Jak na nemoci a jiné fígle..

fiore 28.12.08 12:08

Jak na nemoci a jiné fígle..

Olivový olej
Zvláčňuje popraskané ruce a rty

Předtím, než vyjdete do zimy, potřete si ruce a rty olivovým olejem. Funguje také obyčejné máslo či margarín, ale na rozdíl od olivového oleje se tak dobře nevsáknou.

Váleček
Zahřeje nohy

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit po vánočních nákupech.

Kuřecí polévka
Zmírňuje příznaky nachlazení

Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Většinu infekcí dýchacího ústrojí způsobuje produkce bílých krvinek, kterým se říká neurophily, ty zvyšují produkci hlenu. Kuřecí polévka zabraňuje tvorbě neurophilů.

Láhev horké vody
Posiluje imunitu

Kdykoliv cítíte, že na vás něco leze, přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.

Láhev whisky
Likviduje bolest v krku

Někteří odborníci doporučují kloktat whisky s vodou. To by bylo ale zbytečné plýtvání. Úplně nejlepší je whisku vypít. Připravte si ozdravný nápoj. Vymačkejte půlku citronu, přidejte trochu horké vody, lžíci whisky a lžičku medu. Pokud nepijete alkohol, kloktejte slanou vodu.

Žvýkačka bez cukru
Udržuje v kondici uši

Zánět uší patří k nepříjemným bolestem. Bohužel patří k častým nemocem zimního období. Při chřipce se smrkáním dostává hlen i do ušní trubice. Podle vědců se ale riziko, že onemocníte zánětem ucha snižuje o polovinu, žvýkáte-li pětkrát denně. Akt žvýkání totiž posouvá hlen z ucha. Sladidlo xylitol, které se dává do žvýkaček bez cukru navíc napadá bakterie, které problém způsobují.

Polštář navíc
Ničí kašel

Pokud trpíte kašlem, určitě vám neuniklo, že váš stav se v noci zhoršuje. Je to proto, že se řasinky, kterým se říká cilia a které se vyskytují kolem plic a průdušek, narovnají a nemohou posouvat vrstvu hlenu. Hlen se pak hromadí, což způsobuje kašel. Když si hlavu podepřete polštářem navíc, chloupky zůstanou v původním stavu. Pokud netrpíte hlenovým kašlem, ale spíše suchým a šimravým kašlem, zkuste si dát prst do ucha a lehce jím zatřást.

Žárovka
Zlepšuje náladu

V zimě se častěji cítíme pod psa. Nedostatek sluníčka snižuje hladinu hormonu štěstí serotoninu. Minutové cvičení s žárovkou vám jej pomůže doplnit. Sedněte si do místnosti, ve které můžete zhasnout. Vezměte posuvnou lampu s 60wattovou žárovkou. Posaďte se metr od lampy, ujistěte se, že ji můžete zhasnout z místa, na němž sedíte. Rozsviťte lampu a dívejte se do ní jednu minutu. Pak ji zhasněte, zavřete oči a soustřeďte se na záblesk světla, které máte před sebou, dokud nezmizí.

Vlhké ponožky proti rýmě První pomoc na ucpaný nos? Zkuste své nohy nejprve ponořit do horké vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte je a dejte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár čistých a suchých ponožek a šup do postele. Vlhké ponožky zlepší krevní oběh, což pomůže i vašemu ucpanému nosu.

Aspirin proti lupům
Rozpusťte 3 aspiriny ve vašem šamponu. Lupů se tak zázračně zbavíte, aniž byste si museli kupovat speciální drahé kúry.

Vyfoukejte ušní maz
Uši si na chvilku vyfénujte. Stačí pár sekund a maz se rozpustí.

Bramborou proti ječnému zrnu
Bramboru dejte do mikrovlnky, rozpulte ji a zabalte do hadříku. Když vychladne tak, že je možné ji vzít do ruky, přidržte ji u oka na 10 minut.

Jahody proti flekům na zubech
Třete zuby jahodou. Přírodní kyseliny pomáhají vyčistit skvrny na zubech.

Smích vyléčí střeva
Dobrá nálada léčí. Dokonce i vaše střeva. Smích z plna hrdla jim zajistí dokonalou masáž.

Čokoláda na krk
Pokud vás škrábe v krku, zkuste čokoládu. Theobromine, který obsahuje kakao, totiž potlačuje nervové senzory a tím mírní bolest v krku.

Zrníčka proti zápachu z úst
Nepříjemného zápachu z úst se zbavíte žvýkáním kávových zrnek.

Čaj pro voňavé nohy
Louhujte dva sáčky čaje v půl litru vody po dobu 15 minut. Výluh zřeďte dvěma litry vody a ponořte do něj nohy na 30 minut.

Na třísky mýdlem
Směs mýdla a hnědého cukru umístěte na náplast. Přiložte na třísku. Do rána je pryč.

Bramborou proti únavě
Nakrájejte umytou a oloupanou bramboru a na noc ji ponořte do sklenice studené vody. Vodu z brambory ráno vypijte.

Kečup pro blondýnky
Pokud vaše vlasy kvůli chloru v bazénu zezelenaly, potřete je kečupem a na 30 minut zabalte do fólie. Poté je opláchněte. Červené barvivo z kečupu zelenou zneutralizuje.

Koupel proti bolehlavu
Ponořte si nohy do horké vody. Krev vám bude proudit do nohou a tlak, který je v hlavě, zmizí. Při úporné bolesti přidejte do vody rozemletá hořčičná semínka.

Korek proti krvácení z nosu
Sedněte si nad umyvadlo a dejte si špunt mezi zuby. Nebo na zadní stranu krku přiložte svazek studených klíčů. Náhlý chlad způsobí, že se stáhnou krevní cévy ve vašem nose.
Banány na bradavice
Jednou denně po koupeli přikládejte na bradavice vnitřek z banánové slupky. Po týdnu bude bradavice měkčí a zmizí bolest, po dvou týdnech se viditelně scvrkne. Po léčbě, která by měla trvat maximálně 6 týdnů, úplně zmizí.
Máslo proti škytavce
Snězte lžičku burákového másla.

Na bolest hlavy s tužkou
Většinu bolestí hlavy způsobuje napětí svalů. Až bolest udeří, dejte si tužku mezi zuby. Nekousejte! Odpočinou si obličejové svaly a bolesti se zbavíte. Pro ještě větší úlevu otočte hlavou čtyřikrát na každou stranu. Pomůže také, když vypijete šálek silné kávy.

Čajový sáček na afty
Dejte si do pusy navlhčený sáček s čajem. Vydržte pět minut. Pokud máte opar, přiložte jej na opar.

Med na ranky
Malé ranky a škrábnutí se lépe zahojí, když je pokapete trochou medu. Med je antiseptikum, které pomůže vaše zranění očistit. Med působí protizánětově a ranka se bude rychleji hojit.

Soda na plísně
Přidejte do trochy vody lžíci jedlé sody a namažte si tím prsty u nohou. Opláchněte je, usušte je a poprašte kukuřičnou moukou.

Zubní pasta na štípance Štípanec potřete co nejrychleji zubní pastou. Nebude vás svědit a nenateče.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Arome Šárka02 28.12.08 13:07

Syrová (nevařená) brambora pomáhá i na pálení žáhy. Stačí čtvrtka a je po pálení :wink: .

Fleur 28.12.08 13:22

Holky, bez urážky, jen pro zpestření, zde pár receptů (zdroj: Černá slepice aneb Kterak se líhne bazalíček, jenž do domu štěstí přináší; prémie Klubu přátel poezie z r. 1991, uspořádal Miroslav Huptych):

  • První zub dítěte má matka sníst, nebudou je zuby bolívat.
  • Na Štědrý den umyje se všechno nádobí, co ho je v celém domě; pak se tou vodou vypláchnou ústa za tím účelem, aby zuby po celý rok nebolely.
  • Kdo má bradavice, potři si je třikráte dolů tučným masem hovězím a to pak zakopej pod okap; jak maso hnije, tak se bradavice tratí.
  • Kdo má reuma, nechť uvaří koňské žíně ve vodě, do které nasype mravence i s kuklami. Koupe-li se ve vodě té rok, zbaví se nemoci.
PaK 28.12.08 14:11

Kamarádka mojí kolegyně chodí na thajské masáže a masérka jí jednou řekla skvělou větu „buďte veselá, budete zdravá“ .
Od té doby je to naše kancelářské motto. :)

hafik 28.12.08 17:30

Já mám zase od babičky recept ( vyzkoušený, úspěšný) na pomoc při chrapotu:

3 dny 3× denně vypít Vincentku s horkým mlékem ( dá se 3/4 hrnku horkého mléka a zbytek hrnku se zalije Vincentkou) a promíchá.

30.12.08 13:59

Hafiku, tohle byl oblíbený recept mojí maminky na kašel. Pro mne, jako dítě, to byl úděsný lék, ale funguje spolehlivě.
A na škytavku mám lék, který úspěšně zabírá, ale vypadá jako šarlatánský. Půl lžičky cukru zakápnout citronem a nechat v puse rozpustit. Jednu dobu jsem škytala každou chvíli, na doporučení zadržovala dech, až jsem se málem udusila, ale tohle zabralo.

IvKa 30.12.08 14:03

To jsem byla já, automaticky mě to nepřihlásilo.

hafik 30.12.08 14:29

Ivo, není to moc dobré, ale zabírá to, viď :P

Lyonella 30.12.08 14:31

Na škytání zabírá semkrát se napít malými doušky. Vím, je to divný, ale zaručeně to zabírá. Mám vyzkoušené. :D

klubko 30.12.08 14:34

Na škytavku mi vždy pomáhá, když mi dá někdo jiný napít, nejlépe z lahve. Soustředím se pak na to, abych se nepobryndala a škytka přejde. U mě fakt stoprocentní :)

Pomnenka 30.12.08 14:47

Klubko, tak ty musíš na škytku celou láhev? Tvrdýho? :shock: :D :twisted:

klubko 30.12.08 16:26

Ne, celou lahev ne :lol: A úplně stačí voda :wink:

fiore 30.12.08 20:21

Co se týká sody, dozvěděla jsem se dokonce, že jí někdo používá rozpuštěnou ve vodě na mytí třeba salátu atd, aby se to dezinfikovalo. Je dobrá i na mytí lednice atd. http://www.megghy.com/…ini/mb55.gif

pichjit 31.12.08 07:58
hafik píše:
Já mám zase od babičky recept ( vyzkoušený, úspěšný) na pomoc při chrapotu:3 dny 3× denně vypít Vincentku s horkým mlékem ( dá se 3/4 hrnku horkého mléka a zbytek hrnku se zalije Vincentkou) a promíchá.

Nezapomenu na otázku naší babičky, tak holky, s medem nebo bez…
Jediné, na co jsme se zmohly bylo, to je jedno, stejně budeme :vomit:

Teplé mléko + lehce slaná vincentka+med, nemed :nono:

Jak to pomáhá nevím, asi ano, ale několikrát jsem to tajně vylila, parkrát :vomit:, jsem špatný pokusný králík.

hafik 31.12.08 08:07

Jituš, ty jsi " číslo " :lol: :P ! …Mně to taky nechutnalo, ale opravdu vždycky to zabralo. Teď to praktikuji na svých dětech a vidím, že mají u toho stejné obličeje, jako jsme měly my děti :vomit: - Důležité ale je, že to opravdu zabírá !!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama