Jak jste byly lapené?:-)

Aimirin 09.01.09 14:05

Jak jste byly lapené?:-)

Co způsobilo, že vaším koníčkem se staly zrovna parfémy? Jaký byl váš první parfém? Nebo první parfémový zážitek?

A jaký zážitek, co se týče parfémů, byl nejlepší?:-)

Abych sama začala - táta jezdil na služební cesty do Francie a mámě vždy přivezl parfém. To byly právě ty parfémy, na které jsem jí tajně chodila a brala si je na nejdůležitější rande :-) Druhým popudem bylo objevení čistého, nejspíš už velice velice starého, ale stále krásného čistého parfému u babičky. Co to je, nevím…voní to ale nádherně a klasicky.

A jaký zážitek byl nejlepší? Návštěva parfumerie v Grasse

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Irena 09.01.09 14:26

Uz jsem o svem lapeni psala pod Adinym clankem o stupnich silenstvi. :D

Fanfan 09.01.09 14:33

Aimirin zajímavé téma. :wink:

Já patřím k trochu jiné generaci - můj maturitní ročník byl 1989/1990 - dost přelomový rok, takže my jsme se na ta první důležitá rande tajně voněly maminčiným Impulsem pracně sehnaným - tenkrát to byla těžká podpultovka. :lol:

Na svůj první parfém jsem si počkala na VŠ a byla to vůně od Azzara, už si nepamatuji název. Následoval Escada, vlastně jsem nikdy neměla takové ty vodičky z drogerky, ale poprvé prostě rovnou značkový parfém.

Parfémy se mi vždy líbily a ráda jsem zkoušela nové a nové… Největší žně začaly, když tu otevřeli Sephoru, do té doby jsem si většinou v parfumerce připadala nepatřičně - měla jsem pocit, že prodavačky nastříkaly a čekaly, že si to rovnou koupím… Takže asi od té doby zkouším a zkouším, letos v létě jsem zjistila, že mi nějak najednou nic nesedí, všechno mě nudí, to, co jsem dosud používala mě nebaví, pak jsem našla tyto stránky a dál už to všechny známe. 8)

Jo a na ten svůj NEJ parfémový zážitek doufám ještě čekám, jsem ještě mladé děvče. :D

cinkja 09.01.09 17:15

Tak mě lapil Parfum d'Été od Kenza v nádherném limitovaném flakonu. Koupil mi ho manžel při první návštěvě Paříže v roce 1998 a ten pocit, který ve mě vyvolalo spojení milované bytosti, dárku v podobě krásného parfému a města nad Seinou, je ve mě dodnes.
A ten nejlepší parfémový zážitek je hodně podobný, jen o 10 let starší - loňský podzim, tentýž muž, totéž město a návštěva Maison Guerlain na Champs Elysees. Neskutečné, parfumérie snů… :lol:

verunka2201 09.01.09 17:22

Ještě loni touhle dobou jsem měla doma na poličce pár avonovek a jednu či dvě drogerkovky, a říkala jsem si jak se mám. Pak mi ale začalo docházet, že ty vůně jsou tak trochu o ničem, zvlášť ty z drogerky že jsou děsně stejné a nezajímavé.. Tak jsem se rozhodla, že investuju a koupím si vůni v normální parfumerce - tehdy jsem toužila po růžové Morgan. A chtěla jsem se ještě ujistit, že dělám dobře, a hledala na netu jakékoliv kladné (ba dokonce nadšené) hodnocení. Nic. Samé klasické reklamní kecy a oblbovačky. A pak najednou… recenze z Arome!
No a bylo to. :D

Mimochodem, na Morgan nakonec vůbec nedošlo. :wink:

Fleur 09.01.09 17:48

To se nedivím! :lol:

Fleur 09.01.09 17:50

Jinak na dané téma jsme diskutovaly - tuším, že pod názvem Jaký byl váš parfémový vývoj?
Můj příspěvek by ovšem musel do diskuse pro pamětníky (vůně mě začaly zajímat v 70. letech)…

janas 09.01.09 18:20

:D Fleur - taktéž! A rovnou první, co jsem měla byla Miss Dior. (Dárek od kluka.)

Fleur 09.01.09 18:21

Tak to byl povedený dárek, já tak štědré a osvícené ctitele neměla!

janas 09.01.09 18:24

Snažil se, ale stejně jsem ho opustila.

Aimirin 09.01.09 18:40

Cinkja: To je nádherně romantické!
Paříž je takové město snů

Morgainne 09.01.09 18:41

Já jsem se na Arome dostala docela náhodou. Měla jsem možnost koupit docela levně knížku Průvodce parfémy a na netu jsem si o ní hledala nějaký bližší info. A kromě jinýho se mi taky vygooglila recenze na Arome.
Tou dobou jsem měla dvě avonovky, a jednu vůni z drogerky, spíš kvůli nedostatku peněz při studiu.
Začala jsem si pročítat recenze a poslední dobou jsem začala zkoušet nové vůně, vzorky, miniaturky. A zatím mě to moc baví :-)

Rozhodně jsem si tu rozšířila obzory a objevila plno nových vůní, o kterých bych jinak neměla ani tušení. I když zatím některé jen teoreticky.

ippolita neprihlasena 09.01.09 19:21

Mne sa to stalo tak, ze som dostala od priatela na Valentina parfem, ale tendencie som k tomu mala pomalicky aj predtym, len som nemala vobec taky prehlad. Potom som si napisala maly yoynam voni, ktore som v minulosti mala a ktore sa mi pacili v obchode a ten sa odvtedy zvacsoval a teraz je obrovksky, taky, ze by som potrebovala take dva zivoty navyse. Ale stale si vravim, ze sanca, ze budem raz bohata na to, aby som si ich mohla vsetky kupit, existuje, ved zazraky sa deju.

jira10 09.01.09 19:53

Dostala jsem od přítele (manžela :heart: ) na první vánoce Dior - DUNE EDP :lol: a bylo vymalováno :wink: Tak teď, když koulí očima nad mojí skromnou sbírkou, říkám mu, že si za to může sám :lol: :lol: :lol:

Zatím to bere s úsměvem :twisted:

Aimirin 09.01.09 19:59

Jo, tak podle mého přítele jsem zcela posedlá (má pravdu) :-D

Ženě by prý měl stačit jeden parfém, možná tedy dva :-)Sám má parfémy, co jsem mu dala já, a pokaždé velice jasně prolašuje, že už další nechce.

Nicméně jsem mu osvětlila, že mi to dělá radost a ať mi ji nebere. Od té doby je zatím klid po pěšině.

:roll:
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama