Jak jste našli tu svou?

adgam111 22.04.14 16:14

Jak jste našli tu svou?

Už dlouho hledám tu svou, pravou, jedinečnou a krásnou vůni, prostě mou druhou kůži. Vyzkoušela jsem přes stovku vzorků, střídavě jsem byla nadšená a pak zase zklamaná a dosud jsem nenašla. Vím, že mi neporadíte nic jiného, než hledat dál, ale mě by zajímalo, jak jste to měli vy. Objevili jste ji náhodou? Někdo vám poradil? Zamilovali jste si ji postupně a pak zjistili, že už bez ní nemůžete být? Nebo vám vyrazila dech a byla to láska na první počich?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

aprazanda 23.04.14 15:57

Taky jsem nenašla tu svou nej a hledám už pár let a polička se rozšiřuje. Ale mě to ani nijak nemrzí, baví mě střídat vůně podle nálady a vlastně všechny svoje vůně mám ráda. Asi bych nemohla nosit jen jednu vůni…

ica1973 23.04.14 16:03

@adgam111
Asi ako väčšina z nás…vzorky, odstreky, flakóny :mrgreen: kúpa - následný predaj…
Mám obľúbené viaceré, určite nezostanem NIKDY len pri jednom parféme…iné ma bavia v lete, po iných bažím v zime…obdivujem ľudí, ktorí majú svoju signature vôňu.
Stálym používaním by sa mi časom „prejedla“ asi aj tá najkrajšia vôňa.

Příspěvek upraven 30.04.14 v 22:05

qanik 23.04.14 17:45

Tých vôní, pri ktorých to bola láska na prvý počich a vyrazili mi dych, bolo viac.
Všetky majú jedno spoločné - dostali sa mi do rúk a pod nos úplnou náhodou a nečakane. Ovoniavala som bez toho, aby som poznala ich zloženie. Mať ich naštudované dopredu, vedome po nich nesiahnem. Treba stále skúšať, a to aj veci, pri ktorých si povieš - tak toto nikdy. To bývajú tie najväčšie lásky. ;)

zdenice 23.04.14 18:00

při les exclusifs Chanel akcích ;)

adgam111 24.04.14 17:37

Také vůně střídám, ale přeci jen bych chtěla mít tu jednu nejoblíbenější :* u které bych věděla, že mi sedne vždy a všude a bude jako má druhá kůže. Ve které by mi bylo krásně, mile, hladce a byla příjemná i pro okolí :srdce:

Ivušenka 25.04.14 20:50

Já taky toužila po jedné,ale asi to opravdu nejde.Mám jich pár a vždy je střídám,podle období,počasí,na spaní,na povzbuzení.Je to taková aromaterapie :srdce:

ijáček 26.04.14 00:54

Nenašli :( Ale když používám aromalampu, nejčastěji sáhnu po Ylang-ylang. A tudíž i skoro každý parfém, který mám, ho obsahuje

Incognita 30.04.14 22:03

Mám ji od malička, vyvíjí se se mnou, rozcházíme se a při setkání zase vřele objímáme celý život.

Michele 19.05.14 10:39

Mám tři vůně, které budu kupovat, dokud jedna z nás nebude.

Premier Jour- můj první parfém. První flakón jsem dostala od manžela k prvním Vánocům, v té době ji možná ani nevybíral sám a pomohla tchyně :mrgreen: Nina Ricci je pro mě určitá nostalgie, protože NR byla kdysi i první vůně mé maminky a je pro nás synonymum pro něco krásně vonícího. Od té doby kupuju pořád už skoro osm let, momentálně je to moje nejoblíbenější vůně na spaní, ale jinak ji můžu kdykoli, hodí se všude a dělá efekt „druhé kůže“.

Bright Crystal - tuhle vybral taky manžel, když byla čerstvá novinka, tehdy k ní přivoněl a řekl prodavačce „to je ono, to je přesně moje sladká svěží princezna“ :lol: No tehdy jsem asi ještě byla :mrgreen: Mě se líbila a od té doby udržuju železnou zásobu. Používám nejraději v zimě a na jaře a vždy když jsem celý den s manželem. Vnímá ji jako moji vůni.

Dolce Vita - to byla největší náhoda. Na netu kolegyně našla článek „parfémy dle zvěrokruhu“ a Dolce Vitu mi doporučovali. Ještě odpoledne jsem ji koupila naslepo (v parfumerii neměli tester) a je to přesně to ONO, co můžu mít kdykoli, kamkoli. Slunečná, hřejivá, medová, pohladí, evokuje moje oblíbená 60. léta. Prostě takhle se cítím já.

Cesty k té „nej“ vůni jsou prostě různé :D

llustrnka 13.02.15 23:05

@Michele dopriala som si arome-večer, že čítam zaujímavé diskusie.. no a tuto proste musím reagovať aj po dlhej dobe :) krásne si to napísala. Premier jour som dnes mala na sebe a vôbec, Nina Ricci tiež pre mňa znamená viac než značka, pretože Nina bol parfém, ktorý odštartoval celé moje voňavé hobby a vďaka nej som aj objavila Arome. Zároveň je to vôňa, ktorá sa najviac páči môjmu priateľovi z celej mojej doterajšej police. Stále sa pýta, kedy si dám to červené jabĺčko :D Bright Crystal som ešte stále neskúšala, no šak sa aj hanbím za to :oops: No a Dolce Vita, to je môj elegán, klenot.
A nech nie som OT, svoju konkrétnu signature nehľadám… nemám to srdce, pozdvihnúť jednu vôňu nad ostatné, keď ja ich toľké ľúbim… a každý deň mám chuť na inú. :*

Hanele12 14.02.15 09:32

Je těžké rozhodnout o jedné nejlepší. Ke různým ročním obdobím příp. situacím patří trochu jiná. Pokud bych musela u uvést jednu, tak na jaro En Passant, léto Amber od Yemen cpo, podzim Après Londé a zima Oriental Brûlant. Celoročně ale miluji Parfum Sacré, byla to ta největší parfémová láska na první čichnutí. Tu mohu kdykoliv a pořád mám na ni chuť. Také jedna z mála má již na kontě několik komplimentů. Musím se ale krotit, prošla reformulací. :cert:

Bridgett 14.02.15 11:12

Také stále toužím mít svojí signature, vůni se kterou si mně bude okolí spojovat. Pro Aromačku je to ovšem asi nemyslitelné mít jen tu ,,jednu jedinou" :mrgreen:
Vůní jsem už vyzkoušela stovky, ať jen ve vzorečku, v odstřiku, nebo koupila hned flakon a pak prodávala, no všechny to známe :lol:

Nemám vyhraněný typ, podle složení se moc orientovat nemohu, prostě buď mi vůně voní nebo ne - mám ráda jak svěží, květinové, vodní, vanilkové, kořeněné, mýdlové :D Musím prostě zkusit. A i když se mi třeba vůně líbí, ještě zdaleka není vyhráno. Druhý den už se mi líbit nemusí, nebo začne po krátké době nudit apod. A jen u málo parfémů se objeví ten pocit - ano, toto jsem JÁ, takhle můžu vonět, vůně vyjadřuje moji osobnost, patří ke mně.

Z těch mnoha co jsem zkusila a měla tento pocit přišel jen s několika málo z nich.

Noa - používám asi 4 roky, momentálně mám jen zbytek v odstřiku, ale začíná se mi stýskat, tak asi budu muset doplnit. Tato vůně vyjadřuje moji určitou křehkost, citlivost…
Addict - dlouhou dobu byla moje signature, cca rok jsem nepoužívala téměř nic jiného a to už za dob Arome, což je co říct :D Bohužel po reformulaci už to není ono, ale vím jistě, že tuto vůni budu mít na poličce vždy - mám k ní jistý citový vztah, připomíná mi něco z dětství, uklidňuje a konejší.

Amor Amor - první flakonek jsem si pořídila těsně před seznámením s manželem, takže začátky naší lásky jsou provoněné touto vůní :srdce: Vzpomínky ji dávájí jiný rozměr, cítím se v ní dobře, jakože ke mně nějak patří zkrátka…

Dalším adeptem je vůně jakou už roky hledám - teplou, uklidňující, zároveň smyslnou, hladivou - nalezla jsem v parfému kolem kterého jsem už nějakou dobu chodila a pořád nevěděla jestli ano nebo ne - a teď se rodí nová láska Estée Lauder Sensuous :srdce:

Zkrátka to chce zkoušet a ona nějaká velká láska vzplane! ;)

mmaat 18.02.15 15:07

v roce 93 jsem dostala od známé vzorek Must de Cartier. Byla to snad vůbec první kvalitní vůně, ke které jsem si přičichla a zamilovala jsem se. Tenkrát jsem si ji nemohla dovolit, takže jsem na ni trochu zapomněla a pak po letech jsem měla i trochu strach, že už to nebude ono, pořídila jsem si ji vlastně až před pár lety a pořád mi voní krásně. Jen už to není ta jediná :-)

Michele 19.02.15 10:55

@llustrnka
BC říkám moje životní parťačka a optimistka. Kupuju ji hroznou dobu, mám jako neutrální vůni, která se líbí manželovi, je ženská, nečpí citrusy, nekřičí, jen jemně vábí pivoňkami. Považuju to za malý zázrak, protože normálně mi svěženky na druhých vadí a na mě „sedí vedle mě“ a terorizují okolí, když je koupím, brzy po počátečním nadšení zůstanou jako ležák police. Jednou jsem si BC vzala na krásnou jarní poznávací dovolenou do Frankfurtu a od té doby mi tohle hezké období připomíná :palec:

Moje druhá kůže je asi Hypnotic Poison (Crystal je první :D :D ), protože ten kdykoli vytáhnu, tak mi říkají, že krásně voním a že mám zase tu „svoji“ vůni. Je fakt, že z vůní je mi asi nejbližší, sluší mi a je nejchválenější flák mé police. Občas mám nutkání si nechat jen tyhle dvě a Angel, ale pak si uvědomím, jak dokonalá je Dolce Vita, jak krásné jsou Niny Ricci… no a police praská ve švech :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama