problém…).

llustrnka 17.6.15 00:01

@Ukulemba musela som sa pozastaviť pri čítaní slov „vůně koní voní“, je to také milé, ako jazykolam. :) A inak chodievam často na pohreby spievať, dokonca mi pohrebáci ukázali aj tú chladničku, kde čakajú zosnulí na pohreb. O tom sa nejdem rozpisovať, to by bolo nadlho, ale som len chcela povedať, že nemám našťastie žiadnu vôňu alebo pach s tým spojený. A na seba by som nedala napr. Davidoff Cool Water, vadí mi tam ten morský tón, je mi z toho blivno… A tak ako písala @Elalice, že zapcháva nos, keď ide pri pitevni a potom je zadýchaná, tak som ja zase vtedy, keď zacítim hnilobu. Ale bolo napríklad aj dnes, keď som čistila odtok.

Arome renet 17.6.15 09:18

Za „totáče“ pracovala moje teta v nemocnici, to se ještě používala jako dezinfekce lyzol. Páchlo vše i tetiny vlasy a šaty.
Teď jsem denně (20 návštěv) chodila na světelnou léčbu do kožního laserové centra a tam to páchlo taky něčím divným. Dezinfekce s vůní mastí, která mi pokaždé houpala žaludkem. Takto načichlá bych se rozhodně z práce vracet nechtěla.
A už nikdy bych se nevoněla Cool Water,DKNY jablo zelené a Bílá Habanita.

Caillean 24.6.15 22:22

Kanadský balzám. Při výrobě preparátů pod mikroskop se používá jako médium a má super vlasnost, jakmile si jím zamažete prsty, ten pach přežije i několikeré mytí mýdlem. Bylo strašně super po mikrotechnice, kde se s KB pracovalo, jít na oběd a cítit ten smrad vždy, když přiblížite vidličku k ústům :D

bab58 25.6.15 00:51
@Arome renet píše:
Za „totáče“ pracovala moje teta v nemocnici, to se ještě používala jako dezinfekce lyzol. Páchlo vše i tetiny vlasy a šaty. …
A už nikdy bych se nevoněla Cool Water,DKNY jablo zelené a Bílá Habanita.

Jako dítě jsem tu vůni lyzolu v nemocnici měla ráda :roll: :mrgreen: … a z vyjmenovaných parfémů rovněž ani jeden a ještě přidám všechny Chloe.

Z nevoňavých povolání bych asi nemohla dělat řidiče fekálního vozu, nebo v mýdlárně v Setuze, kde to vždycky páchlo jako zvratky, o živočišné výrobě nemluvě.

Arome renet 25.6.15 08:31

@bab58 a jeste jsem si vzpomela na jeden sileny smrad. Byla jsem pred par lety u kamaradky v Bysicich. Ve Vitane varili masox a vypousteli paru z kominu. To musi byt taky mazec, pracovat tam.

bab58 25.6.15 08:43

@Arome renet … na Praze 5, někde u Řeporyjí, vyrábějí krmiva pro psy a kočky, je to hodně cítit po okolí. Když dělají psí žrádlo, je to cítit jako magi, ale když dělají kočičí smrdí to jako zvratky. Kdykoliv tudy projíždím, solidně mi z toho navaluje.

Arome renet 25.6.15 08:55

@bab58 fuj, radeji se takovym mistum vyhnout , ze?
A nechtela bych vonet jako krmivo pro rybicky :poblion:

Sicilanka 25.6.15 09:01

Jako dítě mám dodnes v nose voňavou vzpomínku na dnes již neexistující podnik, vyrábějící čokoládové cukrovinky, Dianu. Dianu jsme měli téměř za barákem, nikdy nezapomenu, jak jsem se jako malá vracela s taškou na zádech ze školy, byly nádherné, poslední červnové školní dny v roce, a to teplo z chodníku se krásně prolínalo s nezaměnitelnou vůní čokolády, no prostě pohádka. Dodnes mi tato vůně u nás v rodném městě chybí a hlavně ta asociace situace dob dávno minulých a s tím spojených vzpomínek. Ženy u výrobního pásu musely domů chodit sladce ovoněné, nejedné možná doma manžel špital do ouška něco o jeho nugátové pralince :lol:

…a hned v sousedství Diany byl podnik Astrid, ten naopak vypouštěl do éteru štiplavý odér, který působil dost chemicky a odpudivě…

ijáček 25.6.15 19:00

Já bych nechtěla vonět jak jeden kluk ze třídy na základce, když v chemické laboratoři rozbil lahvičku s kyselinou máselnou. Učitelka to za něj začala uklízet, a on se jí „za zády drze smál do očí“, jenže ona si toho všimla a utřela si do něj ruce. A to se mu pomstila velice, protože kdykoli ho dnes potkám (po čtyřiceti letech), tak si na ten smrad vzpomenu.

(Ta chemikářka musela smrdět asi taky, ale přesto mám ten smrad spojený s ním, asi proto, že mě jeho chování pobouřilo.)

  • Citovat
  • Nahlásit
Caillean 25.6.15 19:20

@ijáček haha, kyselinu máselnou máme doma schovanou ve sklepě pro případ, že sousedka nám opět začne strkat hřebíky pod kola. :twisted:

ijáček 25.6.15 19:22

@Caillean Tak na mrchu!

  • Citovat
  • Nahlásit
mmaat 25.6.15 20:42

@ijáček a jakpak je taková kyselina cítit?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek