Jak otevřít nedobytný flakon?

Ada 05.05.09 11:34

Jak otevřít nedobytný flakon?

Snažím se otevřít flakon s parfémem, je to velké balení, těžké sklo, zabroušená zátka. Ta mrcha nechce povolit. Je na to nějaký trik? Kroutit, tahat, nahřát? Nerada bych to rozflákala.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Albeni 05.05.09 11:49

To máš flakon bez rozprašovače, jen s tou zátkou? My máme doma několik prázdných. Když se zasekly, tak jednou rukou chytit flakon a druhou se snažit otočit zátkou, kroutit. Taháním mi to povolovalo špatně a ještě se to může vylít.

Oleka 05.05.09 11:55

na chvílku pustit tou zátkou do teplé vody, aby se trochu nahřálo, ale ne do horké - bála bych se ublížit samému parfému.

shanin 05.05.09 12:22

Mně když se v labině nedaří otevřít nějaká přischlá broušená zátka, tak zespoda tlačím palcem na okraj zátky směrem vzhůru (směr ven z lahve) a jedu postupně po celém okraji, párkrát kolem dokola. Pokud to není chemikálie z třicátých let, kdy ta zátka k lahvi už přirostla, tak je vždycky nakonec „vyviklám“. Vodu bych na to nelila. Když už, tak spíš opatrně nahřála něčím suchým.

ajinka 05.05.09 12:56

…nechtělo by to spíš zchladit, třeba gelovou destičkou vychlazenou v mrazáku nebo jiným ohebnějším vychlazeným materiálem…to sklo zátky by se snad mělo, teoreticky, na nějaké té molekulární úrovni trošku smrštit…?! :shock: :D…nebo na pár minut do chladu celý flakónek…

Fleur 05.05.09 15:32

Také mám jeden nedobytný (viz ikonka). Ten je ovšem zavřený už asi tak 90 let, takže se raději o nic nepokouším. Trochu mě štve, že vůbec netuším, co za obsah skrývá, ale nějaká tajemství holt v životě musí být…

zdensy 05.05.09 18:10

Ado, jsem pro zchlazení a kombinačky, suchá vata kolem zátky, aby se to nerozdrtilo a střídavě otáčivý pohyb, ale radši to tak nedělej! :)

Nahřívání určitě ne kvůli roztažnosti materiálu.

jasmina 05.05.09 18:13

co tam nejak vpasovat trochu oleje okolo, treba potrit prsten, aspon neco by se do te mezery dostat melo ..

gentiana 05.05.09 18:47
Ada píše:
Snažím se otevřít flakon s parfémem, je to velké balení, těžké sklo, zabroušená zátka. Ta mrcha nechce povolit. Je na to nějaký trik? Kroutit, tahat, nahřát? Nerada bych to rozflákala.

Kroutit, viklat. Inženýrské řešení nahřát flakon, chladit zátku, by mohlo teoreticky fungovat, prakticky nevim.

estelle 05.05.09 19:07

Tak co, ADA? otvorila si ho nakoniec? :-)

janas 05.05.09 19:09

Hlavně by mě zajímalo, co je v tom flakónu?

macska 06.05.09 11:04

stará učebnice laboratorní techniky říkala klepat něčím dřevěným na zábrus.

eskargoth 11.05.09 10:44

podobně

Mám podobný problém, ale jde o konkrétnější flakonek… Jde o malý Allure sensuele, do kterého bych ráda přelila něco z velkého Alluru sensuelle, protože tahat s sebou stovku, ještě ke všemu v tom bytelném skle nejde… Pomoc.

Ada 11.05.09 11:25

Jo, otevřela jsem ho a podařilo se mi ho naštípnout, nejradši bych se neviděla :? Sice jen málo, ale u půjčené drahé věci je to velmi nepříjemné. Navíc uvnitř jsem našla totéž co v tom prvním, obsah měl jinou barvu, ale vůně je stejná…

eskargoth 11.05.09 11:49

Ado:

Ado, tak to mrzí:-( a co v něm teda bylo? A jak je možné, že měl jinou barvu?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama