Jak čistíte kabelkový atomizér před naplněním novým parfémem?

Viola111 20.10.18 19:55

Jak čistíte kabelkový atomizér před naplněním novým parfémem?

Dobrý den všem příznivcům a příznivkyním parfémů!

Protože mám více parfémů a nepovažuji za vhodné tahat s sebou každý den flakon, dávám si odstřik do kabelkového zásobníku tzv. atomizéru. Když už určitý parfém nebudu znovu kupovat, ale atomizér bych chtěla znovu použít, tak je potřeba ho vyčistit, aby tam nezůstal zbytek původní vůně. Zatím jsem to ještě dělat nepotřebovala (mám těch atomizérů víc), ale výhledově je chci čistit. Našla jsem na webu nějaký čistit Coucou neutralizér 60 ml, ale jen na slovenských webech. Máte s tím někdo zkušenosti nebo jak takové čištění provádíte? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Biely kvet 20.10.18 19:58

Mňa by to tiež zaujímalo! :-)

Brach 20.10.18 20:10

Mně taky, protože zrovna tenhle mám, a rozšroubovat teda nejde, jedině něčím vystříkat. .....

mimi 20.10.18 20:28

Dva razy som nevymyla, nemala som ako, nastastie sa vone nebili. Ale bolo by fajn nieco mat na preplachnutie.

Viola111 20.10.18 20:41

Momentálně zkoumám ten CouCou neutralizer, je toho 60 ml za 12 EUR, což jsou cca tři stovky. Tím se prázdný atomizér naplní stejným způsobem jako se plní z flakonku. Nechá se to působit třeba přes noc, pak se to vystříká. Mělo by to zneutralizovat zbytek původní vůně. Asi si to opatřím a dám vědět, jak se to osvědčilo.

Anonymní 20.10.18 21:29

@mimi
Přesně takhle. Úplně to vymýt nejde, protože plast rozprašovače pohltí některé molekuly vůně. Ale je to tak strašně malilinko, že to vůbec nestojí za pozornost - asi jako kdybyste do vany dali lžičku soli pro získání dojmu mořské vody.
Je tedy zbytečné čistit, prostě ho nechte vyschnout a pak ho, pro vlastní klid, naplňte něčím podobným.

• Citovat
  • Nahlásit
Barbberry 21.10.18 08:45

ja som hlavne bola v tom, že je to jednorazova zalezitost :-D Tu sa jedná o tento typ, ja pridám svoju skúsenosť s vialkami. Netrufla by som si tu nikomu poslat do pouziteho, ale co som skúšala naplniť pre seba tak z času na čas prepláchnem, vymyjem octom a strčím do umyvacky riadu ..

Brach 21.10.18 08:56

@Barbberry a jak to vystříkáváš? Tenhle typ, co má Viola vystříkat nejde, jedině naplnit (třeba voda a slivovice ?) nějaky z domácnosti použity pičifuk, co stříká načepovat jako parfém a pak postupně vystříkat - jako parfém, jinak to nevidím a to je celkem zdlouhavý. A strkat do myčky to opravdu nemá žádný efekt.....

Brach 21.10.18 08:59

@Viola111 jo , přesně tak, ale 300 je dost, vymyslela bych si svůj postřik ;-)

fegitah 21.10.18 15:37

Do Travala používám náhradní náplně, kompatibilní s Travalem Classic. Kupovala jsem ale určitě levněji, než teď vidím na Heurece. Ten typ Travala, co je na obrázku, myslím rozebrat nejde.

https://www.heureka.cz/?…hradní

V Douglasu měli roztok na vymývání atomizérů, cenu si bohužel nepamatuju.

Tady je nějaký návod, jak čistit, jen vodou. Stejně ale doporučují používat jen na jednu vůni!
https://www.travalo.eu/…lo-reinigen/

Osobně bych své vůně do již použitých flakónů nedala, snad jen nějaké svěží kolínské 4711, které stejně občas vrstvím.

mimi 21.10.18 15:51

Ja som to pouzila na vone jo malone, ktore sa daju vrstvit, takze sa nepobili. A kolegyni som takto darovala odstrek a ked ho dominala, riskli sme to a dala som jej odstrek bvlgari au the bleu a zjavne ta predosla vona tomu neuskodila. Jasne, ze sviezenku by som po orientalne do toho nedavala :-)

fegitah 21.10.18 16:11

@mimi jasně :-) . S některými vůněmi to jde, s některými zase vůbec. :-)

MagnolieS 21.10.18 16:16

Rozhodně nechat jen na tu jednu vůni, vůbec bych nečistila 8-O

Venea 21.10.18 21:35

já jsem teda refany použila víckrát jenom výjimečně a pro svoji vlastní potřebu, spíš když jsem neměla další a potřebovala jsem si něco přestříkat, než že bych nutně musela recyklovat kvůli úspoře peněz (většinou používám i pro sebe klasické juli, kabelkové refany spíše výjimečně, mám s nimi horší zkušenost, většinou méně těsní - vůně se rychle vypaří, výjimečně i tečou) …sklo jsem vyvařila a plast jsem opláchla v co nejteplejší vodě, vyvařit jsem měla strach, trocha vůně tam vždycky zůstane, ale není to žádná tragédie, ale radím když tak dát do něj podobnou vůni, nevím jak by se nakombinovala třeba Premier jour do refanu po Tonce Imperiale…ale refan po Flora Rosa bych klidně na další květinovku (pro sebe, ne na prodej) použila

P.S. Jo a záleží taky na tom, jak dlouho byla ta první vůně v refanu, pokud fakt dlouho, tak to možná tak jednoduše vymýt nepůjde…

Pirker 27.10.18 22:19

Klasické flakóny čo mám z ali pre VLASTNÚ potrebu čistím s PDP.
Ale tento typ mám prvý krát, tak neostáva nič iné len vyhodiť :think: Tiež ma zaujíma, ako tam dostať ten obsah, keďže rozšrobovať nejde :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek