Jak poznat padělky - obecná pravidla

Ada 6.12.07 15:09

Jak poznat padělky - obecná pravidla

Spolu se stoupající oblibou parfémů v našich luzích a hájích se tu bohužel začíná dařit i padělkům a imitacím. Stačí se podívat na inzertní servery, na Aukro, Mimibazar a podobné „bleší trhy“ nebo zajít na tržnici… Stoprocentní obrana proti naletění je jen jedna, kupovat zásadně v kamenných nebo prověřených internetových parfumeriích - jenže tím pádem by člověk přišel o spoustu lákavých a výhodných možností. Protože poctivých nabídek je zatím naštěstí většina :)

Obecné rady, jak nenaletět

 1. Je-li nabídka podezřelá, raději odolejte . Neboli „houby, které neznám, nesbírám“. Když se vám cokoli nezdá, raději výhodnou nabídku oželte, nebo se nejdřív zeptejte zkušenějších.
 1. Padělky bývají nabízeny za výhodnou cenu; prodejci se ji často snaží vybalancovat tak, aby byla výhodnější než v parfumeriích, ale zase ne o moc, protože to by bylo podezřelé. 100 ml EdP Chanelu No. 5 stojí v e-shopech kolem 2800 Kč, v kamenkách klidně přes 3000, v inzerátu je najednou za 2000. Je pravý, nebo ne? Nemusí to být padělek, ale doporučuji opatrnost.
 1. Padělky bývají takřka výhradně velká balení, tedy 100 ml. Pozor, není to spolehlivé pravidlo. A když jsme u těch objemů - pokud prodejce nabízí vůni ve 100 ml balení, ale vy ji v takové velikosti nikde nenajdete, je to rozhodně padělek! Příkladem je třeba Code, která se vyrábí v max. balení 75 ml, 5th Avenue (75 nebo 125 ml, nikoli 100) nebo dámská The One (max. 75 ml).
 1. Některé značky jsou mezi padělateli zvlášť oblíbené . Číslo jedna je rozhodně Chanel, zvláště fláky jako No. 5 nebo Chance - Chanel má jednoduché, snadno padělatelné flakony a krabičky, všichni ho chtějí a originály jsou poměrně drahé, málokdo proto odolá výhodné nabídce. Často se padělají i Diory, které též patří mezi dražší, ale i spousta značek, které se v parfumeriích dají koupit za normální cenu - Lacoste, Hugo Boss, Nina Ricci. Většinou se jedná o hodně známé, oblíbené, trendy značky; padělatelé míří mezi nezkušené lidi, kteří si spíš vyberou Lacoste z reklamy, protože o jiných značkách nemají přehled, a mezi chudou mládež, pro kterou Light Blue představuje měsíc otročení v supermarketu.
 1. Mezi padělky se zatím neobjevily testery. Nabízí-li prodejce tester, nejspíš to bude originál. Chtějte ale i původní testerovou krabičku, vyhodit krabku a víčko a udělat tak z padělaného Bosse originální tester je jednoduché :)
 1. Nechte si od prodávajícího poslat foto (skutečné, nikoli co někde stáhl z internetu) a důkladně ho porovnejte s fotkou originálu. Někdy jsou rozdíly vidět na první pohled. Pokud rozdíly nejsou, pořád to může být padělek - jak jsem psala výše, třeba hranaté flakony od Chanelů se padělají jedna báseň. Horší je to u komplikovanějších tvarů, tam se padělek může nějakým detailem prozradit.
 1. Je-li prodávající ze stejného města, dohodněte si osobní předání a parfém vyzkoušejte; případně zajděte do parfumerie a zkuste zaručený originál, nebo se zeptejte prodavačky (i když některé vám asi moc nepomůžou).

8) Drobnosti, které mohou prozradit padělek:

 • příliš dlouhá nebo příliš krátká hadička rozprašovače; podívejte se na originální flakony, jak by měla hadička vypadat.
 • podezřelý celofán - opět srovnejte s parfémy v parfumeriích; celofán by měl být pevný, hladký, neměl by vypadat jako igelit a krabatit se
 1. Nabídky částečně spotřebovaných vůní bývají obvykle zárukou originality (opět pozor, nelze se na to stoprocentně spoléhat).
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
bajtka 21.4.12 09:18

jak poznám originál, dolce gabbana, light blue

Dobrý den, jak poznám originál od plagiátu? Dolce gabbana ,light blue?

chavah 21.4.12 12:30

Jen praxí.Ale pokud mohu přátelsky poradit, je mnoho krásnějších a originálnějších vůní.Proč vonět jako milióntá z davu?

Frankie 21.4.12 13:19

Jestli máš vůni k dispozici, porovnej ji vedle originálu (např. v parfumerii), pokud se budou chovat stejně, jde o originál. Jestli kupuješ přes internet, pořádně porovnej flakon s originálním LB (zdroj např. stránky DG, parfémové e-shopy, weby o parfémech…), měly by být stejné (kód na zadní straně, tloušťka a délka hadičky, etikety na flakonu, kvalita skla…). Ještě si můžeš projít tyto vlákna. Nebo sem dej odkaz, jsou tu znalkyně, které ti poradí.

A určitě nezapomeň ani na radu Chavah, já LB potkávám i několikrát za den… :roll:

 • Citovat
 • Nahlásit
Madelane 1.5.12 20:06

Máte skúsenosti s niečím takýmto? Môže ísť skutočne o originál, pri cene 8-10eur za 20ml??? http://ostatne.bazos.sk/…-parfemy.php

feriva 15.6.12 09:38
@Madelane píše:
Máte skúsenosti s niečím takýmto? Môže ísť skutočne o originál, pri cene 8-10eur za 20ml??? http://ostatne.bazos.sk/…-parfemy.php

To je podľa mňa dobrá blbosť! Na bozaši sa to hemží podvodníkmi! Aj ja som raz, ešte veľmi dávno naletela takto jednému podvodníkovi. Dokonca sa mi dušoval, že ide o stopercentný originál, bol schopný prisahať. A ja hlúpa, naivná som od neho kúpila DG Light blue, perfektný falzifikát. neskoršie sa prišlo na to, že to bol perfektný podvodník. Takže dávala by som si pozor. Byť naivný je dosť nebezpečné!!!

Madelane 15.6.12 21:04

Ďakujem, tiež sa mi to nezdalo, ale aj tak nerozumiem, ako tak niekto može zarábať na dôvere iných :think:

feriva 16.6.12 11:40
@Madelane píše: Ďakujem, tiež sa mi to nezdalo, ale aj tak nerozumiem, ako tak niekto može zarábať na dôvere iných :think:
Žiaľ je veľa takých prázdnych ľudí, ktorí dokážu manipolovať s dôverčivosťou človeka, ba priam ju priamo cielene používajú pre svoje podvody. To nepochopíme, treba budovať vlastnú obozretnosť.
valyhonda 26.11.14 20:36

Giorgio Armani acgua di gio

Dobrý den,
mohl by mi prosím někdo poradit,jak poznám padělek Giorgio Armani acqua di gio 200ml.
Vůni jsem koupil na aukru za 1100kč v aukci a nejsem si jistý,jestli je to originál.
Má být naspodu flakónu výrobní číslo?(nemám ho tam)
Nemá prosím někdo foto originálu?
Předem moc děkuji za rady…

revu 14.1.15 09:31

Prosím, poradíte mi? Vyhlídla jsem si na votoči Chanel premiere, 150 ml a chci se ujistit, že se jedná o originál. Slečna mi poslala fotky, ale já na té zadní straně nevidím ten číselný kód. Jedná se o tester. Mám jiný chanel tester i tam je číselný kód.

E.Evulenka 14.1.15 12:54

Tan nápis Demonstration ti zaručuje originalitu. Protože tohle na fejcích není. Testery by se neměly, co vím, fejkovat.

revu 14.1.15 14:40

Neměly by…ale, proč tam není ten kód? Má někdo tento parfém v testeru?

Hermesfan 14.1.15 14:51

@E.Evulenka

tak tomu neverím, tí čo fejkujú parfémy nie sú sprostí a pokiaľ by stačila nálepka demonstration pre vierohodnosť autenticity tak by to bolo nesmierne „easy“ pre nich.

revu 14.1.15 15:15

Našla jsem tu fotku originál testeru tohoto parfému a ten kód má, takže na tom votočvohoz se jedná o fake a jak vidno, napodobují se i testery.

E.Evulenka 14.1.15 19:18

Já tam ten kod vidím. Tak nešiřte paniku!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek